Uğurcan Çakır daha ne yapsın?

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımımızın kalesini koruyan Trabzonspor'un başarılı file bekçisi Uğurcan Çakır, bazı gruplarca eleştiri odağı haline gelmişti. Çakır performansı ile eleştirilere cevap verdi.

Spor 21.06.2021, 12:05 21.06.2021, 23:07
Uğurcan Çakır daha ne yapsın?

Trabzonspor'un başarılı file bekçisi Uğurcan Çakır, A Milli Takımımızın kalesinde Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çıktığı 3 maç boyunca sosyal medyada belli grupların eleştirilerine maruz kaldı. Milli kaleci 3 maçta kalesinde 8 gol görürken aynı zamanda turnuvanın en çok kurtarış yapan kalecisi oldu. 

ugurcan-cakir-001.jpg

Uğurcan Çakır göstermiş olduğu performans ile bu eleştirilerin yersiz olduğunu kanıtladı. Avrupa Şampiyonası'nın en çok kurtarış yapan kalecisi konumundaki Çakır, turnuva boyunca kötü performans gösteren defans hattında yaptığı kurtarışlarla en çok dikkat çeken futbolcu oldu. 

ugurcan-cakir.jpg

Dünkü İsviçre maçı sonrasında Uğurcan Çakır eleştirilerine ilişkin futbol yorumcularının görüşleri şu şekilde:

Mehmet Demirkol Fanatik için yazdığı bugünkü köşe yazısında Uğurcan'ın performansına  "Şenol Güneş neden dünya klası savunmacılara rağmen Uğurcan’ın neden şampiyonanın kurtarış rekorunu kırdığını ve gruplar tarihinde neredeyse gol yeme rekoru kırdığımızı futbol kamuoyuna anlatmalı " şeklinde yer verirken, futbol yorumcusu Erdal Hoş, A Milli Takımımızın Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki kötü performansı üzerinden sosyal medyada belli gruplar tarafından yürütülen Uğurcan Çakır eleştirilerine ilişkin maçın ardından canlı yayında konuştu.

ugurcan-cakir-milli-takim.jpg

"KİME SORSANIZ UĞURCAN'I SÖYLER"

Erdal Hoş, Uğurcan Çakır eleştirileri ile alakalı "63 şut atılmış ve 3 maçta Türkiye takımı adına ortalama bir Avrupa futbolsevere sorsanız 'En çok öne çıkan kimdi?' hepsi Uğurcan'ı söyler. Buna rağmen bir Uğurcan tartışması varsa bu duygusal bir tartışma. Duygusal bir tartışmaya rasyonel cevaplar veremezsiniz. O tartışmaya girilmez. Duygusal adama ne diyeceksin... Ona ancak slogan atarsın. Dolayısıyla konumuz o değil." şeklinde konuştu. 

ugurcan.jpg

"UĞURCAN SON YILLARIN EN FORMDA KALECİSİ"

Aynı programda bu konu ile alakalı konuşan futbol yorumcusu Cüneyt Kaşeler ise "100 metre yarışında Türkiye'yi kim temsil edecek diye konuşmuyoruz ki! Bireysel bir performansa bağlı bir şey değil bu. Takım oyunu. Ayrıca ben net olarak söyleyeyim. Uğurcan son yılların en formda kalecisi. En hazır kalecisi." dedi.

ugurcan-turkiye.jpg

NİHAT KAHVECİ'DEN UĞURCAN ÇAKIR YORUMU

"Türk futbol tarihinde yoktur. 3 maçta kalene 62 tane şut gelecek. 8 tane gol yiyeceksin. Uğurcan 8 tane gol yedi. Evet, baktığında çok.. Kaç tane çıkardı? 16 tane kesin top çıkardı 3 maçta."

UĞURCAN ÇAKIR TURNUVANIN EN ÇOK KURTARIŞ YAPAN KALECİSİ

Uğurcan Çakır, UEFA'nın resmi sitesindeki EURO 2020 oyuncu istatistiklerine göre kaleciler bazında Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çıktığı üç maçta yaptığı 18 kurtarışla lider konumda.

ugurcan-cakir-istatistik.jpg

 

Yorumlar (0)