Ali Babacan'dan Trabzon'da adaylık ve ittifak açıklaması

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,Trabzon'da ziyaretlerde bulundu.

Trabzon Haber 17.09.2021, 09:29 17.09.2021, 09:46
Ali Babacan'dan Trabzon'da adaylık ve ittifak açıklaması

 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin ilçe kongresi ile çeşitli ziyaretler için geldiği Trabzon'da, basın toplantısı düzenledi. Ali Babacan partisinin 1,5 yıl önce kurulduğunu hatırlatarak hızlı bir örgütlenme sürecinin ardından 8 ay önce seçimlere girmeye hak kazanacak boyuta ulaştıklarını belirtti.

İstanbul'daki çalışmalarımız yoğunlaşacak

Basın toplantısında partisinin il ve ilçe teşkilatlanmaları hakkında bilgi veren Ali Babacan, "Haziran ayı itibarıyla büyük illerde de süreçleri başlattık. Ankara, İzmir, Antalya gibi illerde kongre süreçlerini başlattık. İstanbul'da ise ilk ilçe teşkilatı açılış törenimizi 10 gün önce yaptık. İstanbul'daki çalışmalarımız bundan sonra yoğunlaşacak." diye konuştu.

Adaylık ve ittifak kararı seçime yakın verilecek

Ali Babacan,parti teşkilatlanmasında yıl sonuna kadar ciddi bir mesafe katedeceklerini vurgulayarak vatandaşlarla bire bir temas sağlayacak bir altyapı oluşturacaklarını kaydetti.

Türkiye'nin geleceği ilgili detaylı çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Ali Babacan, şu şekilde konuştu:

"Parti programımızı biz çok geniş bir heyetle hazırladık. 24 ayrı çalışma grubu, 300 kişinin emeğiyle parti programı hazırlandı. 1,5 yıldır parti politikasının tek bir noktasına dahi eleştiri duymadık. Diğer yandan eylem planlarını açıklıyoruz. İlk eylem planı tarımla ilgiliydi. İkincisi afet yönetimi konusunda açıklandı. Üçüncüsünü de bu hafta başında sosyal politikalarla ilgili açıkladık. 47 maddelik bir eylem planı. 20'den fazla eylem planı açıklayacağız. 1000'den fazla adımı somut bir şekilde yazıp takvime bağlayıp açıklamış olacağız."

Ali Babacan, seçim ittifakı ve adaylık konusundaki bir soruya da "Hem adaylık hem de ittifakla ilgili kararımızı seçim takvimi yaklaşınca partimizin yetkili kurullarında değerlendirir, nihai kararımızı o zaman veririz." cevabını verdi.

Basın toplantısının ardından partisinin Yomra İlçe Başkanlığının kongresine katılan Ali Babacan, ardından Trabzon'da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 24 Ekim 2021
İmsak 05:11
Güneş 06:36
Öğle 12:10
İkindi 15:06
Akşam 17:35
Yatsı 18:55