04.10.2021, 10:21

TRABZON GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ

SEZGİN MUMCU’YA SESLENİYORUZ!

2007’de 12 ülke ağırlayarak Karadeniz Oyunları’nı başarıyla gerçekleştirdik. Yetinmedik 2011 yılında EYOF’un yaz oyunları çerçevesinde düzenlenen 11. Oyunları ile Türkiye'de olimpiyat statüsünde gerçekleştirilen ilk organizasyonunu yaptık. 48 ülke ağırladık. Daha ne yapalım ki Trabzon’u yönetenlere spor şehri olduğunu kanıtlayalım. Ak Parti İl Başkanı Sayın Sezgin Mumcu geçtiğimiz hafta yerel bir gazeteye geniş geniş konuşmuş. Konuşmanın bir bölümünde de ‘Olimpiyat’ vurgusu yapmış. Trabzonlu sporcularımızın olimpiyat başarılarını bir bir sıralamış. Trabzon şehrinin olimpiyata açılan yol olduğunu söylemiş ki; ne kadar güzel söylemiş. Evet, kentimiz olimpiyat düzenlemiş bir ‘olimpiyat kenti’. Ancak ve maalesef olimpiyat kenti markamızı şehrimizin nerelerinde görebiliyoruz büyük bir muamma! Boztepe eteklerinde bir logo var, anket yapsak %80 o logonun ne olduğunu bilmez? Sahil bandında bir EYOF adlı park var, sabah kahvaltısı reklamlarıyla billboardları süslüyor! Bir dönem Taksim viyadüğünde “Olimpiyat Kenti Trabzon’a Hoş Geldiniz” yazısı vardı, çöpe atıldı! Bizden sonra Samsun kentimiz 2017 Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nı yaptı, kentin giriş ve çıkışlarını Olimpiyat reklamlarıyla donattı. Olimpiyat kenti Trabzon’un ulaştığı başarı ise 2022 TeknoFest’i Samsun düzenleyecek. Anlatmak istediğimiz sayın başkan “Olimpiyat yolu var ama yürüyen yok.”

TRABZON BAROSU BAŞKANI KİM OLUR?

Yaklaşan seçimlere iki aday hazırlanıyor ve ikisi de çok iddialı. Ortada dolaşan Baro seçimlerine siyasetin karışıp karışmayacağı ise yazılıp çiziliyor. Adaylardan Mahmut Yazıcı çalışmalarını hızla sürdürüyor. Ekibiyle yaptığı çalışmaları sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Diğer aday Sibel Suiçmez çok iddialı ve seçimi kazanacağından şüphesi yok gibi. Mahmut Yazıcı yenilikçi yapıyı, Sibel Suiçmez geleneksel yapıyı temsil ediyor gibi görünüyor. İkisinin ekibinde de camiayı temsilen güçlü isimler bulunuyor. Seçim sonucu şimdiden yüksek merak uyandırıyor.

TRABZON SİYASETİNDE YILDIZI YÜKSEK YÖNETİCİLER

AK Parti tarafında mutlak yıldızı yükselen kim var diye sorarsanız Sezgin Mumcu’yu artık tek geçebiliriz. Yüksek bir performans sergiliyor ve siyasetin olduğu her yerde kendini gösteriyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde biraz zorlansak ta Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman varlığını siyasette yok saymak zor. Etkili çıkışları ve olay yeri siyaset anlayışı yıldızını parlatıyor. İYİ Parti’de ön planda olmasa da il yöneticilerinden Fatma Başkan ve Oktay Çavuşoğlu ismi kulağımıza çok geliyor. Gerçekleştirdikleri organizasyonlarla öne çıkıyorlar.

MURAT ZORLUOĞLU ŞAŞIRTTI!

Başlığımıza siz de şaşırmadan anlatmaya başlayalım. Pandemi dönemine rağmen GençFest çalışması kuşkuyla başlamıştı. Her ne kadar Covid-19 tartışmalarının gölgesinde festival gerçekleşse de sonuçlar gençlerin ihtiyaçlarının ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Gösterilen ilgi, Murat Zorluoğlu’nun doğru yolda ilerlediğini gösterdi. Ayrıca bugüne kadar Trabzon’un kazandığı en büyük yeşil alan Avni Aker Millet Bahçesi oldu. Hatırlatmaya gerek yok, uzun yıllardan beri Trabzon kentinde bu tür etkinliklere yer verilmiyordu. İkinci olarak yine Zorluoğlu önderliğinde gerçekleştirilen ‘Uçurtma Festivali’ de büyük ilgi gördü. Bildiğimiz kadar bu tür etkinlikler Trabzon genelinde devam edecek. Bizce bu etkinlikler bir başarı ve tebriki hak ediyor.

NOSTALJİ OLSUN

Bir Zamanlar Trabzon

Küçük Liman, Gaz iskelesi, Çömlekçi

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 24 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu