04.08.2021, 08:38

TRABZON BAROSUNDA SEÇİM KAOSU!

Pandemi süreciyle başlayan genel kurul yasakları, 23 Haziran 2021 Bakanlar Kurulu kararıyla ortadan kalkmıştı. Ancak Trabzon Barosu yönetiminin seçim takvimini açıklamaması kafa karışıklıklarına ve itirazlara sebep oldu. Baroya kayıtlı avukatlar bilgi alamadıklarından yakınırken, Trabzon Barosu başkan adaylarından Mahmut Yazıcı da sürece itiraz etti. Yakın çevresine tekrar aday olmayacağını belirten mevcut Başkan Sibel Suiçmez'in siyasete atılıp atılmayacağı ise kulislerde konuşulmaya başladı bile.

 

MARAŞ CADDESİ NEDEN TRAFİĞE KAPANMALI?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit: Trabzonlu istiyor! Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu doğru bir karar alarak Trabzonluya Maraş Caddesi meselesini sordu ve % 83 kapanması yönünde irade ortaya kondu. Kent dinamikleri konusu hakkında görüşler belirtti ve Uzunsokak örneği masaya yatırıldı. Trafik konusu ele alındı ve çözümler üretildi. Cadde üzerinde yaşanan trafik karmaşasının, yayaların ve ticarethanelerin çektiği sıkıntıların ortadan kalkması kimi neden rahatsız eder biz bilemedik. Trabzonlunun iradesi karşısında atılan haber başlıklarına anlam veremedik. Eski belediye başkanlarından Volkan Canalioğlu’nun Uzunsokak devriminden sonra, Murat Zorluoğlu’nun da Maraş Caddesi devrimi kente yararlıdır ve olması gerekendir. Ayrıca hafif raylı sitem de elzemdir.

 

CHP, DALDA FİYAT İSTEDİ

Açıklanan tarihten önce olsa da bölgemizde fındık hasadı başladı. Üreticinin gözü fındık dalında olsa da kulağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı fındık fiyatlarında. Henüz açıklanmayan fiyatlar hakkında CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu. Ürünün harmana indiğini ancak fiyatın belli olmadığına vurgu yapan Hacısalihoğlu, ''Daha önce de söylemiştik yine tekrarlayalım. Fındığın fiyatı dalında belirlensin, çuvalda değil. Rekolteye göre değil, maliyete göre fiyat belirlensin'' dedi. Konu önemli ve umuyoruz ki yetkililerin kulağına gider, ciddiye alınır!

 

BİZİM ÇOCUKLAR

Trabzon'un çocukları bu çocuklar. Buse Naz Çakıroğlu takır takır gidiyor, Buse Naz Sürmeneli devire devire ilerliyor. Kızlarımız tarih üzerine tarih yazıyor. Trabzon kentinin sadece futbolcu üretmediğini, sporun her dalında başarılı olabileceklerini Tokyo'dan gösteriyorlar. Ülkemizi ve kentimizi gururla temsil ediyorlar. Sadece spor değil sanatta da Trabzonlu gençlerimiz ödüller alıyor. Eskişehir'de düzenlenen SES şiir ödülünü ''11. Kattaki Emrullah'' şiiriyle Murat Kahveci kazandı. Bravo size Trabzonlu çocuklar.

 

TRAFİK CEZALARI BUNALTTI

50 günde bin 633 araç sürücüsüne 2 milyon 186 bin 587 lira ceza yağdırdı Trabzonlu fahri polisimiz. Trabzon Valiliği tarafından görevden alınsa da bu günlerde birçok Trabzonlu, sosyal medya hesaplarından trafik cezaları hakkında yine dert yanıyor. İşi espriye vurup ''Sokağa emniyet kemeri bağlamadan çıkmayın, ceza yersiniz'' diyenler de var. WhatsApp mesaj hattımız üzerinden konu hakkında yazmamızı isteyen vatandaşlarımız adına biz de Trafik Şube’ye seslenmiş olalım.

 

NOSTALJİ OLSUN

Ağustos 1931’de Kemal Saka üç ortağıyla, yıllığı 4500 liraya Yıldız Sineması’nı kiralar ve sinemanın adı “Şehir Sineması”olarak değiştirilir. “Kısmet”ve “Mihracenin Eşi” filmleri gösterime sunulur. 1932’de Türkiye’de sesli film oynatılmaya başlanınca Yıldız Sineması sesli film makinesi getirerek Trabzon’da sesli film gösterimini başlatır. ( TRABZON’DA SİNEMA KÜLTÜRÜ Dr. Enver UZUN)

 

 

Yorumlar (0)
22
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:20
İkindi 15:47
Akşam 18:32
Yatsı 19:52