TİSKİ’ye tepkiler neden artıyor?

Trabzon’da altyapı çalışmaları başladı.

Yoğun bir şekilde devam ediyor. Özellikle meydan civarında hummalı bir çalışma var. Uzunsokak kısmına yeni girildi. Bugüne kadar yapılmayan yapılıyor. Eyvallah çok güzel bir iş çıkarılıyor lakin bazen çalışmalar aksıyor. Üstyapı yapılırken eksik ya da hatalı bırakılıyor. Haliyle şikâyet kutumuz vatandaşların şikâyetleriyle doluyor. Bu konuda TİSKİ yetkilileri biraz daha özenli davranıp denetimlerini artırmalılar diye düşünüyoruz.

Trabzon’a Batum’u taşıyanlar?

Trabzon’da bazı oteller bildiğiniz gibi kiralıktır. Bu kiralık oteller yabancı yatırımcılar tarafından işletiliyor. Kimi İranlı, kimi Kuveytli kimi başka ülkelerden…

Haliyle pandemi dönemlerinde kapalıydılar. Kapalı kaldıklarından kiralarını ödeyemediler. Bazılarında aldığımız duyumlara göre kumar ve fuhuş konusunda sorun yaşandı. Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü bazılarına ağır cezalar vurdu. Batum’u adeta Trabzon’a getirenler oldu! Firma firma isim isim otel otel yazmak istemiyoruz. Kimseyi deşifre etmek ya da ticaretine mani olmak gibi gayemiz yok. Ama dikkatli olunmalıdır. Mal sahibi otel sahibi de geri dönüp bakacak! Dikkatli olacak. Öyle kiraya verdim beni daha bağlamaz diyemez. Öyle olursa cezayı yer hatta ruhsatı elinden alınır! Uyarmadı demeyin…

‘2-3 ay sabredin çiçek gibi yapacağız’ niye dedi?

Trabzon’un kuruluş günü için dün tören düzenlendi. Kafulluk da oradaydı. İlginç diyalogları kayda aldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu meydandaki çelenk sunma töreni sırasında törene katılan CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez’i Trabzon Müzesi’nde yapılan düzenlemeleri göstermek için davet etti. Sıcak davete kayıtsız kalmadılar. Birlikte meydandan Trabzon müzesine doğru yürüdüler. Onları takip ederken diyalogları da kayda aldık.

Gülcemal Projesi’nden bahseden Zorluoğlu, yaptıkları projeleri sohbet havasında anlattı. CHP Trabzon İl Başkanı Hacısalihoğlu ve Baro Başkanı Suiçmez dinledi. Görüşlerini aktardı

Kahramanmaraş Caddesi’yle alakalı da, “2-3 ay sabredin buraları çiçek gibi yapacağım” dedi.

Bu sözleri sıcak sohbetin sürmesine neden oldu.

Maraş caddesinin kaldırımlarını da genişleteceğini söyledi.

Müzeye girildiğinde yine başkanlara dönerek konuşan Zorluoğlu, “Şu an buraya Şehir Müzesi denmez şu anda çalışma yapıyoruz. Biz bu çalışmaları bitirdiğimizde ne kadar güzel ve anlamlı olacağını göreceksiniz.  Düzeleme yapmaya devam edeceğiz, zenginleştirip güncelleyeceğiz” şeklinde izah etti.

Ardından kurdele kesildi. Yeni gelen Trabzon’un kurtuluş dönemini simgeleyen maketler gezildi.

 

Bu kriz nasıl aşılacak? Takip ediyoruz!

KTÜ Tıp Fakültesi’nde toplu işsözleşmesi krizi yaşanıyor. Kulislerden aldığımız duyumlar vahim. Bildiğiniz gibi daha önce burada verdiğimiz bir bilgi vardı.

Demiştik ki taşeronda çalışırken kadroya geçenler var. Bu sağlık çalışanlarının toplu iş sözleşmelerinde görüşmeler ciddi şekilde sorun yaşandı. Bu sporun büyüyüp krize dönecek döndü! İşte yarına a eyleme var. Halen daha görüşmelerde bir sonuç çıkmadı. KTÜ Yönetimi diyor ki; bizim döner sermayemiz yetersiz sizin istediğiniz artışı yapamayız.

Türkiye Sağlık İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Osman Çavuş, yarın perşembe günü bütün üyelerini Trabzon KTÜ TIP Fakültesi Farabi Hastanesi’nin önüne çağırdı.

Burada basın bildirisi yayınlayacaklar.

Bakalım yarın ne diyecekler!

Bu fırtınayı bastıramayacaklar göreceksiniz!

Trabzonspor Fenerbahçe maçı öncesi bazı kalemşorlar, Trabzonspor’un şampiyonluk yarışında olamayacağını, Fenerbahçe karşısında çok önemli bir mücadele edemeyeceğini ima ediyorlar. İşin boyutunu o kadar abarttılar ki, sakat olan Abdulkadir Ömür’e bile laf sokmaya kadar vardırdılar. Bu algıyı yönetme işini geçmişte çok gördük! Atadıkları hakemler de belli aynı kadrodan siyah giyenler..

Şu anda Trabzonspor şampiyonluğun en güçlü adayı ve en zinde takımıdır. Bu unutulmasın. Takım olarak hem moral anlamında hem de teknik anlamda en yetenekli oyunculara sahiptir. Gerisi hikâyedir. Bu böyle bilinsin. Onların zoru belli! Korkuları belli! Ama bu fırtına dinmez.

Bu fırtınayı bastıramayacaklar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.