Teşvikle Birlikte Trabzon'daki Yatırım Ortamı Güçlendi

Teşvikle Birlikte Trabzon'daki Yatırım Ortamı Güçlendi

MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ahmet Sarı hükümet tarafından açıklanan yeni teşvik yasasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

 

 

 

Konuyu değerlendiren Sarı “ Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın açıkladığı “Yatırımlarda Devlet Yardımları, Aktif İşgücü Programlarının Güçlendirilmesi ve Kredi Garanti Desteği” şeklindeki ekonomik paketlerin toplumun tüm kesimlerine yaygın biçimde şekillendirilmesi memnuniyet vericidir. Büyük yatırımcıların yatırım imkanları artırılırken, KOBİ’lerin kredi garanti fonu aracılığıyla likiditeye ulaşımı kolaylaştırılmış aynı zamanda da istihdam paketi sayesinde işsiz kalan insanlarımızın geçimlerini sağlamlarına imkan oluşturulmuş olmasının Türkiye’nin orta vadede büyüme performansına önemli katkılar sağlayacağını inancım tamdır” dedi.

Küresel krizin derinlerini etkinleştirerek devam ettirdiği bir dönemde gelişmiş ülkelerde sadece mali piyasalara yönelik yapılan yardımlar ülkemizde direk olarak piyasa odaklı olarak gerçekleştirilmesinin oldukça yerinde bir adım olduğunu ve bununda orta vadede Türkiye ekonomisini daha iyi düzeylere taşıyacak beklide kriz fırsata dönüşeceğini ifade eden Ahmet Sarı “Bölgesel bazda incelediğimizde Trabzon’un 4.bölgede yer alan grubun içerisine dahil edilmesi tamamen teknik bir gerekçe ile yapılmıştır. Sosyo ekonomik gelişmişlik endeksine göre yapılan düzenlemeyle oluşturulan grupların teşviklerden faydalanma metodu da oldukça olumludur” diye konuştu.

TRABZONLU İŞ ADAMLARI TRABZON’A YATIRIM YAPMALI

Trabzon’un sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksine göre yapılan düzenlemeyle 4.bölgede yer almış olması diğer bölgelere göre teşviklerden daha fazla yararlanacağını gösterdiğinin altını çizen MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ahmet Sarı sözlerini şöyle tamamladı. “Trabzon olarak bu fırsatı iyi değerlendirmeli teşvikleri fırsata çevirmeliyiz. Tüm alt yapı imkanlarının bu teşvik programı sayesinde sağlandığı bir ortamda artık Trabzonlu iş adamlarının dışarıda yatırım yapmasına hacet kalmamıştır. Ben burada vergilerin önemli bir şekilde azaldığı, yatırım sahalarına dahi teşviklerin uygulandığı bir dönemde Trabzonlu iş adamlarının Trabzon’a yatırımlarını kaydırmalarını talep ediyor ve onlara çağrıda bulunuyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.