T.S yönetiminde rota şaştı!

Trabzonspor’da bu kaçıncı istifa doğrusunu isterseniz şeceresini tutmadım. Ama hafta başında Sebahattin  Çakıroğlu’nun yaptığı açıklamaya göre  bugüne kadar bordo mavili yönetimden sekiz kişi görevlerinden ayrılmış…

Çakıroğlu ayrılırken, tıpkı Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun camianın önde gelenlerinden Faruk Özak, Özkan Sümer  ve Sadri Şener’i  topa tuttuğu gibi, Başkan’a salvolar yollayarak “benden  paso” deyip kenara çekildi…

***

Başkan’ın en yakınında olan Çakıroğlu’nun istifa etmesi bu işin yürümediğini  resmen ortaya koydu. Ne kadar üstü örtülmeye çalışılsa da “gemideki çatlakları” sağır sultan bile duydu…

Anlaşılan birlikte çıkılan yolda gemiyi tayfalar  tek  tek  terk etmeye başladı.

Bu da gösteriyor ki, dokuz ay önce Trabzonspor için  söylenip, çizilen rotadan çıkılmış…

***

Çakıroğlu’nun ayrılırken,  “ Kulübe en büyük zararı veren ekibiz…” söylemi, bir yerde de günah çıkardı yorumlarına neden oldu…Bununla birlikte  Bordo mavili yönetimde  ahenk bozukluğunun olduğunu dile getiren  Sebahattin Çakıroğlu bu güne kadar neden bekledi? Yönetimden ayrılanlar acaba yeni bir arayış içine mi girdiler? Yoksa Trabzonspor’un durum dışa yansıyanlardan daha mı kötü? Sorularında akla getirdi.

***

Başkan seçilip koltuğa oturan Sayın Hacıosmanoğlu sadece kendi yönetimini ve yanında kilerini küstürmedi… İktidar partisinin  mitinglerine  katılıp, toplanan kalabalığa el sallayarak Trabzon’un üst kimliği olan Trabzonspor’u AKP’nin bir yan kuruluşuymuş gibi gösterme çabası içine girmesi… Bugüne kadar vaatlerinin lafta kalmasıyla  bordo mavili renklere gönül veren yüz binlerce taraftarı da küstürdü!

***

Sezonun bitimine 3 hafta kalmışken, Trabzonspor yeniden yapılanmaya gitmeli. Başkan Hacıosmanoğlu’nun yanında kalanlar, yol arkadaşı  uyarmalı.  Başta Engin Hacısalihoğlu, Ali Kemal Başaran, Köksal Güney, Yakup Aslan akıntıya karşı kürek çekmenin bir faydası olmayacağını, ya istifa ederek  ya da kongreyi adres göstermeliler.

***

Sözün özü geminin  bu kaptan ve tayfalarla, fırtınalı, dalgalı ortamda daha fazla yol alması imkansız! En kısa zamanda ilk limanda yeni bir kaptan, yeni tayflarla yola devam edilmeli. Gelecekte gemisini  kurtaran kaptan mı yoksa batıran biri olarak mı anılmak istersiniz.

Karar sizin…

 

Hami’nin neyi eksik?

Son günlerde bordo mavili takımda alının galibiyetler ister istemez gündeme Hami Mandıralıyı taşıdı…

Doğruyu söylemek gerekirse Trabzonspor’un  sergilediği futbol bundan altı ay önceki oyun anlayışından çok farklı…

***

Geçen haftada dercetmiştim  takım artık eskisi gibi1-0 olsun bizim olsun mantığından çok uzakta. Takıma  devamlı golü düşünen, rakibini kendi kalesinden uzak tutan anlayış hakim oldu.  Bunu da  son maçlarda Onur’un eskisi gibi ön plana  çıkmamasından rahatlıkla anlaya biliyoruz.

***

Şu anki kadroya dünyanın en iyi teknik adamlarını da  getirseniz Hami Mandıralıdan fazlasını veremez. Eldeki mevcut kumaştan  ancak bu kadar damatlık çıkar.  Gelecek sezon için kaleci hariç  takıma direk katkı yapacak en az  altı transfer gerekli!

***

Yeni sezonda şampiyonluğa oynayan bir takım oluşturulacak ve İstanbul’un  üç büyükleri ile  mücadele edilecekse , teknik heyet konusunda dışarılara açılmanın bir anlamı yok. Şuana kadar hükmen mağlubiyeti  dışında Hami bu işi çok iyi götürüyor. Yok  illa da yerli hoca diyorsanız,  Şenol Güneş’i  ve ya  Mustafa Denizliyi getirmedikten  sonra gerisi hikaye!

***

Bana göre Hami’nin, Güneş ve Denizli’nin haricindeki yerli hocalardan bir eksiği yok. Tam tersi artısı var.

Maceraya gerek yok, yeter ki biraz sabır!

 

Eserinizle övünün

Bu satırların sahibi olarak geçen hafta gazetelere  yansıyan fotoğrafı görünce, ağlamaklı oldum. Genç çocukların  hakemin son düdüğüyle  çimlerin üzerine çökmeleri gerçekten yürek burktu!

***

Trabzonspor’un bu güne kadar uyguladığı, en büyük eseri   “Pilot takım” projesiydi. Daha düne kadar da iyi gidiyordu 1461 Trabzon .  Ancak bir ” uğursuz el” deydi ve allak bullak oldu!

***

Yaşım gereği  çok küme düşen takım gördüm…  Trabzon adını taşıyan bir takımın yıkılışına hiç şahit olmamıştım…

Sayenizde bu günleri de gördük! Kanatları kırık Pilotların çimlerin üzerine yığılışlarına sebep olanlar, gözünüz aydın!

***

Başta Trabzonspor’un Başkan’ı İbrahim Hacıosmanoğlu, 1461 Trabzon’un Başkan’ı  Şaban Bülbül ve bu günlerin yaşanmasına zemin hazırlayıp  Pilot takımın içini boşaltıp  küme düşürenler…

Trabzon sizi hiç unutmayacak…Eserinizle övüne bilirsiniz!

 

Zokora

Trabzonspor’da top koşturan  yabancılarından birinin daha biletinin kesildiği yolundaki haberleri  okuyunca çok sevindim!

Zokora,yönetimle karşılık anlaşarak bir yıl daha olan sözleşmesini fesh etmiş…

***

Geldiği günden beri takıma bekleneni veremeyen, maç esnasında rakip futbolcularla kavga eden,  saha içinde trafik polisliğinden başka bir görev yapmayan Zokora  kemence ile uğurlanmış…

Körün aradığı bir göz Allah vermiş iki göz!

Darısı diğer yabancıların başına… 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.