18.01.2022, 10:17

Trabzon Gündemini Değerlendiyoruz 18 Ocak

BAZEN HABER BİR FOTOĞRAFTIR!

Gazetemiz muhabiri çekti bu fotoğrafı…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu.

Bir ikili fotoğraf karesinde bu kadar mı güzel anlatılır…

Trabzon için iki önemli ismin karla kaplı Zigana Dağı’nın zirvesindeki samimi ilişkisi ancak böyle güzel yansıtılırdı fotoğraf karesine.

Bir kez daha gördük ki;

Bazen haberin yalnızca bir fotoğraftan ibaret olduğunu.

VATANDAŞLARDAN ÖZEL TEŞEKKÜR

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun kararlı duruşu Trabzon’a modern dolmuşları kazandırdı. Ailemin binmesini istemediğim bir araca vatandaşımın da binmesini istemem diyerek dönüşümdeki kararlılık sergileyen Başkan Zorluoğlu’na vatandaş teşekkür ediyor.

Vatandaşların duraklarda eski araçları tercih etmediği sürekli yeni araçları beklediği gözlemlenirken, “Yeni araçlar hem sıcak oluyor hem de karda kışta daha çok güven veriyor. Eski araçlarda yolculuk yapmak tehlikeliydi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zorluoğlu’na teşekkür ediyoruz. Kendimizin dışında artık çocuklarımızın da araçlarla güvenle yolculuk yaptığına şahit oluyoruz” ifadelerini kullandılar. Vatandaşlar, şoförler ve otomobilciler odası yönetimini de göreve çağırdı. Vatandaşlar, müşterileriyle konuşan dolmuş şoförlerinin hem hitaplarında hem de kılık kıyafetlerinde daha dikkatli davranmalarını istedi.

ALİ TEKATAŞ ŞAŞKINLIĞI!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu her fırsatta muhtarlarla bir araya geliyor. Başkan Zorluoğlu bu buluşmalara özellikle kurmaylarını da dahil ederek sorunları kaynağından çözmeyi hedefliyor. Bu hedefi, deyim yerindeyse meyvelerini vermeye başladı. Başkan Zorluoğlu’nun en son yaptığı muhtarlarla buluşmasında özel bir teşekkür aldı. Teşekkürün kaynağı ise TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş oldu.

Toplantıda bazı muhtarlar, “Her sorunumuz olduğunda ekibinizi arıyoruz. O anda cevap vermeseler bile sonradan mutlaka dönüyorlar. Hatta TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş telefonunu açmasa bile sonrasında bize dönüş yapıyor. Teşekkür ederiz. Bizimle özellikle ilgileniyor” dedi. Bu sırada Başkan Zorluoğlu’nun yanında oturan kişinin TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş olduğunu öğrenen bazı muhtarlar büyük şaşkınlık yaşadı. Muhtarlar, Tekataş ile karşılaşmadıklarını fakat telefonda sık sık konuştuklarını söyledi.

ÇUKURÇAYIR’A KARAKOL ŞART

Trabzon’un son dönemlerde hızla gelişen mahallelerinden olan Çukurçayır’ın nüfusu gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Artan nüfus artışı geceleri yaşanan olumsuzluklara neden oluyor. Abartı egzoz ve zaman zaman kavgaların yaşandığı mahalleli karakol istiyor. Huzursuz olduklarını dile getiren mahalle sakinleri bir polis karakolunun şart olduğunu belirtiyor. Daha önce planlanan ve sonrasından yapımından vazgeçilen karakol için Çukurçayır’da müsait alan ve bina olduğu ifade edildi.

YAYLA ELEKTRİKLERİ

Karadeniz Bölgesi’nde yaylacılık yapan vatandaşların en büyük sıkıntılarının başında yayla elektrikleri gelir.

İmar Barışı’ndan yararlanan vatandaşlar halen daha yaylalarda toplu elektrik aboneliğine sahip oldukları için sıkıntı yaşadıklarını her zaman gündeme getirirler.

Vatandaşın yaylalarda yaşadığı sıkıntıları Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile paylaşan Milletvekili Salih Cora, “Yaylalarımızda İmar Barışı’yla beraber mevcut yapı stokuna, yapı kayıt belgesiyle bir düzenleme getirildi. Geçmişe yönelik ihtilaflar sona erdi. Ancak şunu ifade etmek isterim ki bu yapı kayıt belgesi alınmış olmasına rağmen bazı yaylalarımızda halen toplu abonelik sözkonusudur. Bu toplu aboneliklerin bireysel aboneliklere dönüşmesi için de yeni bir yönetmelik yayınlanması ve tarım bakanlığının bu yapı kayıt belgelerini tanıması gerektiğini ifade ettik. Bunu da takip ediyoruz. Her zaman bu bölgenin bu yörenin emrinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Milletvekili Cora’nın yaptığı bu girişim umarız bir an önce sonuçlanır ve mağdur olan vatandaşların mağduriyeti giderilir.

KENDİMİZE ÇELME TAKMAYALIM

Trabzonspor-Sivasspor maçının ardından sosyal medyada art niyetli insanların yorumlarıyla takımımıza karşı savaş açıldı.   

Ayı yavrusunu severken öldürürmüş atasözünü herkese bir kez daha hatırlatmak isterim.

Takıma olan sevgi ve sadakatimizin, takımımız için bir eziyete dönüşmesine müsaade etmemeliyiz.

Hükümet Trabzonspor'u şampiyon yapacak gibi alçak ve onursuz söylemlerle büyük bir algı operasyonu yapılırken, alın terimiz, sabrımız ve verdiğimiz büyük mücadele yok sayılırken, eylem ve söylemlerimizle art niyetli insanların ekmeğine yağ sürmekten kaçınalım.

Trabzonspor forması giyen futbolculara desteğimiz, anlayışımız ve hoşgörümüzle moral olalım, cesaret verelim, arkalarındaki dağları olalım.

Kendi futbolcularımız ve hocamız bizden korkmasınlar, bizden güç alsınlar, bize inansınlar ve güvensinler.

Her şeyi bir kenarı bırakalım, hocamıza, takımımıza ve yönetimimize destek olalım.

İstanbul takımlarının havlu attığı bu ligde, bu saatten sonra bize bizden başka rakip kalmadı. Ne olur kendimize çelme takmayalım.

Allah’ın izniyle bu sene şampiyon olacağız.

Yorumlar (0)