Süleyman Çakır tekrar gündem oldu

Süleyman Çakır tekrar gündem oldu

Kurtlar vadisinin efsane karakteri Süleyman Çakır sosyal medyada tekrar gündeme geldi.

1

suleyman-cakir.webp

Ölümü sonrası geniş bir izleyici kitlesi tarafından yası tutulan Süleyman Çakır, Kurtlar Vadisi isimli dizide  Oktay Kaynarca tarafından canlandırılmış kurgusal bir karakterdir.

2

kurtlar-vadisi.webp

Dizide en sadık dostu Polat alemdar olup Polat alemdarla arasında geçen bir  çatışmada Polat  onun hayatını kurtarmış ve çakırda ona can Polat demiştir ve birbirlerine dostun dostundur düşmanın düşmanımdır diye kardeşlik sözü vermişlerdir.

3

suleyman-cakir-kimdir.webp

SÜLEYMAN ÇAKIRIN ÇOCUKLUĞU

Küçük yaştayken cami avlusunda gözü önünde babasının vurulduğunu görmüş ve bundan sonra dünyaya hep nefretle bakmıştır. Babası öldükten sonra annesinin evde yaptığı nohut ve pilavı satarak hem kız kardeşi Derya Çakır'a hem de annesi Emine Çakır'a bakmıştır. Bir gün zabıta gelip yasak yerde satış yaptığı için hem onu hem de kız kardeşini itip kakmıştır ve satış yapamazsınız demiştir. Bu olay gelişirken kardeşi Derya Çakıra da vurması sonucu  gözü dönmüş ve zabıtayı bıçaklayıp öldürmüştür. Sonrasında cinayet suçundan  hapse düşmüştür. Hapse düşünce annesi ve kız kardeşi açıkta kalmıştır. Bunun için ona Duran Şatıroğlu namı diğer Duran Emmi'yi bıçaklaması için teklif etmişlerdir ve o da annesi ve kız kardeşi kötü durumda olduğu için razı olmuştur. Duran Emmi abdest alırken elinde bıçakla onu öldürmeye gitmiş ancak babasının da abdest alırken öldüğü gözüne gelince yapamamıştır. Duran Emmi sayesinde mafyaya girmiş ve önemli bir mafya babası olmuştur. Sonra Laz Ziya'nın kızı Nesrin Yılmaz ile evlenmiştir.

4.

suleyman-cakir-olumu.webp

SÜLEYMAN ÇAKIR'IN ÖLÜMÜ 

Süleyman Çakır, Cerrahpaşalı Halit tarafından pusuya düşürülerek öldürülmüştür. Süleyman Çakır dizide 43. bölümde vurulmuş ve 45. bölümde öldüğü ilan edilmiştir. Can dostu Polat Alemdar Çakır'ın ölümünün ardından Halit'i ve altı mafya babasını bir gecede öldürerek onun intikamını almıştır. Süleyman Çakır karakteri, Kurtlar Vadisi'nde en çok ilgi çeken ve sevilen karakterlerdendir. Bu nedenle, ölümü olumsuz tepki almıştır.

5

cakirin-olumu.webp

Dizide öldüğü zaman izleyici kitlesi gerçekten üzülmüş, salalar okunmuş, hatta cenaze namazı kılınmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum