Teşekkürler Fırtına

Trabzonspor, 58. Türkiye Kupası’nı Alanyaspor’u 2-0 mağlup ederek 9. Kez müzesine taşıdı. İngiliz Teknik Direktör Newton ile ikinci müsabakasına çıkan Bordo-Mavililer, Alanyaspor karşısında rakibine önceki maçlara göre önemli pozisyonlar vermedi ve  attığından çok ta kaçırdı.

Arkayı sağlam orta sahayı kalabalık tutan Fırtına’da Sörloth gibi hem atan hem de attıran oldukça kazanmamak ise talihsizlik olsa gerek. Savunmada,  Campi ve Hüseyin Türkmen, Alanyaspor’un en önemli gol silahlarından biri olan Cisse’ye adım attırmadılar. Bu maçta Pereira ev Novak pek fazla hücuma çıkmadılar. Rakibini orta alanda Parmak, Sosa ve Guilherme ile karşılayan bordo-Maviler, gol ayağı Sorloth’un akıl dolu oyunu eklenince 90 dakika sonunda sahada 2-0 galibiyetle ayrılmasını bildi. Kral pas attı, 10 numara Ömür tamamladı. Maçın uzatmalarda yine sahneye çıkan Norveçli takımın ikinci golünü ağlara göndererek  dün gece görevini dört dörtlük yaptı.

İlk yarıda Ekuban’ın ikinci yarıda da Novak’ın sakatlanması Fırtına’da zorunlu iki değişikliğe neden oldu. Sahaya çıkan on bir ve sonradan oyuna girenler canla başla oynadılar. Dün geceki 90 dakika Trabzonspor açısından çok önemliydi. Trabzonspor’un ligde yolunu kesen ele başlardan biri olan Alanyaspor karşısında kazanılan kupa Akdeniz ekibine  kapak oldu.

Burada işin başla bir yönüne değinmek istiyorum. Trabzonspor’un bana göre teknik direktör aramasına gerek yok. İstanbul’dan birileri tarafından diretilen Abdullah Avcı’ya  gerek var mı? Newton Trabzonspor’un yükünü kaldıracak bir çalıştırıcı önce. Oyuncular tarafından sevilen ve sayılan bir kişiliği de var. 10 yıl aradan sonra Türkiye kupasının kazanılmasında emeği geçen Trabzonspor teknik heyetine ve futbolcularını kutluyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar