Terminal ve tünel!

 874f5224-1038-499b-9840-42e76b8988fc.jpg Trabzon Büyükşehir Belediyesi Değirmendere’de Rıza Kurşunoğlu Camisinin yanında Belediye Fen İşleri Müdürlüğünün bulunduğu alanda yapacağı terminalin görsel projesini kamuoyuna duyurdu. Terminal, çevredeki atıl alanlarla birlikte 30 dönüm üzerine konumlandırılmış. 28 peronluk terminalin inşaat alanı 9 bin 259 m2. Terminal yapılacak alanın çevresinde düzenleme ve Değirmendere’de de taşkın önleme için ıslah yapılacakmış, Büyükşehir’den yapılan açıklamada terminal yapılacak bölgenin kuzey ve doğu tarafı genel kullanıcılara, dereye bakan güney ve batı tarafı ise otobüs ve servis sirkülasyonuna bırakılmış. Terminalin yapılacağı alanın 5-6 km güneyinden Trabzon- Erzurum yolunun batısında yapımına başlanılan tünel, Çömlekçi’den çıkacak. Terminalin sahil bağlantısı mevcut karayoluyla mı olacak yoksa tünel ile mi? Bu konuda henüz net bir açıklama yok. Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki yolların bağlantısını ve güzergahını belirten bir kroki çizdirip kamuoyu ile paylaşsa, insanlar da bilgilendirilmiş olur.
     

                   Tünel Akvaryum ve açıktan akan atık su!
 
678c3777-bb7d-4acb-83d9-b71d2a41e984.jpgOrtahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon’a bir tünel akvaryum kazandırmak için, tarihi kale surlarının güneyindeki uç noktasının  doğusunda Tabakhane vadisi ile batısındaki Zağnos vadisi arasına 16 metre genişliğinde 8.5 metre yüksekliğinde 196 metre uzunluğunda  bir tünel açtırdı. Tünel Akvaryumun tüneli açılmasına açıldı da, akvaryum yapılması için henüz harekete geçilmedi. Ahmet Başkan, kaynak bulduğunda tahminimiz o ki, akvaryumu yaptırmak için de harekete geçer.
Önceki gün tünelin Tabakhane vadisinin karşısındaki konutlarda oturan bir vatandaş aradı ve ‘Tünelin güneyinde Bahçecik tarafında uzun bir süredir yamaçtan açıktan lağım suyu akıyor ve aşırı derecede pis koku yayıyor” dedi. Vatandaş bir de fotoğraf gönderdi.  Bu olay başkan Ahmet Metin Genç’e iletildi mi iletilmedi mi, bilemiyoruz. İletilse Başkan, gereğini yapardı. Demek ki iletilmedi. Ortahisar’da yan gelip yatanlar kadar gezenler de var. Sokakta akşama kadar gezip aybaşında maaş alanlar hiç değilse bu tür aksaklıkları amirlerine rapor etseler!
 
                                       
  AKP Kadın Kolları başkanıydı!
 
 9603011d-04df-4e91-8db1-4a7464f40389.jpg Trabzon İçme Suyu Kanalizasyon İdaresi’nin başarılı Genel Müdürü Ali Tekataş, dün sabah hizmet binasına giriş yaptığı sırada, bir kişinin saldırısına uğradı. TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, geçen hafta kurumda 30 kişinin görev yerlerini değiştirmiş. Tekataş’a saldıran kişi, TİSKİ’de daha önce daire başkanıyken görevden alınan ve alt mevkilerde görevlendirilen Berrin Soygenç’in eşi Hakan Soygenç’miş.. Berrin hanımın görev yeri değişince psikolojisi bozulmuş. Eşi Hakan Soygenç te genel müdür Tekataş’ı suçlamış ve saldırıyı gerçekleştirmiş. Haberin ilginç yanı görevden alınan Berrin Soygenç’in, AKP kurucu kadın kolları başkanı olması. TİSKİ genel müdürü Ali Tekataş, olaydan sonra darp raporu almış Hakan Soygenç’ten şikayetçi olmuş, Hakan Soygenç’in de olaydan ötürü genel müdürden şikayetçi olduğu belirtilmiş.
Berrin Soygenç, işe AKP kadın kolları kurucu başkanı olduğu için mi girdi, yoksa bileğinin hakkıyla imtihanla mı, bilmiyoruz. Bir kurumun genel müdürü, kurum içerisinde personelin görev yerini değiştirebilir. Olayın detayını bilmediğimiz için yorum yapamıyoruz. Tekataş’a geçmiş olsun diyoruz.
 
                                               
    Savaş, Revi’yi atadı!
   Trabzon’da rüzgara göre yelken açan gazeteciler arasında Osman Diyadin ile birlikte ilk sırada yer alan Ali Savaş, AK Parti trenine de Diyadin ile birlikte ilk binen isimler arasında yer alıyor. 938794d6-5313-4ad8-9ee8-0781301fab05-001.jpgİki isim de AK Parti’de hayatlarının baharını yaşıyor. AK Parti Trabzon il yönetimini dizayn etme konusunda da uzman olan Ali kardeşimiz, partinin yeni il başkanını da şimdiden açıkladı. Savaş şöyle dedi:
   ‘Normalleşme sürecine girildiği şu aylarda AK Parti’de de Haziran ayından sonra kongreler ile ilgili süreç başlayacak. Trabzon özelinde de bu hareketlilik siyasi kulisleri ciddi şekilde renklendirecek…  Merceklerin çevrildiği yerler ise ilçeler olacak..  İlde genel merkezin kanaati belli oldu.. Haydar Revi ile yola devam. Koronalı günlerde parti faaliyetlerini de aksatmayan Revi’nin Haziran’ın başında yeniden il başkan adayımızsın tebligatını alacağı da kulislerde konuşulanların başında yer alıyor. Bu arada koronalı günlerde evinde çalışan Revi yeni il yönetiminin oluşumunda da bayağı mesafe kat etti.’
Ali Savaş, gönlünden geçen ismi il başkanı atamasına atadı ama parti teşkilatı ve Ankara, bize gelen haberlere göre Ali bey gibi düşünmüyor.
 
                             
 

Önceki ve Sonraki Yazılar