28.01.2022, 11:02

Trabzon gündemini değerlendiriyoruz 28 ocak 2022

ERDOĞAN TRABZON’A GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon programı kesinleşti.

Kesinleşen programa göre Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Ocak Pazar günü Trabzon'da olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon programının belli olmasının ardından Ak Parti teşkilatlarında hummalı çalışma başladı.

Ak Parti il merkezinde, Sezgin Mumcu’nun başkanlığında yapılan toplantıya Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilçe belediye başkanları ve Ak Parti ilçe başkanları katıldı.

Cumhurbaşkanı’nı karşılayacak olan Ak Parti il teşkilatı, ince eleyip sık dokuyor. Kusursuz bir program hazırlayacak olan il yönetimi Cumhurbaşkanı’nın Trabzon’dan memnun ayrılmasına neden olacak.

Pazar günü saat 14.00'te Meydan Parkı'nda düzenlenecek törenine katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon’da yapımı tamamlanan projelerin açılışını da yapacak.

VATANDAŞ HALK EKMEK İSTİYOR

Gıda fiyatlarının artışı vatandaşları arayışa yöneltiyor.

Özellikle ekmek fiyatlarının yükselişi, halk ekmek uygulamasını yeniden gündeme getirdi.

Pek çok vatandaş, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin halk ekmek uygulamasını başlatmasını istiyor.

Telefonla arayan vatandaşlar, “Trabzon halkı da ucuz ekmek satın almak istiyor. Büyükşehir belediyelerindeki uygulamayı Trabzon Büyükşehir Belediyesi düşünmez mi? Belediye yetkililerini uyarıyoruz ve konuyla ilgili çalışma başlatmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

KAYMAKAM İKİS’E GEÇMİŞ OLSUN

Tonya Kaymakamı Muhammet İkis, ameliyat oldu. Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde varis ameliyatı geçiren Kaymakam İkis, taburcu oldu.

Sağlık durumu iyi olan Kaymakam İkis’in bir hafta süreyle evinde istirahat edeceği öğrenildi. Tonya Kaymakamı Muhammet İkis’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

HAÇKALIBABA’DA NELER OLUYOR?

Hastanenin Söğütlü Deresi yatağında yapıldığı yıllarda da tartışılan arsasında, yer yer çöküntülerin meydana geldiği ifade ediliyor. Rutubet nedeniyle de birçok elektronik aletin verimli çalıştırılamadığı yıllardır tartışılıyor. Hastane önündeki üst geçitte bulunan asansörün çalışmadığı ve özellikle yaşlı vatandaşlarımızın güçlük çektiği şikayetleri de sıklıkla dile getiriliyor.

Öte yandan, doktor kadrosunda yaşanan ayrılmalar nedeniyle poliklinik yapacak doktor sayısının bir elin parmaklarını geçmediği söyleniyor.

ÇARŞIBAŞI MYO İÇİN SÖZLEŞME

Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinde Trabzon Üniversitesi’ne bağlı Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu (MYO) kurulması için YÖK tarafından gerekli onay geçtiğimiz aylarda verilmişti. Bina sorunu da yine geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığı’yla yapılan uzun görüşmeler sonucu çözüme kavuşmuş ve Çok Programlı Lise binası 5 yıllığına Trabzon Üniversitesi’ne devredilmişti.

Trabzon Üniversitesi hemen kolları sıvamış ve binanın tadilattan geçmesini istemişti. Tadilat sorunu ise yüksek maliyet nedeniyle en büyük sorunlardan biriydi.

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, Çarşıbaşı Fakülte ve MYO Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Akkan, AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kocaman ve MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara’nın ısrarlı takipleri sonucu daha önce ilçeye üniversite arazisi kazandıran iş insanı Mehmet Kobya ikna edildi ve tadilat işi ona yük edildi.

Bu arada Trabzon Üniversitesi Çarşıbaşı MYO’ya müdür olarak Hasan Karal’ı atadı.

Tadilat işi epeydir bekliyordu. Yapılan proje ve araştırmalar sonucunda ortaya bir tablo çıkarıldı ve nihayet işi yapacak firmayla sözleşme imzalandı. Koptur Balıkçılık Gıda San. Nak. ve Tic. Ltd. Şti. ile Anka Dış Cephe ve Boya firmaları arasında sözleşme imzalandı. 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde binanın tamirat ve tadilatı yapılacak. İnşallah bu süre zarfında işler biter ve önümüzdeki yıl Çarşıbaşı sokaklarında üniversite öğrencilerini görürüz.

Yorumlar (0)