'Taraf olmam’

'Taraf olmam’

Trabzon Valisi Nuri Okutan, bütün adaylara eşit uzaklıkta olduğunu açıkladı. Gazetemizde, “Bakan ve Vali İle Seçim Toplantısı” başlığıyla yayımlanan ve İHA’nın servis yaptığı habere ilişkin açıklama yapan Okutan, Trabzon’un geleceğine ilişkin bir toplantı için Sanatevi’nde bulunduğunu, Bakan Özak’ın çağırması üzerine son anda Sanatevi’ne gelen AKP adayı Gümrükçüoğlu’nun, kendisinin kalkmasından sonra, siyasi değerlendirmeler yaptığını söyledi.

‘Herkese eşit mesafedeyim’

Trabzon Valisi Nuri Okutan, seçim sürecinde bütün adaylara eşit mesafede olduğunu açıkladı

İhlas Haber Ajansı’nın haberine dayanarak gazetemizde, “Bakan ve Vali İle Seçim Toplantısı” başlığıyla yayımlanan habere ilişkin açıklama yapan Okutan, Trabzon’un geleceğine ilişkin bir toplantı için Sanatevi’nde bulunduğunu, AKP adayı Gümrükçüoğlu’nun kalkmasına yakın geldiğini, siyasi değerlendirmelerin kendisinin kalkmasından sonra yapıldığını belirtti.

Trabzon Valisi Nuri Okutan’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Gazetenizin 26.01.2009 tarihli nüshasında yayımlanan “Bakan ve Vali İle Seçim Toplantısı” başlıklı haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Trabzon’un tarihi eserlerinin nasıl değerlendirilebileceği, Trabzon Sanatevi’nin ve Trabzon sanatçılarının sorunlarının nasıl çözülebileceği konularını görüşmek ve çözüm bulmak amacıyla Bayındırlık ve İskan Bakanımız Sayın Faruk Nafiz Özak başkanlığında Trabzon Sanatevi’nde Sanatevi yöneticileri ile toplantı yapılmış, toplantının akabinde bir siyasi partimizin belediye başkan adayı toplantı salonuna gelmiş ve Valiliğimizin dahil olduğu herhangi bir siyasi değerlendirme yapılmamıştır. Bir kültür ve sanat şehri olan Trabzon’un geleceğini ilgilendiren bir toplantının seçim toplantısı gibi yansıtılması üzüntüyle karşılanmıştır. Devletin temsilcisi olan Vali’nin her hangi bir partinin seçim toplantılarına katılması gibi bir durum asla söz konusu olamaz ve düşünülemez.  İlgili haberin düzeltilmesi ve kamuoyunun bu doğrultuda bilgilendirilmesini rica ederim. “

İHA’NIN HABERİ

İHA tarafından gazetelere geçilen haberin tam metni şöyle:

 AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adayı Gümrükçüoğlu, Sanatevi’nde sohbet toplantısına katıldı

AK Parti Trabzon Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon'un bir kültür ve sanat şehri olduğunu ve bu yönde büyük bir potansiyeli barındırdığını belirterek seçmenin teveccühüyle belediye başkanı seçilmesi durumunda bu yönde önemli projelere imza atacağını söyledi.

Gümrükçüoğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzon Valisi Nuri Okutan ve sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimleriyle birlikte Trabzon Sanatevi'ndeki sohbet toplantısına katıldı. Bir belediye başkanının en önemli görevlerinden birinin şehrin fiziki alt ve üst yapısını imar etmek ve şehre modern bir görünüm kazandırmak olduğunu ifade eden Gümrükçüoğlu, bunun yanında şehrin kültürel ve sanatsal hayatının gelişmesinde de önemli görevleri bulunduğunu kaydetti. İktidar partisinin belediye başkan adayı olmasının bir takım avantajları bulunduğunu ifade eden Gümrükçüoğlu, "Biz yapacağımız yatırım ve hizmetlerle şehri geliştireceğiz. Bu anlamda şehre yatırım yapmak da kolaylaşacak. İktidarımız da bu anlamda büyük dönüşüm projeleriyle hem kentin görüntüsünü değiştirecek hem de yeni istihdam alanlarının oluşmasına imkan sağlayacak. Biz de seçilmemiz durumunda belediye başkanı olarak bu anlamda üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz" dedi.

Belediye başkanı seçilmesi durumunda yapacağı hizmetlerle Trabzon'un her açıdan gelişen bir kent olacağını belirten Gümrükçüoğlu, Trabzon'un eskiden olduğu gibi yine çok önemli bir şehir haline geleceğini ve eski önemine kavuşacağını söyledi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.