Spor Toto Süper Lig'de isim değişikliği

11 Ocak günü hayatını kaybeden Ahmet Çalık'ın ismi, TFF tarafından bu sezona verildi.

Spor 18.01.2022, 14:15
Spor Toto Süper Lig'de isim değişikliği

11 Ocak 2022 tarihinde Süper Lig ekiplerinden Konyaspor'un futbolcusu Ahmet Çalık, Ankara-Niğde karayolunda aracın kontrolünü kaybederek yaptığı kazada hayatını kaybetmişti.

Nikah işlemlerini halletmek için yola çıkan Çalık, sabah 9.00 sularında Gölbaşı ilçesi Hacılar Mahallesi’nde geçirdiği trafik kazası sonucu, hayata gözlerini yummuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bu sezonun geri kalanının, "Ahmet Çalık Sezonu" olarak isimlendirildiğini açıkladı.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bilindiği üzere önceki yıllarda Spor Toto Süper Lig'in Türk futboluna unutulmaz katkılarda bulunan futbol adamları ve eski millî futbolcuların anısına oynanması uygulanması Federasyonumuz tarafından 2019-2020 sezonu itibarıyla kaldırılmıştı. 

Ancak, geçtiğimiz hafta Salı günü elim bir trafik kazası sonucunda kaybettiğimiz; efendiliği, örnek kişiliği, sahadaki centilmen mücadelesi ve duruşuyla bütün herkesin takdirini kazanmış millî oyuncumuz İttifak Holding Konyasporlu merhum Ahmet Çalık gerek Federasyonumuz gerek kulüplerimiz gerek Konya halkı tarafından ismine yakışır şekilde anılmış ve çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. 
 
Yönetim Kurulumuz yaptığı değerlendirmede, her ne kadar sezona isim verme uygulamasını kaldırmış olsa da sadece bu sezona mahsus olmak üzere ligin kalan haftalarının 2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu olarak oynatılmasına karar vermiştir.

8'i A Millî olmak üzere 76 kez Ay-Yıldızlı formamızı giyen merhum Ahmet Çalık'a bir kez daha Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri,  İttifak Holding Konyaspor ve tüm Türk futbol camiasına tekrardan başsağlığı dileriz.

Yorumlar (0)