12.11.2021, 10:49

Trabzon gündemini değerlendiriyoruz

TRABZONSPOR HER DİLDE SEVİLİR

Trabzonspor'un Beşiktaş galibiyeti şampiyonluk yolunda önemli bir dönüm noktası oldu. Trabzonspor'un başarılı ilerleyişi taraftarı sokaklara döküp eğlenceler yapmasına vesile olmaya devam ediyor. Evlerinde galibiyetin sevincini yüksek dozda yaşayan Bordo-Mavi aşıkları, sevinç hallerini sosyal medyadan servis ederek takipçileriyle paylaştılar. Bu sevinçlerin bir tanesi Sis Perdesi ekibimizin dikkatini çekti. Kısa bir araştırmadan sonra sevinç sahibi Ağrı Patnoslu Mehmet Tutar beye ulaştık. İstanbul'da yaşayan Mehmet Tutar'ın Trabzon ve Trabzonspor ile geniş ve kuvvetli bir bağı bulunuyor. Kendisini milli aradan sonra oynanacak Trabzonspor maçına gazetemiz Kuzey Ekspres adına davet ettik. Beraber maç seyredip, Trabzonspor'un her dilde sevileceğine damga vurmak istedik.

Ne olmuştu:

Trabzonspor'un son dakika golüne sevinen Mehmet Tutar, gol sevincinin görüntülerini sosyal medya üzerinden yayın yapan taraftar sayfasında yayınlanmasını rica etmiş. Kabul edilmesi üzerine Mehmet Tutar bir soru daha eklemiş: ''Biz Kürtçe sevindik, sorun olur mu?'' Hiç bir sorun görmeyen grup sayfası görüntüleri yayınlamış.

TRABZON İYİ PARTİ’DE HAREKETLENME VAR!

Trabzon siyasi parti teşkilatların da gizli gündem; genel veya olabilecek erken seçim… Hal böyle olunca akla gelen ilk iş ise hazırlanacak milletvekili listeleri oluyor. Lütfü Türkkan sendromundan yavaş yavaş sıyrılan partililerde, isimler konuşulmaya başlandı bile. Daha önce de bu köşeden yazdığımız isimlerden 3 kişinin öne çıktığı bize gelen bilgiler arasında. Liste başı olarak, son aylarda parti teşkilatına iyice ağırlığını koyan GİK üyesi Şükrü Kuleyn görüşü ağırlıkta. Arkasından yine GİK üyesi Yavuz Aydın konuşulurken, Ankara ziyaretlerini arttıran Fatma Başkan'ın da bu sıraya talip olabileceği belirtiliyor. Mevcut milletvekili Hüseyin Örs'ün hakkında ise Ankara veya İstanbul kontenjanında kullanılabileceği düşüncesi hakim. Tabi burada İl Başkanı Azmi Kuvvetli'nin de tutunacağı tavır kafalarda soru işareti oluşturuyor. Bekleyelim ve görelim.

KENDİNİ BİLMEZ ADAM!

Kemal Belgin denen bir adam… Gençliğinde 1 yıl kadar Fenerbahçe'de futbol oynamış. Belli ki; gözü ve gönlü kör bir kalemşor! Kendisine saygısı olmadığı kadar insanlara saygıda da kusurlu. Trabzonspor ile ne gibi yarası var bilemiyoruz ama herhangi bir insanın özel hayatına saldırıyı; gazetecilik gibi kutsal bir göreve sığınarak yapması çok büyük bir ayıp. Hatırlarsınız başka kalemler de Trabzonspor'a saldırıda sınır tanımamıştı. Kemal Belgin de sınır tanımadı. Ne diyelim! Allah ıslah etsin.

NOSTALJİ OLSUN

Trabzon Moloz- Balıkhane

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 24 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu