Tekin Küçükali başkan olur mu?

Meral Akşener başkanlığında kurulacak olan yeni partinin tüzüğünün ve kurucularının Ekim ayı ortalarına doğru netleşeceği açıklandı. Yeni partinin ismini, amblemini, tüzüğünü, programının hazır olduğunu söyleyen Meral Akşener, ‘Yeni parti daha kurulmadan toplumun önemli bir kesiminin desteğini aldı. Kurulduktan sonra herkesten tam destek alacağına inanıyorum’ dedi.

tekin-küçükali.jpg
Yeni Parti’nin Trabzon kurucu il başkanı için henüz isim belirlenmediği öğrenildi. Teşkilatlanma heyetinin başkanı Koray Aydın, ‘Partimizin kurucuları ve illerdeki kurucu il yönetimlerini oluşturan isimlerin yarısından fazlası farklı partilerden veya bugüne kadar hiçbir partide görev almayan isimlerden oluşacak’ dedi.
Yeni Parti’nin il başkanlığı için ismi geçen Tekin Küçükali, dün TGC’yi ziyaret etti. Gazetecilerle bir süre sohbet etti. Tekin Küçükali, yeni partide yer alıp almayacağı konusunda ser verdi sır vermedi.

O proje değişecek!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Yavuz Selim, Avni Aker ve çevresi için yaptığı ve TOKİ’ye gönderdiği projenin değiştirileceği söyleniyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, hazırladıkları projenin değiştirilmesi halinde kendilerinden görüş alınacağını savundular. Belediyece hazırlanan projeyi henüz gündemlerine almadıklarını söyleyen TOKİ yetkilileri ise, yerel dinamiklerin görüşlerini alacaklarını bildirdiler.

o-proje.jpg

Şehir Hastanesine talip yokmuş!

Akyazı dolgu alanının batı bölgesinde kalan yaklaşık 400 dönümlük araziye yapılması planlanan Şehir Hastanesinin yapımı için istekli firma olmadığı öğrenildi. Dolgu alanı üzerinde çok katlı bina yapmanın masraflı ve alt katların rutubetli olduğu, bu nedenle teknik malzemenin uzun ömürlü olmayacağı öne sürüldü. Trabzon’da Akyazı’da yapılacak bir şehir hastanesinin maliyetli ve geri dönüşü olmadığı için yapılmama ihtimalinin yüksek olduğu bildirildi. Ankara’da söylenenlere bakılırsa Akyazı’da şehir hastanesi yerine alışveriş merkezi, eğlence mekanları vs. yapılacakmış.

şehir-hastanesi-001.jpg

Gülcemal neden durdu?

Büyükşehir Belediyesinin en önemli projelerinden biri olan Gülcemal projesinin ilk bölümünün dolgusu tamamlanmasına rağmen ikinci bölüm için henüz ihale açılmadı. Trabzon’un önde gelen müteahhitlik firmalarından biri, Gülcemal projesinin ikinci bölümünü, ilk bölümünün yarı fiyatına yapabileceklerini söylüyor. Firma yetkilileri, dolgudan elde edilen parayı kendilerinin almaları halinde Büyükşehir belediyesi ile pazarlık yapabileceklerini belirtiyorlar.
Bu arada Gülcemal projesinin ilk bölümü için henüz bir proje hazırlanmadığı bildirildi. Yavuz Selim sahası ve çevresi için proje hazırlayan ve TOKİ’ye sunan Büyükşehir belediyesinin Gülcemal için bugüne kadar neden detaylı proje hazırlamadığı merak ediliyor.

Sürmene’de taksi!

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AKP’li üyelerinin oluşturduğu bütçe komisyonun oy birliği ile geçen bir karar Meclis’te kabul edilmedi.

sürmenede-taksi.jpg
Sürmene ilçesinde 104 taksi plakasının 6’sının satışı ile ilgili karara Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün ve Meclis üyesi İsmail Hakkı Küçük itiraz etti. Üstün, bu satış işleminden Sürmene Belediyesinin haberi olmadığını bu maddeyi gündeme kimin getirdiğini merak ettiklerini söyledi. 6 taksi plakasının satışı oylamaya sunuldu. Oylamada bazı AKP’li meclis üyelerine ile birlikte MHP ile CHP’liler ret oyu kullandı. 6 taksi plakası satışı iptal edildi.
Sürmene’de 6 taksi plakasının satış işini, bütçe komisyonuna getiren ismin kim olduğu merak ediliyor.

Beşikdüzü revizyon planı kabul edildi!

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde dün Beşikdüzü ilçesinin 1/5000’lik revizyon imar planı tartışıldı. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cahit Erdem, küçük bir ilçede 781 vatandaşın itirazının dikkate alınması gerektiğini, 3194 sayılı kanunun 18.madde uygulaması olan yerlerde planın değişmesinin hukuki olmadığını, sosyal donatı alanlarının tutulması için çok vatandaşın arsasının yeşil alan olduğunu, aynı ada içerisinde farklı uygulamalar olduğunu belirterek ret oyu vereceğini söyledi. AKP’li meclis üyesi Turgay Güdü ve CHP’li meclis üyesi Ali Fikri Cinel de plandaki yanlışları dile getirdi ve ret oyu kullandılar. Oy çokluğu ile Beşikdüzü revizyon planı 1 saat süren tartışma sonucunda kabul edilmiş oldu.

*****************

Nazlı Ilıcak 27 Mayıs’ta aile boyu mağdur, babası Bayındırlık Bakanı Muammer Çavuşoğlu Yassıada'da idamla yargılandı. Nazlı Ilıcak 12 Eylül’de de mağdur, 3 ay hapis ve gazetesi 3 kez yazıları yüzünden kapatıldı. Nazlı Ilıcak 28 Şubat’ta da mağdur, milletvekilliği düşürülüp 5 yıl siyasetten yasaklanıyor. Nazlı Ilıcak 15 Temmuz'da da mağdur ve hapiste... FETÖ'ye istedikleri her şeyi veren istemediklerini veremeyenlere darbe yapmaya kalkmış!!! Sevin sevmeyin, isterseniz nefret edin fakat Nazlı Ilıcak Türkiye'de darbeyle suçlanacak en son insandır, elinde silah yerine kalemle darbe yapmakla suçlanan dünyadaki tek kişidir. (Metin Yılmaz)

***

Yönetime ve Ersun Yanal'a şans verilmeli!

Kimse sallamasın. İyi yoldayız. FB ve Başakşehir’e yenilmeyen birer puan alan takımı alkışlayalım. Ara transfere kadar takım gelirse üç oyuncu daha alırız! Rövanşı alırız! Bir Ersun ne yapsın. İki yıldır adam takım olmak için uğraşıyor. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Güneş, Akçay, Mandıralı, Tekelioğlu’nu da gördük. Hiç biri becerikli olup kulübü bu kadar borçlandıramadı. Kulübü batma noktasına getiremedi. Ersun kesinlikle kalmalı ve batışı gerçekleştirmeli! (Cevat Kol)

 

    

 

Önceki ve Sonraki Yazılar