17.09.2021, 08:36

TRABZON GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ

KAOS!

Sivasspor maçı sonrası yaşanan gerilim bitmiş gibi görünse de Trabzonspor yönetimi içerisinde yaşanmaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere maç öncesi girişlerde güvenlik kuvvetlerinin aldığı Covid-19 tedbirleri sonrası birçok taraftar maça girememiş, devamında yaşanan olaylar Trabzonspor’un resmi sitesinden yaptığı agresif açıklamayla devam etmişti. Yapılan açıklama bir süre sonra geri çekilse de iç yankılar dinmek bilmedi. İlerleyen günlerde Trabzonspor yönetiminden bir heyet Trabzon Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan’ı ziyaret etmiş ve başarılar dilemişti. Süreç Trabzonspor’da medyadan sorumlu genel müdür yardımcısının görevden alınmasıyla tamamlanmış gibi görünse de bu sadece buzdağının görünen yüzü!

ULAŞ ÖZDEMİR NEDEN GİTTİ?

Topu sağa sola atmadan söyleyelim ki; görünürde Ulaş Özdemir, yapılan açıklamanın sorumlusu olarak tespit edildi ve görevine son verildi. Anlaşılamayan konu ise Ulaş Özdemir bu açıklamayı yazıp onay almadan resmi siteye mi koydu? Ulaş Özdemir bu açıklamayı üst makamlara bildirerek mi resmi siteye koydu? Ulaş Özdemir kendi yazıp koyduysa Trabzonspor’un başkanı kim? Yok eğer bildirilip koyulduysa neden geri çekildi? Türkiye’nin marka kulüplerinden biri olan Trabzonspor’da bu durum tek kelimeyle skandal ve yönetimsel başarısızlık!

SÜREÇ BİTTİ Mİ?

Bizim aldığımız duyumlara göre süreç henüz sona ermedi ve önemli mevkilerde görev yapan 2 isim daha topun ağzında. Bir tarafta Trabzon kanadında ağır basan grup ve grup aleyhine hareket eden yapı, diğer tarafta İstanbul kanadının ipleri elden bırakmak istemediği için aldığı önlemler! Aralık ayı yaklaşırken saflara çeki düzen veriliyor, Trabzonspor sahada iyi gidiyor.

BİR TEPKİ DE ESKİ YÖNETİCİDEN

Yaşanan gelişmelere Trabzonspor eski yöneticisi Nevzat Aydın da katılarak tepkisini dile getirdi. Sosyal medya hesabından post paylaşan Aydın ‘’ Önce Ulaş Özdemir'in sitede yayınlanan bir posta kurban edilmesi, ardından oyuncuların kulüp personeliyle beraber taraftarla buluşturulması. Hoşlanmadım hiç’’ sözlerini takipçileriyle paylaştı. Ulaş Özdemir konusunu anlayabiliyoruz ama taraftarların kulüp personeli dediği Trabzonlu futbolcularıyla buluşmasını garipseyen eski yöneticiyi biz de garipsedik doğrusu. Fotoğraflardan gördüğümüz kadarıyla ne kulüp personeli ne de taraftar grup liderleri ‘ Kapri’ pantolon giyerek Trabzonspor’un isminin geçtiği yerde oturmuyorlar. Bir geriye doğru bakmak lazım konuşurken!

ADAYLAR HAREKETLİ

Aralık ayında Ahmet Ağaoğlu’nun aday olacağı kesin ve ciddi bir taraftar desteği var. Bu destek oylara yansır mı bilemiyoruz ama avantaj olduğu kesin. Trabzonspor’un alacağı güzel sonuçlar kendisini tek aday olarak genel kurula taşıyabilir. Resmi olarak açıklamasa da çalışmalarını sürdüren Mehmet Atalay’da başkanlık yarışında kendini hissettiriyor. Trabzonspor’un akil adamlarıyla ve bazı gruplarla temasta olan Atalay, son dakikaya kadar nabız yoklayacağa benziyor. Ve son olarak kulağımıza gelen bir isim var ki yazalım mı, yazmayalım mı diye ekibimizle uzun uzun istişare de bulunduk. Şimdilik bu ismi dedikodu olarak algıladık ve ilkelerimiz gereği bu köşeden dedikoduyu uzak tutuyoruz.

İKİ ABDÜLKADİR

Sezon başı ve son haftalarda isimleri iyice öne çıkan iki Trabzonlu futbolcularımız Abdülkadir Ömür ve Abdulkadir Parmak, bir yemekte taraftar gruplarıyla yan yana getirildi.  İş insanı Tayfur Denizer’in organize ettiği yemekte Kuzey Kale Arkası taraftar grup liderleri ve futbolcular dertleşti. Yemeğe katılan Trabzonspor Taraftarlar Birliği başkanı Adem Söğüt’le irtibat kurduk ve görüşlerini aldık. Trabzonlu futbolcuların kucaklanması gerektiğini dile getiren Söğüt; ‘’ Bu çocuklar kentimizin çocukları. Yetenekli ve hayallerinin peşinden koşan çocuklar. Formsuzluk ya da anlaşmazlıklar yaşayabilirler ama bazı tepkileri hak etmiyorlar. Şampiyonluğa susamış taraftarlarda bu şehrin çocukları ve onlarla aynı gayeyi taşıyorlar. Biz kocaman bir aileyiz ve el ele şampiyonluğa koşacağız. Futbolcularımızı da, taraftarlarımızı da çok seviyoruz’’ dedi. Evet, başkana biz de katılıyoruz. Bu çocuklar bizim çocuklar; hatasıyla sevabıyla bizim evlatlarımız.

BİR TUHAF ORGANİZASYON!

Trabzon’da bir eğlence mekânında yapılacak olan bir konserin afişi dikkatimizi çekti. Afişte küçük harfler ile olsa da ‘’ Yaş Sınırı Yoktur!’’ ibaresi ağzımızı açık bıraktı. Öncelikle konserin verileceği alan içkili bir alan ve 18 yaşından küçüklerin içkili mekânlara girmesi yasak. Hangi kural ve kaideye göre yaş sınırını kaldırmışlar şaşkınlık içerisinde kaldık. Bilet satışı yapılan internet sitesine girdik orada da ‘’ Yaş Sınırı Yoktur!’’ ibaresini gördük. Aynı sitede belirtilen kurallardan biri de ‘’Etkinlik alanına gelirken Aşı Kartı veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı Kartı veya PCR sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına kabul edilemeyecektir.’’ olarak belirtiliyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Umuyor ve diliyoruz ki kentte yapılan organizasyonlar gerekli makamlar tarafından dikkatlice izleniyordur. Çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın sağlığının para kazanmaktan daha önemli olduğunu belirterek noktayı koyuyoruz.

NOSTALJİ OLSUN

1875’ler Trabzon Çömlekçi

Photograph of Trebizond (Trabzon, Turkey) by Dmitri Ivanovich Ermakov .

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2021
İmsak 05:49
Güneş 07:19
Öğle 12:15
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
11
kısa süreli yağmur