08.12.2021, 09:55

Trabzon gündemini değerlendiriyoruz

Taraftarın ve şehrin sorumluluğu arttı

Trabzonspor Süper Ligde tarihi bir fark yakaladı. Buna paralel şehrin morali oldukça yüksek.  Ancak ligin boyu çok uzun.  Daha önümüzde 23 final maçı var. Abdullah Avcı her maçtan sonra temkinli ve ayağı yere basan açıklamalar yaparak rehavete fırsat vermemeye çalışıyor. Bu durumda şehre ve taraftara önemli görevler yüklüyor. Ama şehirde bir şaşkınlık da yok değil. Bunun nedeni önceki sezonlarda kaçan şampiyonluklardan kaynaklı olabilir.  Bundan sonra iç sahada oynanacak maçların kazanılmasında şehir takıma değil rakibe baskı yapması lazım. Takımı her maça coşkusuyla motive etmesi lazım. Tüm şehir Bordo-Mavi donatılmalı. İlçelerde bulunan taraftarlar dernekleri ilçeleri bayraklarla süslemeli ve şampiyonluk yolunda takıma sahip çıkılmalı.

Bravo Akçaabat Belediyesi

Akçaabat Belediyesi yaklaşık altmış yıldır çözülemeyen yol sorununu çözüme kavuşturdu. Sahilin güzel mahallelerinden Salacık yıllardır çıkmaz sokak durumundaydı. Salacık Mahallesi’nin devlet sahil yolu ve deniz arasında kalan kısmın iç yolu altmış yıldır kapalı konumdaydı. Eski Samsun yolu olarak tabir edilen kapalı olan yol Akçaabat Belediyesi’nce iki yönden de sahil yoluyla birleştirilerek bağlantısı sağlandı. Böylece yaz aylarında oldukça yoğun olan Salacık Mahallesi’nin altmış yıldır çözülemeyen yol sorunu çözüme kavuşmuş oldu. Tebrikler Akçaabat Belediyesi’ne…

Modern görüntüye kavuşuyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar ilçesinde yürütülen altyapı çalışmalarına gece gündüz demeden devam ediyor. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı yerlerde üst yapı çalışmalarına da önem veren büyükşehir belediyesi, kaldırım ve sokaklara döşediği taşlarla şehir modern bir görüntüye kavuşuyor.  

Büyükşehir Belediyesi, “Beşi Bir Yerde” diye adlandırdığı içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon, doğalgaz ve telekomünikasyon altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde, zaman kaybetmeden estetik dokunuşlarla üstyapı çalışması yürütüyor.

Beşirli ve Kalkınma Mahallesi’nde kaldırım çalışmalarını tamamlayan ekipler, şehrin en işlek caddesi olan Uzunsokak, Gazipaşa Caddesi ve Kunduracılar Caddesi’nin üst yapı çalışmalarını tamamladı. Yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getiren esnaflar, “Şehrimizin alt yapısı kadar, üst yapı çalışmaları da çok güzel oluyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

Yalancı bahar

Karadeniz Bölgesi’nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması, yalancı bahar yaşanmasına neden oldu. Trabzon’da sıcak havaya aldanan pek çok endemik bitki türünün yanı sıra bazı meyve ağaçları yeniden çiçek açtı. Meyve ağaçlarıyla birlikte, baharın müjdecisi olarak bilinen mimoza ve çan çiçeği gibi birçok endemik bitki türleri, sıcak havaya aldanınca karanfil verip çiçek açtı. Kış mevsimi olmasına rağmen bahardan kalma günlerin yaşandığı bu günlerde, fındık ağaçlarının tomurcuk vermesi, karayemiş ağaçlarının erken çiçeklenmesi, görenleri şaşırtıyor. Şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar, “Kış mevsiminde yaz havası yaşıyoruz, iklim değişikliği meyve ağaçlarını ve çiçekleri yanılttığı gibi bizleri de şaşkına çevirdi” ifadelerini kullandı.

Turizmciler derneğinde görev değişimi

Uzungöl Turizmciler Derneği Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda Metin İnan, dernek başkanlığı görevine getirildi. 2013’te kurulan dernek yaptığı olağan genel kurul yeni yönetimini belirledi. Mevcut Başkan Mustafa Akyüz’ün aday olmadığı seçime tek listeyle giden Metin İnan hazırlamış olduğu liste Genel Kurul’da tüm oyları aldı. Uzungöl’de turizm işletmecisi ve aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Metin İnan, Genel Kurul’un ardından yaptığı açıklamada, eski Başkan Mustafa Akyüz ve ekibine Uzungöl’e bugüne kadar yapmış oldukları katkılar için teşekkür etti. Dernek tüzüğünde yapacakları değişiklikten sonra aktif çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
12
parçalı bulutlu