06.09.2021, 08:57

TRABZON GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ

GÜÇ GÖSTERİSİ!

“Boşuna kendinizi kandırmayın; sürekli yaptığınız şey neyse siz osunuz” der Aristoteles. Biz neden böyle başladık söze derseniz anlatalım! Hatırlayacağınız üzere Trabzonspor- Sivasspor maçı öncesi stadyum girişlerinde yaşanan olaylar başta Trabzonspor taraftarı olmak üzere tüm kenti germişti.

Bu gerginlik yetmezmiş gibi Trabzonsporlu bazı yöneticiler bir açıklama kaleme alarak ateşin üzerine benzin döktüler. Kamu otoritesini sağlamakla görevli kolluk kuvvetlerini adeta kamuoyu önüne atıp geri çekilen bu açıklama akıl tutulmasıydı. Trabzonspor’un gücünü kullanarak, kişi ya da kişileri karşı karşıya getirmeye çalışan cümleler havada uçuştu. Taraftarın en mahrem duygusu olan “Milliyetçilik” kavramının arkasına saklanıldı. Beceriksizliğin ve hamasetin kitabı yazıldı o gece. Sonuç olarak geçtiğimiz hafta Trabzonspor resmi sayfasından “Trabzon Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan’a günün anısına adının yazılı olduğu formamız ve telkâri işlemeli plaket hediye edildi” başlığı ile haber duyuruldu ve alttaki fotoğraf koyuldu!

NELER YAZILMADI Kİ!

Değerli okurlarımız; o gece yaşananlar sadece Trabzonsporlu bazı yöneticilerin sınavı değildi. Yerel haber siteleri de hamasetin doruğuna tırmanmayı başardı. Akyazı Stadyumu’nda yaşananları direkt olarak Trabzon Emniyet Müdürü’nün üzerine yıkanlar ne başlıklar atmadı ki? “Polis Provokasyonu” başlığı ile neler yazılmadı ki? Yazılanlara, çizilenlere inanan Trabzonspor taraftarı sosyal medyada galeyana gelerek ağza alınmayacak laflar üretti! Bu haberleri yazıp, taraftarı galeyana getirenler şimdi de “Provokasyoncular yargılanmalı” diye başlık atabiliyorlar. Olayın failleri olarak Trabzonspor taraftarını göstermekten hiç çekinmiyorlar! “Tomalar stada girdi” spotları daha soğumamışken, haberlerine inanıp abuk subuk yazılar yazanların yargılanmasını istiyorlar! Ne demiştiAristoles “Boşuna kendinizi kandırmayın; sürekli yaptığınız şey neyse siz osunuz.”

GERÇEK GÜÇ GÖSTERİSİ VE KENAN AYDOĞAN

Trabzon Emniyet Müdürü Sayın Kenan Aydoğan’ı ekibimiz adına yürekten kutluyoruz. Hakkında yazılanlara ve söylenenlere rağmen, gerçek güç olan Trabzonspor’umuzun kurumsal kimliğine karşı sevgi ve saygısını eksiksiz yerine getirdi. İsmi yazılı formasını gururla gösterdi, plaketini huşu ile aldı. Trabzonspor’umuzun kişilere değil, Bordo- Mavi’ye gönül verenlere ait olduğunu bizlere hissettirdi.

ERKEN BAŞLADILAR

Spor otoritelerinin değerlendirmelerine göre şampiyonluk yarışında Trabzonspor ve Beşiktaş performans itibarıyla önde görünüyor. Ne tesadüftür tam bu zamanda Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi divan kurulu toplantılarında sözü manasız bir şekilde Teknik Direktör’ümüz Abdullah Avcı’ya getirdi. ‘ Bayram değil seyran değil eniştem bize niye öptü’ deyip, algı operasyonunu iyi anlamalıyız. Bu itibarsızlaştırma kampanyasının fitilini ateşlendirmeden söndürmeliyiz. Beşiktaşlı yazarlar bu atağı görüp ilerleyen günlerde muhakkak teknik direktörümüze yüklenip, gündem yaratacaklardır. Spor programlarında Sergen Yalçın kampanyası başlayacaktır. Biz buradan uyaralım!

