04.01.2022, 10:25

Trabzon Gündemini Değerlendiriyoruz

GİŞE REKORU KIRAR MI?

Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de teröristlerle Mehmetçik’in girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in öyküsünü anlatan "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmi, Eren Bülbül'ün doğum günü olan 1 Ocak’ta izleyiciyle buluştu.

Türkiye'nin yanı sıra Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, İngiltere, Azerbaycan, Norveç ve Danimarka'da da vizyona giren "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmine Trabzon’da yoğun ilgi gösterildi. 

Filmin gösterime girmesiyle birlikte şehir merkezindeki sinema salonlarının önünde uzun kuyruklar oluştu.

Bilet alıp filmi izleme şansı bulan vatandaşlar, duygu dolu anlar yaşadı.

Gerçek olaylardan beyaz perdeye uyarlanan, Kesişme; İyi ki Varsın Eren filmi Türkiye’de 800 sinemada izleyiciyle buluştu. İlk günden yoğun ilgi gösterilen filmin gişe rekorları kıracağı belirtildi.

TRABZON'DA KAÇ DOLMUŞ DÖNÜŞTÜ?

Trabzon’da ocak ayında tamamlanması planlanan dolmuş dönüşümünde süre, 31 Mart 2022’ye uzatılmıştı.

Bugüne kadar 689 dolmuştan 500 civarında bir dolmuşun dönüşüm yaptığı öğrenildi. Kuzey Ekspres gazetesine açıklama yapan Trabzon Şoförler ve Otomobilciler odası Başkanı Ömer Hakan Usta, dönüşümdeki son durumu anlatarak, “689 dolmuştan 500 dolayında dolmuşta dönüşüm sağlandı. Yaklaşık 50 şoför esnafımız da aracını almış durumda. Araçlarının iç tasarımını yaptırıyor. Fabrikaya verilen 100’e yakın da sipariş var. Yalnız fabrika belli bir süre kapalı kaldığından dolayı üretim yapamadı. Sipariş verilenlerin % 20’ni yılbaşından önce almayı planlıyorduk, onu bile teslim edemediler. Onlar da geldiğinde yavaş yavaş trafiğe sokulacak. Dolaysıyla dönüşümde fazla bir şey kalmadı. Dönüşüm sürecini 31 Mart 2022’ye kadar uzattık. Zaten dönüşümüz de yüzde 90 tamamlandı. Bu süre zarfında da Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’nun da büyük destekleri oldu, kendisine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PEKŞEN ADAY OLUR MU?

Hükümet yetkilileri, seçimlerin 2023 Haziran ayında yapılacağını söylüyor. Muhalefet ise her fırsatta erken seçim isteğini dile getiriyor. Hatta, erken seçim yerine “hemen seçim” diyenler de var. 

Erken ya da zamanında yapılacak seçimde milletvekilleri yenilenecek. Adaylıkta yerini koruyanlar olacak ama yeni adaylar da ortaya çıkacak.

Erken seçim tartışmalarının yaşandığı bu günlerde Trabzon’da konuşulan konulardan biri de geçen dönem CHP milletvekili olan Haluk Pekşen’in yeniden aday olup olmayacağı…

Avukat Pekşen, milletvekilliği sonrasında da boş durmuyor. Katıldığı televizyon programlarında siyasete devam ediyor.

Pekşen’in aday olması durumunda, CHP’de ve Trabzon siyasetinde dengeler değişir mi?

Bekleyip göreceğiz…

FOTOĞRAFLARI BASILIR MI?

Alman Hür Demokrat Partisi Milletvekili Moritz Körner, COVID-19 aşısını geliştiren biyoteknoloji firması BioNTech şirketinin kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’nin resimlerinin euro kâğıt paralarının üzerinde yer almasını teklif etti.

Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’nin çalışmaları, milyonlarca insanın COVİD-19 virüsüne karşı korunmasını sağladı.

Prof. Şahin ve Dr. Türeci, çalışmalarını sürdürdüklerini ve sıranın kanser aşısına geldiğini de ifade ettiler.

Ülkemizde yaşanan beyin göçünün bir sonucu olarak yurtdışına giden Şahin ve Türeci’nin fotoğraflarının Avrupa Birliği’nin para birimi üzerine basılması halinde memnuniyet verici bir durum oluşur.

TRABZONSPOR ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

Süper Lig'de liderlik koltuğunda oturan ve ilk devreyi en yakın rakibine 7 puan farkla tamamlayan Trabzonspor'un başarısı forma satışlarına da yansıdı.

Forma satışında yıl sonu itibariyle 200 bini geçmeyi hedefleyen Trabzonspor yönetimi, bunu gerçekleştirmesi halinde tüm sezonların en fazla forma satıldığı sezona ulaşacak.

Trabzonspor Kulübü, 2021-2022 sezonu için hazırladığı efsane çubuklu formanın yanında rengini denizden alan açık mavi forma ve yöresel telkâri işlemeli koyu lacivert formayı TS Club mağazalarında satışa sundu.

Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği, açık mavi formalarda L ve XL bedenlerinin tükendiği belirtildi.  

Keşanlı forma satışlarıyla rekor kıran Trabzonspor yönetimi, takımın şampiyon olmasıyla birlikte tüm ürünlerde rekor kırılacağı da ifade ediliyor.

Yorumlar (1)
aig 2 hafta önce
Halük Pekşen; Trabzon için ne yaptı, ne yapabilir ki? Adının geçmesi bile bir lüks.. CHP ancak örgüt emekçileri ile 2 milletvekili şansını zorlayabilir...
Namaz Vakti 21 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
7
açık