Tiyatroya devam!

Sonunda 2010-2011 sezonu için somut bir adım atıldı. Bu kez Şike Trabzonspor tarafından sözden çıkıp yazıya döküldü…

Bordo mavili kulübün Başkan’ı İbrahim Hacıosmanoğlu Türkiye Futbol Federasyonu’na kupanın ve Şampiyonluğun Fenerbahçe’den alınıp Trabzonspor’a verilmesi için dilekçe verdi…

***

Kimse kusura bakmasın verilen bu dilekçe öyle geliyor ki, bordo mavililerin haklarının iade edilmesinden çok, ileride “iş başındaki yönetim bir şey yapmadı! ”  demesinlerden öte bir hüküm teşkil etmeyecek.

İki buçuk senede yapılanlar  ortada! Bir tiyatro sahneleniyor, rolü olanlar eksiksiz  oynamaya devam ediyorlar!

***

Defalarca bu sütunlardan mezkur konuyu ele aldık…

Dedik ki, TFF Kupayı ve Şampiyonluğu Trabzonspor’a veremez!

Çünkü  adaletli ve hakkaniyetli davranıp 2010-2011 sezonu  şampiyonu olarak Trabzonspor’u ilan etse, inanın mecliste yerinden oynar …

Söz konusu 15 milyon taraftarı olan Fenerbahçe ve önümüzdeki iki yıl içinde yapılacak olan seçimler var!

***

Dikkatinizi çekti mi hiç?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan  Kızılcahamam’da   partisinin düzenlediği kampta, Mehmet Aydınlar’a büyük fark atarak yeniden  başkan seçilen Aziz Yıldırım’ın kongrede sıraladığı vaatlerine çok sert cevap verdi. Aziz Yıldırım’a adeta,  “ Bu terazi bu sıkleti çekmez… “ ifadesini kullanarak aba altından sopa gösterdi… 

***

Aynı Başbakan’ın, Fenerbahçe kulübün de bulunan ve kongrenin yapıldığı  spor salonuna getirilen 2010-2011 Şampiyonluk Kupası’na hiç değinmemesi, yaman  bir çelişkiyi akıllara getirmedi de değil!

Oysa ortada bir adaletsizliğin söz konusu olduğunu,  hem yurt içinde hem de futbolun uluslar arası aktörlerinden olan UEFA ve CAS tarafından çoktan verilmiş olmasına rağmen  tek kelime yok!

Başbakan, yıllardır haksızlığa uğradıkların dile getiren  Trabzonsporluların yüreğine su serpecek,  “Tarla sürerek elde ettiğiniz şampiyonluk ve O  kupa sizin hakkınız değil!” dese kıyamet mi koparırdı?

***

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu seçildiği günden beri bordo mavililerin hakkı olanı almak için, “ Namus sözü verdik…” dedi ama   Kazlıçeşme’de  meydana çıktığı günden bu yana  hiçbir ses yok.

Ne yazık ki sahnede sergilenen tiyatroda henüz beklenen ve özlenen görüntü gerçekleşmedi!

***

Hacıosmanoğlu Kupayı Trabzon’a getirmek için hep yanlış adreslere gidip, yanlış insanlarla muhatap oluyor!

Oysa TFF’ye dilekçe vereceği yerde, her ortamda hayran olduğunu dile getirdiği  Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan bir emir çıkartmasını istese işi uzatmalara kalmayacak.

Doksan dakika dolmadan sahnede mutlu son görüntülerin eşliğinde  ışıklar yanacak ve perde kapanacak…

Gelin görün ki İbrahim Hacıosmanoğlu bunu yapmıyor!

***

Yapılması gereken belliyken, Bunun haricinde bütün girişimlerin boşa kürek çekmekten öteye geçmeyeceği gibi, bordo mavili takıma gönül verenleri de umutsuzluğa sevk edeceği açıkça görünmeli.

Umarım bordo mavili kulübün yönetiminde bulunanlar Başkan’ı İbrahim Hacıosmanoğlu’nu uyarıp asıl adresi gösterirler…

Yoksa daha çok tiyatroseyredip dilekçe verip ince ayar bekleriz…

Avni Aker

neden boş?

Son günlerde Avni Aker’nin yeterince dolmaması yönetimin ister istemez canı sıkıyormuş…

Bu gün futbol mabedinin eskisi gibi neden ilgi görmediği öncelikli soruların başında olup cevaplanması gerekir…

***

Şayet bunu dillendiremiyorsanız, bendeniz bu sütunlardan dercedeyimde öğrenin…

Birincisi, takımın Türkiye liginde sergilediği futbol ilerisi için umut vermemesi…

İkincisi , dünya çapında diyerek alınan futbolcular eski günlerinden çok uzak performans sergilemeleri!

***

Üçüncü ve en önemlisi ise Trabzonspor’a başkan seçildiği günden beri İbrahim Hacıosmanoğlu’nun bir AKP’li gibi Başbakanın her mitinginde yer alması ve eline her mikrofonu aldığında iktidar partisine methiyeler sıralaması boş tribünlerin en büyük nedeni…Bilmem anlata bildim mi!

Postalayın

köyüne

Türkiye yabancı futbolcular için kim ne derse desin cennet bir köşe…

Adeta bir elleri balda bir elleri yağda, üç- dört sene ömrü hayatlarında göremeyecekleri rahatlığı, gecelerden gecelere akmayı ve  ceplerini tıka basa doldurup memleketlerinin yolunu tutmayı mesken tutacak en ideal yer bizim ülkemiz...

***

Açık ve net söylemek gerekirse bu gün ligimizde top koşturan yabancıların içinde  bir kaçı hariç hepsi  “tali” futbolcu yani Avrupa’da ancak ikincilik ve üçüncü ligde top koşturacak kapasitedeler!

Özellikle de Brezilyalılar…

Kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanmaları, futbolcu diye geçinenlerden kaynaklanmıyor. Kulüp yöneticileri oyuncunun futbolundan çok nüfus kağıdına bakarak transfer yapmaları, böyle şımarık ve agresif olmalarının en büyük sebebi!

***

Bilica denen futbolcu müsveddesinin Avni Aker’de Olcan’a maç sonunda sporculuğa yakışmayan davranışta bulunması ve elini gözüne sokmaya çalışıp, ağzını yırtarcasına  germesini görünce, “bu nasıl futbolcu,” demekten kendimi alamadım.

Futbolcudan çok orta çağ arenalarında mücadele eden vahşilerden aşağıya kalmayacak görüntü sergileyen Bilica’nın bir an önce defteri dürülüp  köyüne postalanmalı.  En azından diğerlerine örnek olması için bu yapılmalı

Pilotlar şimdi 

yüksek uçuyor

 

Görmek istediğimiz ve özlenen pilotlar yeşil sahalarda görülmeye başladı…

1461 Trabzon takımı rahmetli olan Hocaları Kadir Özcan’a verdikleri sözü yerine getirmeye başladılar.

Peş peşe alınan galibiyetler pilotların gerçek kimliklerini sahaya yansıtmaya başladıklarını bir göstergesi. Önce Bucaspor’u, arkasından Şanlı Urfaspor’u tek golle de olsa devirip tırmanışa geçti 1461 Trabzon…

***

Pilotların kazanma hırsı ve ikili mücadelelerde göze çarpan iki isimden söz etmek istiyorum…

Urfa Spor maçında golü atan Talha ve her iki taraftan  ileriye çıkışlarıyla rakiplerine nal toplatan  Sıddık…

***

Gelecek vaat eden bu iki gencin yuvadan uçup başka kulüplere konmasının önüne şimdiden geçilmeli. Elde görüp yaptıklarıyla mutlu olmaktansa yuvada kalmaları sağlanmalı…Sonra pişmanlık fayda vermiyor...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.