Şükrü Kuleyin'in başkanlar turu!

Trabzonspor'un son kongresinin Divan Başkanı Şükrü Kuleyin İstanbul'da adeta başkanlar zirvesi yaptı. Önce İbrahim Hacıosmanoğlu ile buluşan Kuleyin, ardından akşam yemeğinde Muharrem Usta ile bir araya geldi.

Muharrem Usta - Şükrü Kuleyin buluşmasında Usta'nın Milliyet'te köşe yazarı yaptığı Aksal Yavuz da hazır bulundu. Kuleyin iki görüşmenin ardından izlenimlerin ise şöyle aktardı:

şükrü-kuleyin-(1).jpg şükrü-kuleyin-(2).jpg

‘Eski Başkan Hacıosmanoğlu yeni bir kongrenin gereksiz olduğunu, mevcut yönetimin iç sorunlarını çözerek görevine devam etmesini, camianın destek vermesi gerektiğini söyledi. Uzun zamandır bir araya gelemiyorduk, sakal da bırakmış. Daha farklı konulara girdik ve birbirimize siyasi olarak takıldık... Sayın Usta ile sohbetimiz ise çok uzun ve hemen hemen her konuyu masaya yatırarak oldu. Sponsorluktan, egoya, transferden, FIFA'ya ve kongreye kadar konuştuk. Elbette özel ve yazılmaması gereken konulara da girdik. Kısaca merak edenler için yazıyorum; yönetim içindeki sorunların zamanla çözüleceğini, çok meşakkatli yoldan geçtiklerini, elbette bir takım farklı düşüncelerin ve yanlış anlaşılmaların olacağını belirtti. Zor sürecin daha bitmediğini ama kararlı olduklarını düzlüğe çıkılacağını, borcun azaltılacağını ve başarının yakalanacağını söyledi. FIFA konusunda avukatların incelediğini en yakın zamanda başvurulacağını sadece bir hata yapılmamasına çalışıldığını, yeni transferler konusunda taraftara sürprizleri olduğunu, yakın zamanda bitirileceğini belirtti. Yusuf Yazıcı'nın ve diğer transfer dedikoduların hepsinin uydurma ve yalan olduğunun altını çizdi. İlerleyen saatlerde sohbetimize yöneticilerden Gencağa Meriç ve Coşkun Bülbül katılarak 50. yılda şampiyonluk parolasıyla yola çıktıklarını bunu da inşallah başaracaklarını söylediler... Biz de kendilerine siz yeter ki bu camiaya yeni bir şampiyonluk yaşatın günün moda kelimesi 'ego' yapmadan sizleri omuzlarımıza alalım dedik. İşin özü camia olarak birbirimizi yiyeceğimize, konuşalım, diyalog kuralım, sorunları tartışalım. Kime ne soracaksak, ne diyeceksek yüzüne söyleyelim. Ben bunu yapmaya çalışıyorum herkese de tavsiye ederim!’

Olası bir yönetim yenilemesinde Muharrem Usta listesine Şükrü Kuleyin'i alırsa hiç şaşmayız... Siz de hazırlıklı olun.

İzzet Usta’nın duyurusu!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın kardeşi İzzet Usta, bugünlerde hayli sıkıntılı. Facebook’da adına sahte hesap açıldığını belirten İzzet Usta, yaptığı duyuruda, ‘Arkadaşlar adıma sahte hesap açılmış olabilir lütfen kabul etmeyiniz’ dedi.

izzet-usta.jpg

İzzet Usta, küçük kardeşi TS başkanı Muharrem Usta gibi sosyal medyayı etkin olarak kullanmamasına rağmen ara sıra görüşlerini yazar.

Başkan’a tam destek!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, Moloz mevkiindeki dolgu alanına şehirlerarası otogarın yanısıra Ortahisar’dan ilçe ve köylere gidip-gelen minibüs ve otomobiller için iki otogar yapılacağını açıklamıştı. Trabzon’un en kıdemli ve deneyimli gazetecilerinden biri olan Hasan Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun, Moloz’da otogar yapılacak şeklindeki açıklamasına tam destek verdi. Kurt, ‘Bizde yıllardır bu olayı savunuyorduk. Başkan nihayetinde olumlu bir karar almıştır’ dedi.

başkana-tam-destek.jpg

Yaylalı’nın hesabı!

Trabzon İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Yaylalı, Trabzon’da binlerce konut açığı olduğunu öne sürdü. Trabzon’da her yıl 16 bin çiftin evlendiğini belirten Yaylalı, ‘Ayrıca Trabzon’a her yıl binlerce kişi geliyor. Trabzon’da ciddi konut açığı var’ dedi.

yaylali.jpg

Trabzon’un ünlü emlakçısı Kadir Ayvaz ise, Trabzon’da konut fazlalığı olduğunu söyledi. Ünlü emlakçı, ‘Trabzon’da arsa üretimi yok. Arsa pahalı. Arsa sahipleri arsa satmıyor, kat karşılığı veriyor. Konut fiyatları bu nedenle tavan yapıyor. Ayrıca, Trabzon’un nüfusu da artmıyor. Nüfusu artmayan bir kentte konut açığı olur mu’ dedi.

Sarp’ta TIR kuyruğu!

Sarp sınır kapısındaki yaya ve araç geçişlerindeki sıkışıklık devam ediyor. Kapının Gürcistan ve Türkiye tarafından kilometrelerce TIR kuyruğu oluştu.  Sarp sınır kapısındaki düzenleme ve personel yetersizliği nedeniyle, geçişlerde aksama olduğu bildirildi.

tir-kuyruğu-001.jpeg

Balık için Batum’a!

Trabzonspor eski yöneticilerinden Cafer Hazaroğlu, Adnan Müftüoğlu, Nevzat Şakar ve Şener Yavuz dün balık, peynir ve ünlü Gürcü içeceklerinden almak için Batum’a gittiler. Batum’da balık fiyatlarının tavan yaptığını söyleyen Cafer Hazaroğlu, ‘Karadeniz kurudu. Batum’da bile balık kalmadı. Zar zor ikişer kilo balık alabildik’ dedi.

balik-için-batum.jpg

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar