Trabzon Günleri iyi başladı!

Ankara’da bize göre alelacele ve uygun olmayan bir tarihte düzenlenen Trabzon Günleri’nin açılışı beklenenin aksine görkemli olmuş.Kuzey Ekspres Gazetesi adına Trabzon günlerini takip eden Elif Çavuş, ‘Trabzon günlerinin bu denli canlı ve hareketli olacağını tahmin etmiyordum’ dedi.Trabzon Günlerinin, maddi ve manevi yükünü hükümet ve Trabzon Valiliği çekiyordur.Trabzon günleri, ilk kez ticari amaç güdülmeden gerçekleştiriliyor.

Ankara’daki fuar alanındaki stantların kurulum işi Mercan fuarcılığa verilmiş. 

Dün akşam saatlerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müsteşar yardımcısı Mazhar Yıldırımhan aradı.

Yıldırımhan, Trabzon günlerinin kısa süre içerisinde organize edilmesine rağmen önceki yıllarda yapılan etkinliklerden daha iyi olduğunu belirtti.

trabzon-günleri-(2).jpg

Yıldırımhan, Ankara’daki tüm Trabzon derneklerinin başkan ve yöneticilerinin önceki akşam İçişleri Bakanlığında Süleyman Soylu ile bir araya geldiklerini belirtti ve ‘Ankara’daki Trabzon ve ilçeleri adını taşıyan tüm derneklerin mensupları olaya dört elle sarıldı. Etkinlikte ayrı gayri yok’ dedi.

Ankara’daki Trabzon derneklerinin başkan ve yöneticileri, gerçekten ilk kez bir araya geldi. İçişleri Bakanlığındaki toplantıya katılan dernek başkan ve yöneticileri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun önemli bir işe imza attığını söylediler.

6 kalem tabut ve mezar tahtası!

Dün yerel gazetelerin birinde dikkatimizi çeken bir ilan vardı. Benzer ilanlar muhtemelen daha önceleri de yayınlanmıştır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kent mobilyası, üretim saksısı ve torf’un yanında 6 kalem tabut ve mezar tahtası satın alacak.

Tabut ve mezar tahtaları her kalemden üç eşit parça halinde sözleşme tarihi itibarıyla iki üç içinde üç eşit parça halinde alınacakmış.

trabzonspor-001.jpg

İlanda klasik şartname de yer alıyor.

İlanda 6 kalem tabut ve mezar tahtasından başka bir ifade yok. 

Burada 6 kalemdeki amaç anladığımız kadarıyla 6 tabut ve bu 6 tabut için de mezar tahtası…

6 tabutun ve mezar tahtalarının ederi üç aşağı beş yukarı belli.

Gazetedeki ilanın bedeli 6 değil belki de 36 tabut satın alabilir.

Ve belediye neden mesela 36 değil de 6 tabut ve mezar tahtası satın alıyor!

İhale dökümanını net bilmediğimiz için bu konuda daha fazla yorum yapmıyoruz. Ancak, bu tabut alım işi sanki biraz cengeferli gibi!

Trabzonspor müzesine haciz!

Trabzonspor kulübüne, malına mülküne haciz gelirdi... Ki bu da normaldi. Ama bir kulübün, Trabzonspor gibi üst düzey bir kulübün müzesine ve o müzedeki kupalara haciz geldi.

Menajer haklı olabilir… Ki, gelişmeleri takip eden spor muhabirleri menajerin haklı olduğunu söylüyorlar.

Trabzonspor müzesine haciz kararı aldıran bu menajer veya menajerler acaba Fenerbahçe, Galatasaray kulüplerinin müzesine böyle bir karar aldırabilirler mi?

Bir ikincisi müze ve müzedeki kupalar, Trabzonspor demirbaşına kayıtlı mı?

Menajerin avukatı, Müzeye gidiyor ve kararı müzedeki Trabzonspor çalışanına imzalatıyor.

Müze çalışanı, acaba Trabzonspor avukatlarına olayı bildirdi mi?

Müze çalışanı, ‘Kararı imzalamıyorum. Bu müze Trabzonspor kulübünündür, Trabzonspor A.Ş’nin değildir’ diyebilirdi.

Bu icra kararını veren adliyedeki yetkili, icra müdürü, memuru her kimse böyle bir kararı nasıl verebilir!? Trabzonspor Müzesini haczet.

Neyse sözü uzatmanın artık bir anlamı da yok.

Burada iş Başkan Muharrem Usta’ya düşüyor!

Güzel sanatlar Yıldız’ı arıyor!

İki yıl öncesine kadar Trabzon’un en gözde eğitim kurumlarından biri olan Trabzon Güzel Sanatlar Lisesi, bugünlerde eski günlerini arar hale geldi. İki yıl öncesine kadar TRT’nin sabah kuşağında canlı olarak etkinliklerini takip ettiğimiz, hemen her ay resim sergileriyle gündeme gelen Güzel Sanatlar Lisesi, artık sıradanlaştı.

Güzel sanatlar Lisesinin iki yıl içerisinde bu denli bir ivme kaybetmesinin nedeni, okulu başarıdan başarıya koşturan müdür Adnan Yıldız’ın görevden alınmasıydı. İyi bir eğitimci ve yönetici olan Adnan Yıldız sayesinde Türkiye’nin de sayılı liselerinden biri haline gelen Trabzon Güzel Sanatlar Lisesi’nin artık esamesi okunmaz oldu.

6-kalem-tahta-ve-tabut.jpg

Mekke ve Kabe işgal altında!

Trabzonspor’un son genel kurulunun Divan Başkanı Şükrü Kuleyin, Juventus- Real Madrid arasında oynanacak olan şampiyonlar ligi final maçı için Galler’e gitti. Şükrü, Galler’e gitmeden önce yazar Harun Çelik ile görüştü.

mekke-ve-kabe.jpg

Harun Çelik, Şükrü Kuleyin’in herkese selamı olduğunu belirtti ve şöyle dedi;

‘Şükrü Kuleyin abinin selamı var, üstümde kalmasın. Şükrü abiyle konuştuk Galler'e gidiyorum dedi. Juventus- Real Madrid şampiyonluk maçı varmış. “Abi hep dünyayı gezdin, bir gün de Mekke'ye git Umre yap" dedim. “Harun Hocam, hem Mekke hem Kabe, Suudilerin işgali altında. Amerika’dan başka Müslümanları öldürmek için 250 milyar dolarlık silah alan kralın işgalinden Kabemiz kurtulunca Umre'ye gideceğim" cevabını aldım. Şükrü Abi Facebook sayfasını dondurduğunu, bir müddet Galler ve İngiltere'de olacağını söyleyerek, dostlara ve renktaşlara selamlarımı iletirsen sevinirim hocam dedi. Ben ilettim, selamı almayan Fenerli olsun.’

Önceki ve Sonraki Yazılar