‘Trabzon çok karışık’!

AKP Samsun eski Büyükşehir Belediye Başkanı, Samsun milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, geçenlerde Trabzon’a gelmişti. Yılmaz, Trabzon’da belediye başkanları, parti yöneticileri ve partililerle bir dizi görüşmeler yapmış ve Ankara’ya dönmüştü. AKP Genel Merkezinden gelen kulis haberlerine göre, Yusuf Ziya Yılmaz, ‘Trabzon çok karışık’ mealinde bir görüş belirtmiş. Genel ve yerel seçimlerde AKP Trabzon’da açık ara önde. AKP’de bir iki ilçe hariç hangi belediye başkanlığını hangi isim aday gösterilirse kazanma ihtimali yüksek. AKP Trabzon teşkilatında karışıklığın nedeni de, koltuğa oturma yarışı olsa gerek!

Revi Büyükşehir’e Altuntaş Ortahisar’a!

AKP Trabzon il Başkanı Haydar Revi’nin Büyükşehir, Ortahisar ilçe Başkanı Temel Altuntaş’ın da başkanı olduğu ilçenin belediye başkan adayı olarak gösterileceği söyleniyor. İki teşkilat başkanının, temayül yoklamasında ön sıralarda çıkacağını söyleyen bir il yöneticisi, ‘Başkan adaylarını teşkilat üyeleri belirlese Revi ve Altuntaş başkan adayı olurlar’ dedi.

 

Beşikdüzü’nde işler karıştı!

CHP de Beşikdüzü Belediye Başkan adaylığı için kıyasıya bir mücadele var. Eski Başkanlardan Ramis Uzun, ASKF Başkanı ve TS yönetici Cahit Erdem, Cemil Bozbaş ve ilçe başkanlığından istifa eden Şakir Yenigün aday adaylıklarını açıklamıştı. İlçe başkanı Şakir Yenigün birkaç gün önce Ramis Uzun’un lehine başkan adaylığından çekildiğini açıklamıştı. Beşikdüzü’nde CHP’de üç aday kaldı. CHP teşkilatının önemli bir kesiminin Ramis Uzun’dan yana olduğu söyleniyor. Diğer yandan Cahit Erdem’i ise İYİ Parti’nin desteklediği söyleniyor. Beşikdüzü’nde CHP ortak bir isim üzerinde uzlaşamazsa, adaylardan birinin İYİ Parti başkan adayı olarak seçime girebileceği söyleniyor.

 

Necdet Durgun komisyon başkanı!

CHP Trabzon il yönetimi, büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını ve meclis üyelerini belirleyecek komisyonun başkanlığına eczacı Necdet Durgun’u getirdi. CHP Trabzon teşkilatının saygın isimlerinden biri olan Necdet Durgun, özellikle meclis üyelerini belirlemede ince eleyip sık dokuyacak.

 

Volkan abi ikiye böldü!

CHP Trabzon eski il ve ilçe yönetimlerinde görev alan çok sayıda ismin, eski milletvekili ve belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’nun Ortahisar belediye başkan adayı olmasını istedikleri bildirildi. CHP il yönetimi ise, Canalioğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması halinde partiden olur alabileceğini söylüyor. CHP il ve ilçe yönetimleri Canalioğlu’nun Ortahisar Belediye Başkan adaylığına karşı çıkıyor.

 

Recep Çebi’nin rakibi var mı?

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’nin, yeniden aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılmasına rağmen, kimileri Recep Çebi’nin yerine bir başka aday gösterilebileceğini ileri sürüyor. Recep Çebi’nin yerine gösterilecek ismin de Ortahisar Belediye Başkan yardımcısı Selahattin Çebi veya Karayollarından emekli mühendis Hasan Çebi’nin olabileceği belirtiliyor.

 

Ümit Çebi ortak aday olabilir

Araklı’da milli görüşün ‘1’ numaralı ismi, eski belediye başkanı Ümit Çebi’nin, bu seçimde muhalefet partilerinin ortak başkan adayı olabileceği söyleniyor. Araklı’da sevilen bir isim olan Ümit Çebi’nin muhalefetin ortak adayı olması halinde seçimi kazanma ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.

 

Trabzon’un  her ilçesinde iddialıyız!

İYİ Parti Trabzon Belediye meclis üyesi ve parti kurucularından Ali Sağır, İYİ Parti’nin Trabzon’un her ilçesinde aday çıkartacağını, seçimde AKP kadar iddialı olduklarını söyledi. Ülkenin siyasi ve ekonomik olarak her geçen gün kötüye gittiğini belirten Ali Sağır, ‘Millet, yerel seçimde oylarıyla AKP iktidarına gereken dersi verecektir. Bunu şimdiden görüyoruz’ dedi.

 

MHP beklemede!

MHP Trabzon teşkilatının, genel merkezden gelecek olan talimata göre hareket edeceği bildirildi. MHP il Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, çok sayıda ismin belediye başkan adayı olmak istediğini belirterek, ‘Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Türkiye’nin her seçim bölgesinde seçime gireceğiz, demişti. Genel merkezden gelecek talimata göre hareket edeceğiz’ dedi. MHP’de eski milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olabileceği söyleniyor.

 

Şaban Bülbül sinyal aldı!

Arsin Belediye Başkan aday adayı olan Trabzon Makine Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Bülbül’ün, Ankara’dan parti genel merkezinden sinyal aldıktan sonra aday adayı olduğu söyleniyor. Bülbül’e ayrıca Arsin ilçe genelinde de bazı dini grupların destek verdiği söyleniyor. Öte yandan Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen’in de yeniden başkan adayı gösterilebileceği belirtiliyor.

 

****************

Türk Milliyetçiliğini ve ülkücü hareketi cezaevi ve mezarlık söyleminden kurtarmak gerekir çünkü gerçek sorunları dile getirmeye fırsat bulamıyoruz.

Sayısız Gerçekler sayısız yalanların için de eritiliyorken Türk Milliyetçileri havanda su dövüyor.

(Temel Kahveci)

 

***************

 

Bir ateistlerin sayfalarına bir de bizim Trabzonspor sayfalarına girince benim beyin yanıyor. Ateistler bu evrim işini nereye bağlarlar bilmiyorum ama sonunda belki bir yere bağlama ihtimalleri var ama bizim Trabzonspor işinin bir yere bağlanma ihtimali yok. Ta ki top iki direğin arasından geçip fileyi bulursa o zaman sular durulur her şey unutulur.

(Harun Çelik)

Önceki ve Sonraki Yazılar