TFF MESELESİ

   Türkiye Futbol Federasyonu’nda seçimler geride kaldı. Yılmaz Büyükaydın ve Mustafa Hacıkerimoğlu gibi iki güçlü isim yönetim kurulunda yer aldı. Gidenler güçsüzdü diyemeyiz ama gelenlerin daha güçlü olduğu bir gerçek. Bunu MHK’nın dizaynında ve diğer kurullara yapılacak atamalarla daha iyi göreceğiz. Trabzonspor’un TFF nezdinde en üretken olacağı zamanlardan birini yaşayacağına eminiz. Çünkü Trabzonspor artık geri durmuyor. O eski güçlü lobisini yeniden ama bu kez doğru adımlar atarak canlandırıyor. 
Fakat görüyoruz ki Trabzonspor’un gücü ile kendi gücü yer değiştirenler bu durumu pek hazmedememiş. Seçimden önce “gazetecilikten geçinmek” yerine “gazeteci geçinen” isimlerin başında gelenlere kulisler yazdıranlar, seçimden sonra başkalarını devreye sokmuş. Bunların birer “diyet” olduğunun eminiz ki tüm Trabzon farkındadır. 
Biz yine de bir iki kelam edelim. 

Diyorlar ki; Usta diskalifiye edildi
İbrahim Usta’nın Trabzonsporluluğundan hiç ama hiç kimsenin kuşkusu yok. Bu iş bir nöbet değişimidir. O nedenle diyelim ki Usta tasfiye edildi, ne fark edecek. İbrahim Usta’nın yapıp da Yılmaz Büyükaydın’ın veya Mustafa Hacıkerimoğlu’nun yapamayacağı ne var. Ellerinde “Trabzonsporluluk ölçer” ile gezenler sanırım Usta’yı daha çok Trabzonsporlu, Büyükaydın ve Hacıkerimoğlu’nu daha az Trabzonsporlu görüyorlar. Herkesin iyi birer Trabzonsporlu olduğunu düşünmek bunların işine gelmiyor. Aslında Trabzonspor’un iki güçlü isimle temsil edilmesini hazmedemiyor, güçsüz olsun ama bizden olsun kafasındalar. 

Kendilerinin akıl veremeyeceği hiçbir ismin bir yerlere gelmesini istemeyenler yıllarca Trabzonspor’un önünü böyle kesti işte. Küçük düşünceleriyle her yeri yönetme hevesinde olanlar bu kez baltayı taşa vurunca ortada kaldılar. 
Bunları geçelim…
Şimdi Yılmaz Büyükaydın ve Mustafa Hacıkerimoğlu’nun listeye nasıl girdiğini, kimlerin referansıyla orada olduğu biliniyor. Buna rağmen kalem oynatanların, güç dengesinde dengesizlik yaşadığını görmek çok da zor değil. 
Bu arkadaşlara bizden bir tavsiye… İbrahim Usta bunların rüzgarıyla bir yere gitmeye kalkarsa limanın içinde dönüp durur. Denizlere açılamaz. Bunlar küçük bir limanın içinde, küçük tekneleriyle kaptancılık oynayan, insanları da bu oyuna ikna etmeye çalışanlardır.  Bunların Trabzonspor diye bir derdi yoktur. Bunların Trabzonspor’u temsil edecek kişiler için de bir düşüncesi yoktur. Tek düşüncesi kendileri ve kendilerine sağlanan menfaattir. 
  Biz İbrahim Usta’nın her şeye rağmen çok iyi bir Trabzonsporlu olduğunu bilinlerdiniz. TFF’de de olsa başka bir yerde de olsa tüm gücünü Trabzonspor camiası için harcayacağından eminiz. Adamına göre Trabzonsporluların, çıkarına göre Trabzonsporluların oyununa gelmeyeceğine de eminiz.


Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum