TEK SAVAŞAN SOSA

  Trabzonspor, Avrupa’da yok gibi. Kendi sahasında Rus ekibi Krasnodar’a 2-0 yenilen Fırtına, grupta ağır bir yara aldı.
  Maça savunma rotasyonu ile başlayan Bordo-Mavililer, Fernandez ve Campi ikilisinin gazabına uğradı desem acaba abartmış mı olurum? İkisi de  Trabzonspor’un oyuncusu değil. Ünal Karaman Hoca, Hosseini ve Hüseyin Türkmen’e kurban olsun.
  Aslında, Trabzonspor ilk 45 dakikada fena futbol oynamadı. Hiç olmazsa kalesinde rakibine pek pozisyon vermedi. Aksine Rus ekibinin kalesinde pozisyonlar yakaladı. Ancak Sorloth ve Nwakame çerçeveyi bulamadı.
4-1-4-1 oyun düzeniyle sahaya yayılan Bordo-Mavili takımın karşısında yer alan Krasnodar ise 4-3-3 gibi oynadı. Eski gücünde olmayan bu takım Rus ekolününde olduğunu gösterdi. Geçen hafta 1-1 berabere kaldığı Moskova karşına çıktığı ilk 11’den 2 oyuncusu değiştiren Rus takımı, Trabzonspor karşısında beklemediği 3 puan 2 golle aldı.
   Dün gecenin tek adamı yine Kaptan Sosa idi. Atakların başında o. Pozisyon üretmede o. Kalesinde gole engel olan o. Yaş 35 ama. Hala bitmemiş. Ayaklarına sağlık. Aldığını ve alacağını hak ediyor bence.
  Avrupa’da geriye 3 maç kaldı. İkisi yabancı saha biri ise sahasında Trabzonspor’un. Gruptan çıkmak için ancak 3 maçtan da 3’er puanla ayrılmak lazım. Bence çok zor bir ihtimal. Trabzonspor’un bu kadrosu 3 kulvarda mücadele edemeyecek bir yapıda. Avrupa’ya erken veda lig için hayırlı olur gibi geliyor bana.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar