AK Parti Trabzon Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı gerçekleştirildi

AK Parti Trabzon Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı, AK parti Grupbaşkanvekili Mahir Ünal'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Trabzon Haber 06.11.2021, 11:58 06.11.2021, 14:49
AK Parti Trabzon Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı gerçekleştirildi

AK Parti Trabzon Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

AK Parti TBMM Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal ve Muhammet Emin Akbaşoğlu ile birlikte; Ak parti Trabzon Milletvekili Sezgin Mumcu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen, MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Ayşe Suna Köseoğlu, kurucu ilçe başkanları ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı toplantıya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Toplantının basına açık olan kısmında konuşma yapan AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, toplantıya katılım gösteren herkese teşekkür etti.

AK Partinin iktidara gelişinin 19. Yılını kutlayarak sözlerine başlayan Mumcu, “14 Ağustos 2001 tarihinde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde kurulan partimiz, aşk ile koşanların, gönlüyle, ilmiyle ve samimiyetiyle hizmet edenlerin, her karış toprakta iz bırakanların sayesinde milletimizin gönlünde kısa sürede o kadar büyük bir yer etti ki bu sevgi ile 1 yıl sonra iktidara geldi ve 3 Kasım 2021 tarihinde bu zaferimizin 19. yılını kutladık. Dile kolay, iktidar partisi olarak millete dolu dolu hizmetle geçen 19 yıl… Ve burada hepimiz AK partimizin iktidara gelişinin 19 Yılını millete hizmet yolunda geçirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

AK Partimiz; 20 yıldır her seçimde başarı elde etmiş, Türkiye’ye çağ atlatmış, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde sessiz devrimi gerçekleştirmişse bunun arkasındaki en büyük güç milletimizin büyük umutlarla liderimize ve teşkilatlarımıza güvenerek teveccüh göstermesi idi.

Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'de devrim niteliğinde büyük bir dönüşümü başlattık ve hiç kimsenin hayal bile edemeyeceği dev projelere imza attık:

Yalnızca sağlık alanında yapılan büyük hizmetler bile bu iktidarı baş tacı etmeyi hak ediyor. Şöyle bir düşünün: Dünün imkansızlıklarla dolu sağlık sisteminde hastanede rehin kalan, cenazesine dahi ipotek koyulan milletimiz için bugün sizlerin de basında şahit olduğunuz gibi köy yoluna dahi ambulans helikopter indiriyoruz.

Dün tek gidiş- geliş olan yollardan aldığımız kaza haberleri ile sarsılırken, bugün “Yol yaptınız da yolu mu yiyeceğiz” diyenlerin; Ferhat gibi deldiğimiz dağlardan, duble yollardan, köprülerden, tünellerden, otobanlardan nasıl keyifle yolculuklar yaptığına hep birlikte şahit oluyoruz...

Dünün Türkiye'sinde ülkemizin geleceği çocuklarımızı; yetersiz ve kalabalık sınıflardan alıp, bugün masalarının üstünde onları hazır bekleyen ücretsiz kitaplarla, her türlü imkân ve donanıma sahip okullarda eğitime bizler kavuşturmadık mı?

“Sözde bir demokrasi” içerisinde sağdan sola savrularak hor görülen, devletin kapısının önünde hazır olda bekletilen, ülkenin zor ve pis işlerinin layık görüldüğü, yalnız “Şehit olunca” alkışlanan Anadolu'nun vefakâr insanlarını, kamusal alan palavralarıyla başörtüsü yüzünden evlerine kapatılan Anadolu'nun saygıdeğer kadınlarını kim baş tacı yaptı?

Dün başörtülü kız çocuklarının ağzını kapatarak “Senin Konuşmaya hakkın yok” diyerek sesleri kesilen, sözde ikna odalarında kendilerince terbiye etmeye çalıştıkları müslüman evlatlarımızın eğitim haklarını “Gasp ederek” yere döktürdükleri göz yaşlarını kim sildi?

Dün peygamber ordusu diye kabul ettiğimiz, vatana hizmet etmek için büyük umutlarla girdiği asker ocağında belki de bir süre sonra şehit olacak genç subay evladının ödül törenine alınmayan başörtülü annelerimizin başını, iadei itibar edercesine bugün başörtülü bir genç subaya Genel Kurmay Başkanı tarafından ödül verdirerek kim ayağa kaldırdı?

"ÖZ YURDUNDA GARİPSİN ÖZ VATANINDA PARYA"

Dizelerine nazire yaparcasına dün sinek uçuramadığımız coğrafyamızda,

Bugün İHA'larımız, SİHA'larımız, TİHA'larımız, ATAK helikopterimizlerimizle, yerli ve milli savunma sanayimizle cesur ve kararlı bir şekilde terörün ve teröristlerin tepesine kimin liderliğinde çöküyoruz?

Türkiye nereden nereye geldi…

Dün hayal edemediğimiz birçok şeyi bugün yaşıyoruz. Bizlere bu günleri nasip eden yüce Allah'a binlerce kez şükürler olsun. Liderliğinde bugünleri gördüğümüz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a Rabbim sağlıklı uzun ömürler nasip eylesin; bizleri de samimiyetle, umutla, ilk günkü aşkla onun davasına, mücadelesine hizmet edenlerden eylesin. İfadelerini kullandı.

SEÇİMLERDEN DE ZAFERLE ÇIKACAĞIZ

Söz alan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, belediye olarak yaptıkları hizmetleri hatırlattığı konuşmasını, “Genel seçimlere az bir zaman kaldı. Tevazuyu elden bırakmadan yapacağımız çalışmalar partimizin geleceğini belirleyecek. Gönül belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemek durumundayız. Artık insanlarımız kendilerine değer vermemizi istiyorlar. Şehirlere ilgili kararlar alırken kendilerinden görüş alınmasını istiyorlar. Belediyelerin daha ulaşılabilir olmasını istiyorlar. Vatandaşlarımız, talepleri karşısında bir muhatap bulmak istiyorlar. Biz de üç yıla yaklaşan hizmet süresince bu anlayışla hizmetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Bu kendin belediyesi olarak, şehrin genel sorunlarına çözümler üretiyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, bizdendir değildir demeden kucaklamaya çalışıyoruz. Mutlulukla ifade etmeliyim ki Trabzon tarihinde bu kadar çok projenin aynı zamanda başlatıldığı çok az zaman var. 6 milyon dolara mal olan katı atık tesisini hizmete açtık, yalıncak plaj ve sahil düzenlemesi, uzun sokak ve kunduracılar sokak taban yenilemesi, dolmuşların modernize edilmesi, Kızlar Manastırı’nın hizmete açılması bazı hizmetlerimiz. Şehrimizi daha yaşanabilir kılan birçok sosyal faaliyet ve yardım projesini de eklemem lazım. Büyük altyapı projemiz son sürat devam ediyor. İçme suyu ve arıtma tesisi çalışmaları. İnsanımızı yeniden denizle barıştıracak Ganita, Faroz sahil düzenlemesi. Sadece kadınlara özel kadın yaşam ve istihdam merkezi. Kuyumcu kent projesi. Ulaşım ana planı şu an devam eden önemli projelerimiz. Uzungöl ikinci etap çalışmaları ve Boztepe seyir alanı düzenlemesi gibi projeleri de şimdilik ismen açıklıyorum.

Mahalle teşkilatlarına, kadın kolları ve gençlik kollarına, her kademedeki mensubumuza teşekkür ediyorum. Bizlerin eksiklerini kapatıyorlar. Trabzon’da teşkilatlarımız arasındaki uyum böyle devam ederse hizmetlerimiz artarak sürecek. Seçimlerden de zaferle çıkacağız. Trabzon şampiyonluğa oynadığı senelerde Trabzon bambaşka bir havaya bürünür. Akşam Beşiktaş ile olan bir maçımız var, Trabzonsporumuza başarılar diliyorum.” Diyerek noktaladı.

BU MÜCADELEYİ KURU BİR İKTİDAR KAVGASI İÇİN YAPMIYORUZ

Sahneye çıkarak katılımcıları selamlayan AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mahir Ünal, son zamanlarda sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında çıkan iddialara gönderme yaparak sözlerine başladı. İktidarın yaptığı çalışmaların unutulmaması gerektiğinin altını çizen Ünal, “Teknoloji çağı denilen bu çağ dezenformasyon çağı. Dezenformasyon eskilerin ifadesiyle it izinin kurt izine karışmasıdır. Yalanla gerçeğin birbirinden ayart edilemez hale gelmesidir. Bizim öncelikle hakikati muhafaza etmemiz gerekiyor. Sisli beyin sendromunun temel sebeplerinden biri aşırı dezenformasyona maruz kalıp, gerçekle yalan arasındaki farkın kaybolması. Bu bizim bu ortamla mücadele etmemiz için hatırlamamız gerekiyor. Hatırlamamız, kim olduğumuzu unutmamamız gerekiyor. Biz kısa bir sürede neler yaptığımızı anlattık. Öyle bir iklim oluşturdular ki sanki AKP 19 yılda hiçbir şey yapmamış. Kim bunlar? Türkiye de bu güne kadar olan tüm sorunların kaynağını oluşturanlar. Ben her fırsatta bunu söylüyorum. Biz kim olduğumuzu unutmayalım ve aklımızda tutalım. Dimdik ayakta duralım. Biz bin yıldan beridir bu topraklarda bulunan Anadolu’yu mazlumların kucağı yuvası haline getirmiş olanlarız. Biz iyiliği kalbinde muhafaza eden, düşmanına bile merhamet edeniz. Biz 2002 de kurulan bir partiyiz. Bir millet hareketiyiz. Partiden kurulan bir parti değiliz. Biz iyiliği merhameti yükseltenleriz. AKP bir fikirdir, bir duygudur, bir insanlık mücadelesidir. AKP adaleti yükseltmektir. Bunları bize unutturmak isteyenler, bütün bu kavga gürültü içinde bize unutturmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Biz mücadeleyi ne zaman kaybederiz? Düşmanımız benzediğimiz zaman kaybederiz. O yüzden kim olduğumuzu hatırlayarak başlayalım. Biz bu mücadeleyi kuru bir iktidar kavgası için yapmıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan bu topraklarda bizim 75.devlet başkanımız. Biz neden bu topraklardaki tarihimizi 1071’den beri başlatıyoruz. Biz bin yıldır bu topraklardayız.

AKP DÜŞMANLIĞI TÜRKİYE DÜŞMANLIĞINA DÖNÜŞMÜŞ DURUMDA

Bugün karşımızda bir muhalefet var. Aslında muhalefet demek istemiyorum. Muhalefet siyasi rekabeti gerektirir. Siyasette rekabet çözüm, vizyon, gelecek üzerinden yapılır. Muhalefet alternatif olmayı anlatır. Bizim karşımızda muhalefet var mı? Bizim karşımızdakiler rakip mi düşman mı? AKP ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı gözlerini kör etmiş, artık bu düşmanlık Türkiye düşmanlığına dönüşmüş durumda.

Karşımızda kim olduğunu ve ne yapmak istediklerini belirleyelim. Bizim karşımızda düşmanlık motivasyonuyla hareket eden bir yapı var. Neyi vaat ediyorlar peki? Vaat ettikleri hiçbir şey yok. Türkiye’ye vaat ettikleri tek şey eski Türkiye. Peki parlamenter sistem dedikleri şeye dönüp bir bakalım. Türkiye’de 42 yılda 38 hükümet değişti. Ortalama görev süreleri 1 yıl 3 ay. Ortalama görev süresi bu olan bir hükümet bu ülkenin hangi sorununu çözebilirdi.

CUMHUR İTTİFAKI 15 TEMMUZ GECESİ KURULDU

Seksenden sonra enflasyonu ve terörü konuştuk. 2002’de AKP iktidarından sonra sorunlar çözüldüğü gibi bugün neyin sorunları konuşuyoruz? Bugün bugünün sorununu konuşuyoruz. Bugün sorunlar elbette var ama bu sorunları da yine biz çözeriz. Altmışların seksenlerin doksanların sorunları kim çözdü? Biz çözdük. Bugünün sorunları da biz çözeriz.

Siyasetin tek bir limanı vardır o da ahlaktır. Burada MHP İl Başkanımız da var. Cumhur İttifakı bir masa başı ittifakı değildir. Cumhur ittifakı 15 Temmuz gecesi bu milletin yüreğiyle kurduğu ittifakın adıdır. Bir de millet ittifakına bakalım. Bunlar seçim ittifakı. Bunların üçüncü parçası HDP diyor ki ilişkimizi şeffaflaştıralım. Geçenlerde İyi Partinin genel başkanı dedi ki HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır. Bu kadar hızlı dönüşü nasıl yaptı? 2019 yılında CHP Irak ve Suriye tezkeresine evet dedi. Bu tezkerenin tek kelimesi değiştirilmeden 2020’de tekrar geldi, HDP dedi ki CHP’ye “hayır diyeceksiniz”. Sonra dediler ki tezkereye evet demek cumhuriyete ihanettir. Şimdi biri evet dedi diğeri hayır dedi ya. Adına ittifak dedikleri birlikteliği bile yönetemezken bu ülkeyi nasıl yöneteceksiniz?” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2021
İmsak 05:50
Güneş 07:21
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
8
parçalı bulutlu