Tansu Çiller’e dön baskısı!

Tansu Çiller’e dön baskısı!

Demokrat Parti’nin büyük kongre tarihi henüz belirlenmedi.

Kongre aslında Mayıs ayında yapılacaktı. Ancak, il ve ilçe kongreleri yapılmadığı için mahkemeden 6 aylık bir süre istendi.

Demokrat Parti, kongresini Kasım ayına kadar yapacak.

Dün internet sitelerine düşen haberlere göre, DP’nin çok sayıda il başkanı, eski başbakanlardan ve parti genel başkanlarından Tansu Çiller’in partinin başına geçmesini,  genel başkan Süleyman Soylu’nun da Tansu Çiller’e baskı yapmasını istiyormuş.

Demokrat Parti, Genel İdare Kurulu Üyesi Süleyman Aydoğdu’ya partideki son gelişmeleri sorduk.

Aydoğdu, gelişmelerden haberi olmadığını bu tür söylemlerin dedikodu ve Çiller’in çevresinden pompalanan haberler olduğunu söyledi.

Haberler Çiller’in çevresinden mi pompalanıyor yoksa başka yerlerden bilmiyoruz.

Bildiğimiz, İzmir, Ankara, Diyarbakır gibi birçok kentin il başkanının bu konuda görüş belirtmesi.

Aydoğdu, Genel İdare Kurulu’nun 13 Mayıs’ta toplanacağını belirtti ve bu toplantıda bazı önemli kararların alınabileceğini söyledi.

Tansu Çiller’in siyasete dönmesi ve genel başkanlığa getirilmesi Demokrat Parti’ye ivme kazandırır mı?

Çiller ismi, medya da daha fazla yer alır. Bu kesin. Ancak, vatandaş denenmiş, hırpalanmış bir Çiller’e sarılır mı?

DP’nin Çillerlere değil kitlelere heyecan ve umut verecek genç isimlere ihtiyacı var.

Çillerle, Yılmazla, Ağarle DP kolay kolay ayağa kalkmaz!

Demokrat Partililer partiyi ayağa kaldıracak isim arıyorsa, Dr. Turan Çömez gibileri partinin başına getirmeleri gerekir.

 

Atina’yı örnek alsınlar!

 

AKP eski milletvekili Prof. Dr. Aydın Dumanoğlu, Türkiye’nin hemen her kentinde açılan ve açılacak olan iş merkezlerinin, büyük bir sosyal patlamaya neden olacağını söyledi.

Avrupa’nın çoğu ülkesinde büyük alışveriş merkezlerine sıcak bakılmadığını kaydeden Dumanoğlu, ‘Yunanistan da, belediyeler ve merkezi hükümet büyük iş merkezlerinin açılmasına izin vermiyor. Türkiye’de ise bir alışveriş merkezi kurma yarışı yaşanıyor.

Bir alışveriş merkezi, onlarca küçük işletmenin kapanması demektir. Yunanistan’ın birkaç yüz bin nüfuslu kentleri bir yana başkent Atina’da bile büyük alışveriş merkezi yok. Siz, kepenk kapatan esnafınıza iş veremiyorsanız, büyük alışveriş merkezlerinin açılmasını önleyeceksiniz. Buna mecbursunuz. Çokları, alış veriş merkezlerini istihdam sağlayan kuruluşlar olarak görüyor. Bu yanlış. Trabzon’da önümüzdeki günlerde bir alışveriş merkezi açılacak. Kent ekonomisi alt üst olacak. Bazı konularda karar verirken, ne getirir ne götürürün hesabını yapmıyoruz. Trabzon’da yetki bende olsa idi. Kent sınırları içersinde alışveriş merkezi kurulmasına izin vermezdim’ dedi.

Mekansız, parasız

özel üniversite kurulmaz!

Aydın Dumanoğlu, özel üniversite kurmanın şartları ve kriterleri olduğunu belirterek,

‘Ömer Yıldız, bana mütevelli heyetinde görev almamı, yardımcı olmamı söyledi. Kendisine, üniversite kuruyorum, demekle üniversite kurulamayacağını anlattım. Özel üinversite masraflı bir iş. İlk beş yıl giderin gelirinin birkaç katı olacak. Bu işe 15- 20 trilyon lira ile gireceksin. Kiralık binada üniversite olmaz. Araba, bina teminatı ile finans sorununu çözemezsin. Akademik kadron olacak. Bu işin, şartı, kriterleri var. Dershane, lise açmıyorsun. Bunların hepsini kendisine anlattım. Ama, ısrar etti. Ömer bey, bu şartlarda özel üniversite kursa bile öğrenci bulamaz. Bulsa, iki yıl sonra üniversiteyi satlığa çıkartır’ dedi.

Aydın Dumanoğlu’nun alışveriş merkezleri ve özel üniversite ile ilgili görüşleri bu şekilde:

 

Türkiye’yi yönetecek ‘Putinler’ aranıyor!

 

Rusya devlet Başkanı Vladimir Putin, devlet başkanlığı görevini devredeceği gün ülkesinin geleceğini ilgilendiren tarihi bir karara imza attı.

Dün bir okurumuz aradı ve ‘Türkiye’yi Putin gibi bir başkan yönetmedikten sonra bu ülke ayağa kalkmaz’ dedi ve Putin’in Rusya’daki staretejik alanlara yabancıların girmesini yasakladığını söyledi.

Okurun aktardığı haberi biz de okumuştuk.

Putin, Telekominikasyon (ulusal telefon ve her türlü haberleşme), enerji, havacılık, uzay ve savunma başta olmak üzere stratejik olarak belirlenen tam 42 sektöre yabancıların girmesini, yatırım yapmasını yasakladı.

Türkiye ise yabancılar tarafından adeta parsellenmiş.

Telekominikasyon, enerji, madencilik gibi yer üstü ve altı tüm zenginliklerimiz yabancıların.

Hükümet şimdi de su kaynaklarını satmaya hazırlanıyor.

Türkiye sömürgeleşiyor mu yoksa globalleşiyor ve çağdaşlaşıyor mu?

Sizce hangisi!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.