13.01.2022, 10:56

Trabzon gündemini değerlendiriyoruz

BAŞKAN YARDIMCILARI GÖREVDEN ALINDI

Arsin Belediye Başkan Yardımcıları görevden alındı.

2019 yerel yönetimler seçimlerinde Arsin'de belediye başkanlığını kazanan M. Said Gürsoy, Belediye Başkan Yardımcıları Emin Sevinç ve Sedat Özkabır'ı görevden aldı.

AK Parti’den Belediye Başkanı seçilen Gürsoy, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra belediyede daha önce de görev yapan Veteriner Hekim Emin Sevinç ve Genç Arsinliler Derneği Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Vakfı Başkanlığı yapmış olan Sedat Özbakır’ı görevden aldı, görevden alınma yazılarını tebliği etti.

İki yıl gibi bir süre başkan yardımcılığı görevini yürüten iki başkan yardımcısının yeni görevinin ne olacağı ve başkan Gürsoy’un yerlerine kimleri atayacağı merak konusu.

AYDOĞAN VE EKİBİ TAKDİR TOPLUYOR

Trabzon Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan göreve başladıktan sonra Trabzon’da uyuşturucuya ve fuhşa geçit vermiyor.

Emniyet Müdürü Aydoğan ve ekibi yaptığı başarılı çalışmalarla uyuşturucu satıcılarının korkulu rüyası olurken son yıllarda kent merkezinde mantar gibi çoğalan ve birçoğu fuhuş amaçlı kullanılan apart otellere baskın düzenliyor.

Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan’ın çalışmaları, vatandaşlar tarafından başarılı bulunurken, takdirle karşılanıyor.

Trabzon halkı, bir dönem Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Başkanı görevini yürüten Aydoğan’dan Trabzon trafiğine neşter vurmasını da bekliyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile ortak yürütülecek bir çalışmayla trafik sorunu çözüme kavuşturulacağına inanılıyor.

TEHDİT DEVAM EDİYOR

Trabzon’da Drakula Böceği tehdidi devam ediyor.

Yaklaşık bir yıl önce Trabzon'da bahçelerde, fındık ağaçlarının dallarının kurumasına neden olan 'Drakula' olarak bilinen 'Turunçgil Uzun Antenli Teke Böceği'nin yayıldığı 2 bin 400 dekar alandaki fındık bahçelerinde söküm yapılarak bölgedeki 7 mahalle karantinaya alınmış, köklerinden sökülen fındık ağaçları ise bahçelerde yakılmıştı.

Trabzon'un Maçka ilçesinde bazı fındık bahçelerinde Drakula Böceği ile mücadele devam ederken, böceğin Akçaabat ilçesindeki fındık bahçelerine de sıçradığı öğrenildi.

Fındık üreticilerinin korkulu rüyası olan böcekle ilgili mücadelenin yapıldığını söyleyen Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar, “Korkulan oldu. Böcekle Maçka vadisinde mücadele ederken şimdi de Akçaabat ilçesindeki bazı fındık bahçelerinde böceğin görüldüğü bilgisini aldık” dedi.

Üreticiyi tedirgin eden böcekle ilgili olarak yetkililerin bir an önce önlem alıp bölgede daha fazla yayılmadan vereceği zararın önlenmesini diliyoruz.

ZORLUOĞLU, ZORU BAŞARIYOR!

Trabzon’u şantiyeye çeviren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, doğru bildiği konularda aldığı kararları, sağdan soldan gelen seslere kulak tıkayıp uygulamaya devam ediyor.

Başkan Zorluoğlu, şehrin kangrenleşmiş altyapı sorunlarına, gelecek tüm tepkileri göze alarak neşter vurdu. Şehir merkezindeki altyapı çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını söyleyebiliriz. Şimdi ise üstyapı çalışmaları büyük bir titizlikle devam ediyor.

Ganita – Faroz arasındaki sahil projesi ise Zorluoğlu’nun neredeyse gözbebeği. Başkanın büyük önem verdiği sahil projesinde çalışmalar son hız devam ediyor.

Çömlekçi kentsel dönüşüm projesi ile Çömlekçi Mahallesi’ne modern bir görüntü kavuşturacak olan çalışmaları da sıklıkla takip eden Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, şehrin vizyonunun gelişmesi için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun, önem verdiği projeler arasında yer alan yeni otogar projesi için de çok tepkiler gelmişti. Tepkilere kulağını tıkayan Zorluoğlu, adeta şehrin kanayan yarası haline gelen otogarın şehre yakışır bir görüntüye kavuşması için yapılan çalışmaları yerinde inceleyip firma yetkililerinden bilgi alıyor.

Şantiyeye dönen ve sıkıntılar yaşanan kent merkezinde projeler tamamlandığında Murat Zorluoğlu isminden övgüyle bahsedileceğine inanıyoruz.

OYMAN SEMTLERİ GEZİYOR

Trabzon’da yerel siyaset gittikçe ısınıyor.

Ak Partili siyasetçiler, vatandaşın nabzını tutmak için sahaya inerken muhalefet de boş durmuyor. CHP’li siyasetçiler her gün bir semtte vatandaşın sorunlarını dinliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Pazarkapı Kadınlar Pazarı esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

İlçe Başkanı Oyman, ziyaret ettikleri yerlerde zabıtalardan başka bir yetkiliyi görmediklerini belirterek, “Milletvekilleri halktan koptu. Vatandaş kaderine terk edildi. Ocak ayında faturalar gelmeye başladı” diyen Oyman, “Ocak, Aralık’tan pahalı, Şubat Ocak’tan pahalı olacak. Vatandaşın süslemelerle, keyfi karşılaştırmalarla aldatılmasına müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)