TFF'den hakem açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu, hakem açıklaması yaptı.

Spor 18.10.2021, 20:22
TFF'den hakem açıklaması

TFF'nin resmi internet adresi üzerinden hakem eleştirilerine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Futbol Federasyonu olarak futbolun en önemli unsurlarından birisi olan hakemlerimizle ilgili, sezon başından itibaren futbol ailesi tarafından yapılan değerlendirmeleri ve özellikle de yöneticilerimiz nezdinde kamuoyu ile paylaşılan eleştirileri dikkatlice ve üzülerek takip etmekteyiz. 

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Federasyonumuz da, hakemlerimizin daha iyi olmaları ve en üst seviyeye gelmeleri için tüm imkânlarını seferber etmekte, onların başarısı için çaba göstermektedir. 

Bu kapsamda bir süre önce, TFF ile Kulüpler Birliği arasında, Türk hakemliğini koruyacak ve katkı yapacak ortak çalışmaları belirlemek üzere hazırlıklarına devam etmektedir. 

Hakemlik kurumu Türk futbolu için önemli bir kurumdur. Kurumları korumak herkesin görevidir ve eleştirirken dikkatli olunmalıdır. 

Kaldı ki, Türk hakemliği değerini, özellikle son yıllarda uluslararası alanda, FIFA ve UEFA nezdinde maksimum sayıda hakemle maksimum sayıda maç alarak ispat etmiş ve Avrupa’da belli bir yer edinmiştir.  

Türk hakemliğinin sorunları olabilir, bunlara ortak paydada çözüm aranabilir ancak onların saygınlığının korunması ve söylemlerde daha dikkatli olunması şarttır. 

Şu bilinmelidir ki, hakemlerimiz üzerinde oluşturulan baskı kültürü kitlesel lince dönüşmekte, bundan da en fazla zararı dünya kamuoyu nezdinde Türk futbolu ve ülkemiz görmektedir.  

Kulüplerimizden beklentimiz, sağduyulu değerlendirmelerde bulunmaları, hakem çalıştayında gerekli önerilerini sunmaları ve ivedilikle sahaya dönmeleridir. 

Tüm paydaşların Türk hakeminin değerini artıracak çaba içerisinde olacağına inancımız tamdır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Yorumlar (4)
Ünal Danacı 2 ay önce
Bir fener bahceli olarak reyis bu konuya el atmassa büyük ak partili olarak geleçek seçimlerde oy vermeyeçem bu hakemleri kovun simit satmaya gitsinler saygılarımla
Ilyas üngör 1 ay önce
Ben bir FB olarak söylüyorum öncelikle hakemler de insan ama bazen insanlığını unutuyorlar o sahaya çıkıyorlar dimi çıkıyorlar elini vicdanına koyarak maç yönetsin ler ozaman kimse eleştiri ok larına maruz kalmaz saygılar
Hasan 1 ay önce
Bunlartan bir caçik olmaz
Kemal 1 ay önce
Hakimler takım kayirmicak 16 takım aynıdır Trabzonun çok hakkını yetiler hakimizi helal etmiyoz atalet istiyoz
Namaz Vakti 01 Aralık 2021
İmsak 05:49
Güneş 07:19
Öğle 12:15
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
11
kısa süreli yağmur