22.01.2022, 13:00

Trabzon gündemini değerlendiriyoruz

BÜYÜKŞEHİR VATANDAŞA KULAK VERİYOR!

Bir vatandaşın sosyal medya üzerinden yaptığı uyarı anında Büyükşehir Belediyesi’nden karşılık buldu. Vatandaşın sabah saatinde attığı “twet”e akşam olmadan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri dönüş yaparak sorunu çözdü. Gazetemize ulaşan vatandaş Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin duyarlığından dolayı memnuniyetini dile getirdi. İlgili vatandaş, herkesin çevresinde tespit ettiği sorunları belediye yetkililerine ileterek çözüme yardımcı olmalarını önerdi.

Sorunun çözümündeki iletişim ve hızlı hareketten dolayı aynı vatandaş teşekkür “twet”i yayınladı.

FETTAHOĞLU HIZ KESMİYOR

Trabzon’un çiçeği burnunda İl Milli Eğitim Müdürü H. Burak Fettahoğlu hız kesmeden ziyaretlerine ve yerinde gözlemlerine devam ediyor. Daha göreve başlamasının üzerinden bir ay bile geçmeden neredeyse ilin tüm kurumları hakkında yerinde gözlem yaparak bilgi aldı. Fettahoğlu’nun ziyaretleri eğitim camiası tarafından çok yerinde ve olumlu bulundu.

Ulaştığımız eğitimcilerin ortak görüşü ise okulların ve diğer eğitim kurumlarının arkasında Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gücünü hissettikleri yönünde oldu.

Fettahoğlu’nun ilde oluşturduğu bu havayla Trabzon’da eğitimin başarısını daha da artacağı yönünde...

BALIKÇILIK CAN ÇEKİŞİYOR

Denizlerimizde yıllardır süren bilinçsiz avlanma balıkçılığı durma noktasına getirdi. Her yıl özellikle kış mevsiminde sofraların en büyük zenginliği olan hamsi bile artık Karadeniz’e uğramaz oldu. Gerek balığın kıtlığı ve gerekse balıkçılığın artan girdi maliyetleri balıkçılıkla geçinen pek çok aileyi zor durumda bırakıyor.

Bu gidişle gelecekte tezgâhlarda ithal balıktan başka balık bulamama tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bizden uyarması…

AKÇAABAT’TA NELER OLUYOR

Akçaabat Milli Eğitim Müdürlüğü iki aydır boş. Daha önce görevlendirme olarak yürütülen Akçaabat Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bakan T.A.’nın müdürlük için atanma şartlarını taşımadığından görev süresinin uzatılmadığı öğrenildi.  Bu süreçte görevden ayrılan T.A.’nın yerine yeni atama yapılmadı. Kamuoyuna yansıyan haberlere bakılırsa T.A.’nın yeniden görevlendirilmesi için formül aranıyor. Kulislerde dolaşan haberlere göre ise T.A.’nın Millî Eğitim Bakanlığı tarafından şube müdürü olarak atanması ve ardından yeniden ilçe milli eğitim müdürü olarak görevlendirilmesi yönünde.

Burada sorulması gereken çok soru olduğu açık: T.A. müdürlük için yeterli ise neden süresi uzatılmadı ve iki ay kaybedildi; yeterli şartları taşımıyorsa neden formül aranmaya çalışılıyor? Bu işleri yapabilecek pek çok yetişmiş eğitimci varken zorlamaya gerek var mı?

Kurumlar bu şekilde yıpratılmamalı.

HERKES SABIRLI OLACAK, TRABZONSPOR DİKKATLİ OLACAK!

Trabzonspor 19 Ocak 2022 akşamı kendi evinde oynadığı GZT Giresunspor müsabakasında da iki puan kaybetti. Özellikle maçın ilk yarısında oynanan futbol ve son dakikada Bakasetas tarafından iki kez gole çevrilemeyen penaltı tüm taraftarları tedirgin etti. Rakipleriyle puan farkının çok olması da tedirgin olmaya engel olmadı. Önceki yıllarda da ligin ikinci yarılarında yaşanan benzer senaryolar akla geldi. Burada yapılması gereken en önemli şeyin herkesin sabırlı olması ve takıma güvenmesidir. Trabzonspor’un da rehavete kapılmadan ligin sonuna kadar ciddiyetle şampiyonluğa ulaşmasıdır.

Yorumlar (1)
kadir 4 ay önce
AKÇAABAT’TA NELER OLUYOR çok sey oluyor. Dediğiniz gibi yeterli olsa atanırdı. Tonyada çalışırken girdiği yönetici sınavlarında 38-40 puanlar almıştı. Sonra birdenbire okul müdürlüğüne ordan ilçe mem e sıçradı. Sınıftan milli eğitim müdürlüğüne. Sendika temsilcisi olunca kim tutar seni. Torpil kuvvetli olunca böyle.