‘Taş üstüne taş konmadı’

‘Taş üstüne taş konmadı’

Dün Trabzon’da aynı anda 44 tesisin açılışını yapan Başbakan Erdoğan, kendilerinden önce Trabzon’da taş üstüne taş konulmadığını iddia etti. Fındıktan, teşvikten ve demiryolundan hiç sözetmedi.

2.6 MİLYAR LİRA

Trabzon Valiliği önünde halka seslenen Erdoğan, bugüne kadar çok hizmet yaptıklarını iddia etti ve “Trabzon’a taş üstüne taş konmadı. Yeterli hizmet üretilmemiş. Eser üretilmemiş. Yılların ihmalini gideriyoruz” dedi. Trabzon’a 2003’ten bu yana toplam 2.6 milyar lira ödenek aktarıldığını öne süren Başbakan, “Ak belediyecilik işbaşına geldiğinde her şey çok daha hızlı olacak” diye konuştu.

 

CHP’YE YÜKLENDİ

Başbakan Erdoğan. ülkede on yıllar boyunca kendine ayak bağı olan, karanlık ilişkiler içinde bulunan çetelerden, mafyalardan kurtulma yolunda çabalar olduğunu, “arı kovanına çomak soktukça” birilerinin ciddi anlamda tepki gösterdiğini savundu. Özellikle ana muhalefet CHP’ye yüklenen Erdoğan, “Hukukun çalışmasından rahatsızlık duymak, ancak gocunacak işleri olanlar içindir."dedi.

 

CANALİOĞLU DAVET EDİLMEDİ

Trabzon’un CHP’li Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu Cumhuriyet Alanı’nda yapılan toplu temel atma törenine resmen çağrılmadı. Canalioğlu'na sadece imzasız bir çağrı ulaştı. Trabzon Belediyesi’nin Zağnos Projesi’nde TOKİ ile ortak olmasına, bakım ve temizliğini yürütmesine karşın parka belediyenin hiçbir simgesi asılmazken, Başbakan Erdoğan da Trabzon belediyesi’ni hiç ağzına almadı.

 

İşte yeni adaylar:

Giresun Hurşit Güneş, Ordu Ayşe Baharçebi, Gümüşhane Ercan Çimen, Artvin Orhan Yazıcı. Akçaabat Şefik Türkmen, Beşikdüzü Cengiz Demi, Çaykara Hanefi Tok, Düzköy Salih Bakkal, Şalpazarı Mehmet Muhçu, Yomra Halil İbrahim Pehlivan,

 

Erdoğan yine CHP’ye yüklendi

Belediye seçimlerini kazanma halinde önemli hizmetler vereceklerini belirten Başbakan Erdoğan, CHP’ye yüklendi ve çetelerin üzerine gittiklerini öne sürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak ''ANA'' ile saat 11.15'te Trabzon'a geldi. Erdoğan'ı Trabzon Havalimanı'nda, Vali Nuri Okutan, AKP Trabzon milletvekilleri Cevdet Erdöl, Asım Aykan, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen ve diğer yetkililer karşıladı.

Başbakan Erdoğan ile Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve bazı parti yetkilileri de Trabzon'a geldi.

Erdoğan ve beraberindekiler önce Cuma namazı için Gülbahar Hatun Cami'ne geçti. Camide Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın namaz kıldığı sırada yoğun güvenlik önlemleri alındı. Korumaları cami kenarında bekleyen çocuklara akıllı ajanda dağıttı. Başbakan Erdoğan, vatandaşları selamlarken, daha sonra toplu açılışları yapmak üzere Trabzon Valiliği'ndeki tören alanına geçti. Başbakan Erdoğan, tören öncesi Trabzon Valiliği'nde mezgit tava, salata, yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği yedi.    

TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KONMADI

Başbakan Erdoğan, modern çağdaş bir Trabzon’u yeniden inşa etmek üzere yeni yapılanmaya gittiklerini söyledi, çok önemli hizmetler yaptıklarını öne sürdü, yenilerini ürettiklerini belirtti. “Trabzon’a taş üstüne taş konmadı. Yeterli hizmet üretilmemiş. Eser üretilmemiş. Yılların ihmalini gideriyoruz” diyen Başbakan, TOKİ’nin Trabzon’da toplam 250 milyon liralık proje yürüttüğünü, bu projeler bittiğinde 4 bin 666 konut ve dört hastanenin hizmete gereceğini belirtti. Başbakan, 44 hizmetin açılışını yaptığını, bunların toplam tutarının da 120 milyon lira olduğunu, Trabzon’a 2003’ten bu yana toplam 2.6 milyar lira ödenek aktarıldığını öne sürdü.

