Teşekkürler!

   Yıllar su gibi akıp gidiyor. 1970’li yılların ortalarında amatör olarak adım attığımız, 1980 sonrası profesyonel olarak başladığımız meslekte 40 yılı geride bıraktım. Tercüman’ın kepenk kapatması sonrası 11 Şubat 1994 tarihinde haftalık Trabzon Ekspres, 6 Aralık 2004’te günlük Kuzey Ekspres ile yola devam ettim ve bugünlere geldik. Bugün haftalık yayına başlayışımızın 26., günlük yayına geçişimizin 15. yılı… 
Haftalık Gazetemizin ilk sayısında; ‘Basın özgürlüğünü, halkın doğru ve gerçekleri öğrenme, bilgi edinme adına doğru ve objektif kullanacağız. Kişilerin haklarını ve saygınlığını tanıyacağız. Özel yaşamın gizlilik ilkesini ihlal etmeyeceğiz. Cevap hakkına saygılı olacağız. Bir bilginin, haberin yayını ve yayınlanmaması karşılığı hiçbir maddi ve manevi avantaj peşinde koşmayacağız. Yasalara saygılı olmakla birlikte kişi ve kurumların müdahalelerine kapalı olacağız’ demiştik.
6 Aralık 2004 tarihinde günlük yayın hayatına geçtiğimizde de aynı şeyleri söyledik. ‘Haber kutsal, yorum hürdür’ ilkesiyle yola çıkan gazetemiz bugün okurlarına verdiği sözü ve üstlendiği görevi yerine getirmenin onurunu yaşamaktadır.
Kuzey Ekspres Gazetesi ve kuzeyekspres.com.tr dünyanın dört bir yanında yayını takip edilen bir medya kuruluşu haline gelmiştir. 
  Yazılı basın son yıllarda zor ve sıkıntılı süreçten geçmektedir. Bunun ana nedeni teknolojik gelişmelere paralel olarak internet medyacılığının yaygınlaşmasıdır. Yazılı basın varlığını sürdürmek, yok olmamak için bu alanda da yatırım yapmak zorundadır. Kuzey Ekspres Gazetesi olarak biz de gerekli yatırımları yaptık. Kuzey Ekspres, Anadolu’da, e- gazete uygulamasını başlatan ilk yayın organıdır. E-gazetede Kuzey Ekspres gazetesinin arşivine ücretsiz ulaşabilirsiniz. Ayrıca, kuzeyekspres.com.tr’de günlük olarak dünyada ve yurttaki tüm haberleri ve o günkü gazete haberlerini takip edebilirsiniz. 
  Medyası özgür ve bağımsız olmayan, baskı altında olan ülkelerde demokrasi gelişmez, özgürlükler giderek daralır. Türkiye zaman zaman böyle sıkıntılı günler yaşasa da iktidarıyla muhalefetiyle bu zorlukların üstesinden geldi. Demokrasinin yaşaması için de gelmek zorundaydı.
Kuzey Ekspres Gazetesine ve www. kuzeyekspres. com.tr.’ye güç veren, zirvede kalmasına katkı veren okurlara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.
                                                      *********

   Kuzey Ekspres Gazetesi ve www. kuzeyekspres.com. tr  idarehanesinde, 10 gün önce meydana gelen yangının izlerini silmek için okurlarımız, sevenlerimizin ve çalışanlarımızın katkısıyla büyük uğraş verdik. Araç-gereç, makine parkımızı yeniledik, ofisimizi yeniden düzenledik. 
  Aslında bugün gazetemiz idarehanesinde kuruluşumuzun 26. Yıldönümü nedeniyle bir etkinlik düzenleyecektik. İdarehanemizdeki onarım nedeniyle bu etkinliği Pazartesi günü öğle sonrasına aldık. Tüm okurlarımızı ve sevenlerimizi bekliyoruz.  
Trabzon ve ülkemiz için var olan Kuzey Ekspres Gazetesi’nin yaşaması için katkı koyan herkese teşekkürler… 

Hasan KURT

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.