Bakan Karaismailoğlu: 100 yılda yapılamayan işleri 20 yılda yaptık!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Trabzon ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

Trabzon Haber 12.05.2022, 13:41
Bakan Karaismailoğlu: 100 yılda yapılamayan işleri 20 yılda yaptık!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyarette bulunmak için Trabzon’a geldi.

KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi'nde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğrencileriyle bir araya gelen Bakan Karaismailoğlu, 'Denizci Öğrenci Buluşması'nda açıklamalarda bulundu.

Ulaşım alanında yapılan hizmetlerden bahseden Bakan Karaismailoğlu, “Dünyanın en büyük en güçlü ekonomisine sahip bir ülke konumundayız son 25 yıldır. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde olduğu AK Parti hükümeti döneminde. Adeta 100 yılda yapılamayan işleri 20 yılda yapıp milletimizin hizmetine sunduk. Bunlar da ülkemizi konfor ve rahatlık bakımından ileriye taşıdı. Bakan olarak 2 yıldır bu görevdeyim. Bakanlık olarak insan yük ve veri taşıyoruz. Bunu en hızlı ve en güvenli şekilde yapıyoruz. Bir yerden bir yere olan ulaşım ve iletişimi sağlamakla görevliyiz. 20 yıl ve daha öncesinde Türkiye’nin imkanları belliydi. Son 20 yılda Türkiye ulaşım sektörüne tam 172 milyar dolarlık yatırım yaptı. 20 yıl önce çok kötü bir altyapımız vardır onu iyileştirdik. Bize gülerek yapamazsınız dedikleri her şeyi yaptık. Bu burada bitmeyecek. Havalimanları 26 taneydi 20 yıl önce. Ama bu güne geldiğimizde 58 tane havalimanı ile 210 milyon yolcuya ulaştık. Yıllık 30 milyon yolcudan yıllık 210 milyon yolcu taşıma kapasitesine ulaştık.

Ulaşımda yapılan iyileştirmelerle trafik kazaları yüzde 80 azaldı. Yıllık 12 bin canın kurtulması demek bu. Yirmi yıl önce bütün televizyon kanalları trafik kazası haberleriyle doluydu, şimdi trafik kazası haberlerinin azaldığı bir yol ağına sahibiz.” İfadelerini kullandı.

Bakan Adil Karaismailoğlu, açıklamalarının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Hamdullah Çuvalcı, Bakan Karaismailoğlu’na gençlik yıllarının kara kalem çizimini hediye verdi. Bakan, etkinliğin ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

Bakan ve beraberindeki heyet, Sürmene Çamburnu Tersanesi Başaran Gemi Sanayi'sinde düzenlenecek olan 'Balıkçı Gemisini Denize İndirme Töreni'ne katılmak için harekete geçti.

Yorumlar (0)