21.01.2022, 11:02

Trabzon gündemini değerlendiyoruz 21 Ocak

TARIM KİMİ ÖVDÜ?

Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti her ne kadar Cumhur İttifakı’nın bileşeni olsa da sonuçta ikisi de farklı birer siyasi partidir. Alanda her parti kendi politikasını sürdürür. Genel seçimlerde seçmenler partilerini tercih etse de yerel seçimlerde bu biraz daha farklı oluyor. Yerel siyaset, yerine göre genel siyasetten ayırılıyor.

Yerelde partiden çok belediye başkanlarının performanslarına bakılır ve tercihler ona göre kullanılır.     

Belediyenin hizmetlerinden halk mutluysa, hizmet alıyorsa belediye başkanının hangi partiden olduğunun da bir önemi yoktur.

Trabzon’da da Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, çalışma yaparken siyaseti ön plana çıkarmadan insan odaklı hizmet yapmanın gayreti içinde.

Belediye başkanın bu çalışması her kesimden takdir toplarken MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’dan da Zorluoğlu’na övgüler geldi.

Tarım, “Murat Bey, Trabzon’un elli yılına damga vuracak işlere imza attı. Kendisini kutluyorum. Şehrimizin için çok kıymetli işler yapılıyor. Tabi bunları yaparken, yanındaki ekibinden Başkan Vekili Atilla Ataman’ı, TİSKİ Genel Müdürü Ali Teketaş’ı da kutluyorum” ifadelerini kullandı.  

Başarıyı alkışlamak hiç kimseyi küçültmez aksine yüceltir!

Bilmem anlatabildik mi?

SEÇİMİ KİM KAZANIR?

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 30 Ocak’ta yapılması planlanan seçimleri için kıyasıya bir yarış var.

Görev süresi içerisinde başarılı çalışmalar yapan mevcut Başkan Ömer Hakan Usta’nın karşısına eski Başkan Turan Altuntaş çıkıyor.

İki başkan 2018’de yapılan genel kurulda da karşı karşıya gelmişti.

Ömer Hakan Usta 762 oy alarak Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın yeni başkanı olmuştu. Turan Altuntaş ise 452 oy almış ve seçimi kaybetmişti.

Seçime sayılı günler kala iki başkan da hummalı bir çalışma içinde.

Şoför esnafının birçoğu seçim öncesi kararsız olduğu gözlenirken, seçimi kazananla kaybedenin arasında çok büyük bir fark olmayacağı da konuşulanlar arasında.

Bakalım bu kıyasıya yarışı kim kazanacak?

OFLULAR BUNU BAŞARIR

Yaklaşık çeyrek asırdır profesyonel liglerde mücadele eden Ofspor başkanı sitem etti.

Başkan Olcay Saral 25 yıldır profesyonel liglerde mücadele eden Ofspor’un yalnız bırakıldığını, Ofluların takıma yeterli desteği vermediğini söyledi.

Ofspor’dan sonra kurulan Hekimoğlu’nun kurumsallaştığını mükemmel tesislere sahip olduğunu ve geçen yıl 1. Lig’in kapısından dönen kulübün bu sene 1. Lig’e çıkma umutlarının fazla olduğunu belirten Saral, “Neden Oflular olarak biz bu başarıyı yakalayamıyoruz. Ofluların bunu yapabilecek potansiyellerin olduğunu da inanıyorum” dedi.

Ülkemizdeki her kulübün ekonomik sıkıntıları vardır. Sıkıntıların giderilmesi için de hem Of’ta hem de Of dışında yaşayan iş insanlarının takıma sahip çıkması lazım.

Biz inanıyoruz ki Ofspor’un bu sıkıntıları aşacak gücü var. Sadece biraz yürek istiyor, Böyle günlerde herkesin taşın altına elini koyması gerekir.

Olcay başkan önderliğinde Ofluların bunu başaracak güçleri var.

İLÇE BAŞKANI NEYE İSYAN ETTİ!

İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Akçaabat’ta Fahri Trafik Müfettişleri tarafından yazılan trafik cezalarına isyan etti.

Uzun zamandan beri Akçaabat’ta görev yapan Fahri Trafik Müfettişlerinin kestiği cezalar vatandaşı canından bezdirdi.

Mustafa Mısır “Yeter Artık, bırakın bu milletin yakasını” dedi.

Mısır, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Daha önce Yaylacık ve Söğütlü mahallelerimizde görevli FTM, keyfî ve bilinçsiz kural dışı uygulamalarıyla vatandaşlara trafik cezaları yazılmıştı. Bu FTM tepkiler üzerine görevden alınmış fakat olan cezaları ödeyen vatandaşa oldu. Şimdi de özellikle Yenimahalle tarafında yine aynı muameleyle karşı karşıyayız. Ya bu FTM'ler eğitimsiz ve kural bilmiyor ya ilçe halkımıza karşı bilinçli olarak cezalandırıyor ya da ceza yazılarak para toplamak için yukarılardan emir alıyor. İlçemizi yöneten etkili ve yetkililer ya bunlardan haberi yok ya da susma hakkını kullanıyor. Bu kadar geçim derdinin yaşandığı bir dönemde halkımız deposunu doldurmaya para bulamazken bu keyfi cezalardan dolayı araç muayenesi dahi yaptıramaz duruma geldi. Telefon uygulamasıyla kuralsız haklı haksız ayırt etmeden yazdıkları bu cezaların incelenmesi haklı sürücülerin cezalarının iptal edilmesi gerekmektedir. Etkili ve yetkililer bir an önce bu konuda gerekli girişimleri yapmalıdır.”

NEREDEN BAKARSAN BAK!

Kalan 16 maçta 9 galibiyet, 5 beraberlik, 2 yenilgi alsak, Konya ve Başakşehir 2.5 ortalama yakalayacak ki bizi geçebilsinler.

2.5 ortalama yapan da sezonda 95 puan toplar.

Demem o ki; olaya matematikten bakarsak da Şampiyon Trabzonspor.

Yeditepeli şehirden baksalar da şampiyon Trabzonspor.

Boztepe’den baksanız da şampiyon Trabzonspor...

Yorumlar (0)