ÜSLUP DEMİŞTİK!

Trabzon’da ilk gazete, Vali Es’ad Muhlis Paşa zamanında 13 Nisan 1869’da yayınlanmıştı. O yıldan beridir Trabzon’da gazetecilik zor meslektir. Kimi beğenir, kimi beğenmez hepsine saygımız vardır. Gerek gazetemiz, gerekse Sis Perdesi köşemiz hakkında birçok dedikodu kulağımıza geliyor. Bunlara alışığız ancak üslupsuzluğa sıfır toleranslıyız. Gazetemiz çalışanları haber havuzuna gelen haberleri itinayla toplayıp, hakkaniyetle okurlarımıza ulaştırmaya çalışırken gereksiz cümlelerin canımızı sıktığı da oluyor. Ne yapalım diyoruz, bu da mesleğimizin bir cilvesi. İlgililere duyurulur!

TRABZON GENÇ FEST DEMİŞKEN!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zoroğlu 17-18-19 Eylül tarihleri arasında Avni Aker Millet Bahçesi’nde yapılacak etkinliği sosyal medya hesabından duyurdu. Karadenizli sanatçılarla renklenecek olan etkinliğe kentimize gelen yeni öğrencileri de davet eden Murat başkana yeri gelmişken biz tekrar seslenelim. Yaparsa Murat Başkan yapar Fındık Festivali’ni demiştik ve demeye devam edeceğiz. Dünya Fındık Haftası’nda yapılacak Fındık Festivali emininiz ki çok saracak.

CANİ!

Maalesef bölgemizde; duyduğumuzda kulaklarına inanamadığımız bir olay yaşandı. Uluağaç köyünde meydana gelen olayda, çocuklarına kıyan vicdansız mahlûkun yaptığı canımızı yaktı, yüreğimizi sızlattı. Yaren - Hiranur- Elif adındaki melekler şimdi aramızda değiller. Daha hayatlarının başında ruh hastası babaları tarafından bu dünyadan koparıldılar. Cani, Türk adaletinin elinde ve en ağır cezaya çarptırılacak. Sis Perdesi olarak evlatlarımıza Allah’tan rahmet, başta annesi olmak üzere tüm aileye sabırlar diliyoruz.

NOSTALJİ OLSUN

Trabzon Gazetecileri: Soldan sağa, Bekir Sükûti Kulaksızoğlu, Cemal Rıza Osmanpaşaoğlu, Tuncay Haliloğlu, Şevket Çulha, Cevdet Alap (Hüseyin Albayrak- Dünden Bugüne Trabzon Basını)

Yorumlar (1)
Recep 5 ay önce
Ligler başlayalı daha 3 hafta oldu. Ts 9 puanla lider. Bjk 7 puanla üçüncü sırada. Bu arada Ts Avrupa ya veda etti. Buna rağmen spor otoriter leri neye göre şampiyonluk değerlendirmesinde Ts nin bjk den önde olduğunu söylüyorlar. Bunun için çok erken.
Ayrıca bjk başkanı kulübünün divan toplantısında konuşurken eski hocaları hakkında konuştu. Yani bayram değil diye başlayan ifadeniz gerçeği tam yansıtmıyor. Ayrıca konuşmanın muhatabı Abdullah hoca. Cevap verir vermez onun bileceği iş. Başkan hoca ile arasında geçen bir olayı anlatıyor. Doğru veya değil. Hoca da ya cevap verir yada ilgilenmez. Bunun algı operasyonu ile ilgisi yok. Her şeye bir bit yeniği arama mantığı nız gereksiz bir telaş.
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak 06:01
Güneş 07:29
Öğle 12:39
İkindi 15:15
Akşam 17:39
Yatsı 19:02
4
açık