Zağnos Dönüşüm Projesi’nden sözeden, Tabakhane ve Pelitli dönüşüm projelerinin de yakında başlayacağını bildiren Erdoğan’ın, TOKİ’nin ortağı olan ve ana muhalefet partisi CHP’nin yönetimde bulunduğu Trabzon Belediyesi’nden hiç sözetmemesi, projeyi tamamen TOKİ’nin olayı olarak sunması dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan, “Ak belediyecilik işbaşına gediğinde her şey çok daha hızlı olacak” diye konuştu.

 

DÜNYA KENTİ TRABZON!

Akyazı Stadyum Projesi’ne de değinen Erdoğan, deniz dolgusu için alan, Avni Aker ve çevresini vermeye hazır olduklarını, ancak yüklenici firmanın henüz bulunamadığını, gerek hükümetin ve gerekse Trabzonspor’un 30-40 bin kişilik bir stadyum için yüklenici firma aradığını, bu bölgeyi kat karşılığı verebileceklerini anlattı. Erdoğan şöyle dedi:

“Trabzonspor Türkiye’ye kalıcı bir mesaj gönderdi. İstanbul dışında da şampiyon çıkabileceğini gösterdi, ben de varım diyebildi. Trabzonspor’un verdiği mesajı bir kent olarak da vermeli. Trabzon bölgenin en önemli kenti. Sahip olduğu değerleri uygun biçimde kullanırsa tüm dünyanın dikkatlerini üzerinde toplayan bir kent haline gelecektir.2011’de yapılacak Avrupa Gençlik Olimpiyatlarının başarısı için hükmet olarak her türlü desteği veriyoruz.”

 

CHP’YE YÜKLENDİ

Başbakan Erdoğan, hükümet olarak yaşam standardını yükseltecek yatırımlara hız verdilerini iddia etti, ülkenin altı yılda karşılaştığı hizmetin, Türkiye’nin başka dönemiyle karlaştırılamayacağını ileri sürdü. İktidara geldiklerinde gayrı safi milli hasılanın 259 milyon dolar olduğunu, bugün 750 milyon dolara ulaştığını belirten Erdoğan, sözü Ergenekon soruşturmasına getirdi. Erdoğan, on yıllar boyunca kendine ayak bağı olan, karanlık ilişkiler içinde bulunan çetelerden mafyalardan kurtulma yolunda çabalar olduğunu, “arı kovanına çomağa soktukça” birileri ciddi anlamda tepki gösterdiğini savundu. Özellikle ana muhalefet CHP’ye yüklenen Erdoğan şöyle dedi:

“O kadar pervasız bir telaş içindekiler ki, devletin kurumlarını, cumhurbaşkanlığını, hükümeti yargıyı dillerine dolayıp yıpratmaya çalışıyor. Başaramayacaklar. Aksi ispat edilene kadar herkes masum. Herkesin bu anayasal ilkeli kabul etmesi ve anlamı gerekiyor. Bağımsız mahkemelerimiz savcılar inceler, araştırır, ak ile karayı ortaya çıkarır. Hukukun çalışmasından rahatsızlık duymak, ancak gocunacak işleri olanlar içindir Polis, tamamen yasalar çerçevesinde inceleme yapıyor. Bazı partinin milletvekilleri tam kadro orada.Yargı sürecine girecek bir olayda konuşmaları sözkonusu olamaz. Anayasa buna müsaade etmez. Bunların demokrasi anlayışı bu.”

Bazı kişilerin ''Çete başı Baykal' şeklinde tempo tutmaları üzerine Erdoğan, ''Demeyelim, demeyelim, onlar desin bırakın ama biz demeyelim'' dedi ve şöyle devam etti: ''Bu işin güzel ahlak örneklerini inşallah bizler veriyoruz, bizler vereceğiz. Onlar hakaret edecek, biz etmeyeceğiz. Biz tatlı dille konuşacağız, bu yolu tercih edeceğiz. Biz AK Parti iktidarıyız bunu böyle bilin''

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.