Topaloğlu kadroda!

AK Parti milletvekili aday adaylarının mülakatı birkaç gün önce bitmişti. Mülakat öncesi aday adaylarının CD’leri incelenmiş ve Cumhurbaşkanına sunulacak 18 kişilik kadro belirlenmişti.
Dün, AK Parti’nin Trabzon’daki güçlü ve önemli isimlerinden Ömer Topaloğlu ziyaretimize geldi. Topaloğlu, her ne kadar bir ara HAS Parti’ye geçmiş daha sonra Numan Kurtulmuş ile birlikte AK Parti’ye iltihak etmişlerdi. Topaloğlu, mücadele adamı. Ömrünü davaya adamış bir isim. Parti çalışmalarının yanısıra dernek ve vakıflarda da görev almış, başkanlık yapmış, sevilen bir isim. Topaloğlu’na temayül ve mülakatın nasıl geçtiğini sorduk.

topaloğlu.jpg
Topaloğlu, ‘Bu aşamada kendimi tanıtacak değilim. Temayülde ve mülakatta sıkıntı yok. 18 kişilik kadroya girdiğime inanıyorum. Reis, 18 kişilik kadrodan maça çıkacak 6 kişilik ekibi belirleyecek. Ekipte yer alıp almayacağıma Reis karar verecek’ dedi.
Topaloğlu, Trabzon iş aleminin olduğu kadar AK Parti’nin de önemli isimlerinden biri. Kendisine başarılar diliyoruz.
 
Boztepe 12 yıldır doğalgaz bekliyor!

boztepe-001.jpg

Sosyal medyanın ‘1’ numaralı gazetecisi emekli yüksek makine mühendisi Teoman Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’na yönelik eleştirilerini aksatmadan sürdürüyor. Teoman Yılmaz, ‘Doğalgaz olmayan Boztepe’ye, reklam billboardlarına doğalgaza geçin bağlanın diye reklam asan Belediyeye sormak lazım, 12 yıldır hangi büyükşehirde doğalgaz devam ediyor. Samsun merkezde 2 yılda bitti. Ama bizim başkan en beğenilen başkan seçildi. Kim seçti, bilen var mı?’ diye sordu.
Büyükşehir, yalnız Boztepe’ye de değil kentin merkezdeki en eski mahallerine bile henüz doğal gaz bağlamadı. Ortahisar ilçesinin yarısından fazlasından doğalgaz yok, desek abartı olmaz.

CHP’de ilk üçe kimler girer!

chp-nin-001.jpg

CHP’nin Trabzon milletvekili aday sıralamasında kimlerin yer alacağı merak konusu. Medyada yer alan haberlere bakılırsa ilk sırada Haluk Pekşen var. İkinci sıra için kimileri Nuri Aydın’ı kimileri farklı isimleri gündeme getiriyor.
CHP milletvekili Haluk Pekşen ise ikinci sıraya Akçaabat ve Vakfıkebir havzasından bir ismi getirmeyi düşünüyor. Pekşen, ikinci sıra adaylığı için Trabzon kamuoyunun yakından tanıdığı bir isimle önceki gün kısa bir görüşme yaptı. Pekşen, görüştüğü kişiye, ‘Tamam derseniz, sayın genel başkan ile görüşeceğim’ dedi.
Pekşen’in görüştüğü isim, ‘Bana bir gün müsaade düşüneyim’ dedi.  Haluk Pekşen’in görüştüğü isim, ‘tamam’ derse liste ikide yer alacak. ‘Düşünmüyorum’ derse liste ikide aday adaylarından biri yer alacak.

Kudüs’ün Kiliseleri!

ABD Başkanı Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi ve Telaviv’deki büyükelçiliği Kudüs’e taşıyacağını açıklamasından sonra İslam Teşkilatı üyesi ülkelerde Kudüs’ün diğer yarısını doğu Kudüs’ü Filistin Devleti’nin başkenti ilan etmesinden sonra başyazarımız Hasan Kurt, bu köşede 14 Aralık’ta Trabzon için Kudüs’ün tarihi süreçte bir anlamı var mı? diye sormuş ve şöyle yazmıştı;
‘Kudüs üç semavi din için önemli bir kent! Harita üzerinde Filistin ve İsrail'in ortasında yer alan Kudüs’te Mescid-i Aksa, Ağlama Duvarı, Kubbet-Us-Sahra gibi dini öneme sahip yerler bulunmaktadır.
Kudüs'ün tarihi, milattan önce 2000'lere kadar uzanır. Tarihi boyunca iki kez yok olma kaderini tadan şehir, 23 işgale, 52 saldırıya tanıklık etmiştir. Hz. Muhammed S.A.V'in İslamiyet'in yayılmasında önemli bir nokta olan Kudüs'ten Miraç'a yükseldi ve Mescid-i Aksa'da bu kentte inşa edildi. İslam için önemli olduğu kadar Yahudi ve Hristiyan dinleri için kabul gören bazı mabetler bu kenttedir. Hz. İsa'nın burada çarmıha gerildiği rivayet edilir ve bu nedenle burası Hristiyanlar için hac noktası olarak kabul edilir. Milattan önce 10. Yüzyılda Kral Davud'un ele geçirmesi ise Kudüs'ü Yahudiler için anlamlı kılmıştır.
Trabzon İmparatorluğu (1204- 1461); Avrupa’da bir dönemler hayal ülkesi, falcıların, sanatçıların ve din adamlarının zirve yaptığı ülke, Kaf dağının yakınındaki ülke olarak nitelendirildi.
İşte o günkü Trabzon İmparatorluğunun kralı, kralları, kendi ülkesindeki ustaları, zanaatkarları Kudüs’teki dini mabetleri onarmak için oralara gönderirmiş… Hatta, Kudüs’teki kiliselere maddi yardımda da bulunurlarmış...
Kudüs, dün olduğu gibi bugün de gerçekten dinsel açıdan dünyanın ‘1’ numaralı kenti.’

**************

Filistinlileri kahreden şey Siyonist İsrail askerlerinin onlara sıktığı kurşunlar değildir. Filistinlileri asıl kahreden şey; petro-dolar Arap şeyhlerinin insanı sağır eden sessizliği ve Türkiye'deki muhafazakâr İslamcı kılıklı liberal bukalemunların hayatı bir türlü üzerine almayan dipsiz riyakârlığıdır.
(Metin Kondel)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kudüs düşerse İstanbul düşer, Medine düşer, Mekke düşer diyenlere; Kudüs 1917'de düştü, 1967'de Arapların yavşaklarından Ürdün'ün bırakıp kaçmasıyla tamamen İsrail'in eline geçti, Mekke 1916'da, Medine 1919'da düşmüştür...
Bağırıp çağırmakla olmaz bu iş ve Kudüs İsrail'e aittir, bırakıp kaçanların değil! Daha da vahimi 1916'da Mekke'yi, 1917'de Kudüs'ü, 1919'da Medine'yi biz Arpların ihanetleriyle kaybettik. Osmanlıcı olmadığım doğrudur ama Osmanlı'nın vuruşa vuruşa oraları terketmesine hep içim acır ve çok üzülürüm, neticede Osmanlı Türk Devletiydi.
Araplar böyle istedi, patronları tarifelerini esirgemiyor...
Lütfen İstanbul'u adı geçen kentlerin nasıl elden çıktığını bilmeden yorum yapmayın.
Gel gelelim bugünkü katliama İsrail kendi ayağına sıkıyor, asla Filistin’i sivillerin öldürülmesini tasvip etmiyorum asla..
TC'yi yıkmak için BOP Projesine 2010 Yetmez Ama Evet Darbesiyle birlikte oy verenler Filistinlilere baksın vatansızlığın ve devletsizliğin ne olduğunu anlasın diyeceğim ama anlamazlar! (Metin Yılmaz)

 

Osmanlı torunları, Filistin için yırtınıyorsunuz ama o Osmanlı'nın hastanelerde yatan yaralı askerlerini hastahane basıp öldurenler, sizin yırtındığınız Filistinlilerin dedeleriydi. İngiliz saflarinda yer tutup Osmanlı'ya ihanet etmenin bedeli vardır elbet.
Biraz tarih bilgisi ve biraz da tarih şuuru gerek Osmanlı Torunlarına. (Temel Kahveci)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar