Bakan Karaismailoğlu: 2053’e kadar yapacaklarımızı planladık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Vakfıkebir'de katıldığı programda, "2053’e kadar yapacaklarımızı planladık" ifadelerini kullandı.

Trabzon Haber 04.05.2022, 12:34
Bakan Karaismailoğlu: 2053’e kadar yapacaklarımızı planladık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Biz son 20 yılda yaptığımız ve ülkemize kazandırdığımız vizyon projeleri görerek bundan sonra da ülkemizin ve dünyadaki gelişmeleri bugünden planlayarak bundan sonra biz 2053 yılına kadar yapacaklarımızı planladık” dedi.

Ramazan Bayramı’nı memleketi Trabzon’da geçiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ilçe gezileri ve ziyaretlerini sürdürdü. Bakan Karaismailoğlu’nun parti ilçe teşkilatı, belediye ve esnaf ziyaretlerini kapsayan programlarının ilk durağı Vakfıkebir oldu. Vakfıkebir ilçesinde bir otelde düzenlenen programa katılarak, partililer ve vatandaşlarla bayramlaşan Bakan Karaismailoğlu, hükümet ve bakanlıkların bölgeye yatırımlarından bahsetti, son 20 yılda 172 milyar dolarlık yatırımın ülkeye kazandırıldığına dikkati çekti.

‘ÜRETİME 1 TRİLYON DOLARLIK KATKI SAĞLADIK’

Yatırımlarla milli gelire 500 milyar doları aşkın katkı sağlandığını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Son 20 yıldır sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 172 milyar dolarlık yatırım yaptık. Ne yaptık 172 milyar dolarlık yatırımla? Bölünmüş yol uzunluğumuzu 4,5 kat arttırarak, 28 bin 650 kilometreye çıkardık. 2002 yılında Türkiye'de sadece 50 kilometre tünel vardı şu an 651 kilometreye çıkardık, tam 13 kat. Yapılan bu işlerle akaryakıttan ve zamandan tasarruf elde edildi. 172 milyar dolarlık yatırım sayesinde milli gelirimize 500 milyar doların üstünde, üretime ise 1 trilyon dolarlık katkı sağladık” dedi.  

‘DÜNYADA REKORLAR KIRIYORUZ’

İhracat ve büyüme rakamlarında dünyada rekorlar kırdıklarını belirten Bakan Karaismailoğlu, “Anadolu'da çok büyük bir heyecan var, çok büyük bir hareketlilik var. Bütün her tarafta OSB'ler açılıyor, üretim artıyor. 225 milyar dolara çıkan bu yatırımın altında önce ulaştırma-altyapı yatırımları var, bölgedeki sanayicilerimizin üreticilerimizin yaptığı katkılar ve onların ekonomiye katkısı var. Harıl harıl çalışan bir işlev var. Çıkın yollara her taraf TIR, kamyon dolu. Son 20 yılda sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu ülkeye kazandırılan vizyon ve dünyanın takip ettiği Türkiye işte; çok güzel işler oluyor, daha da olacaktır. Zaten bu müthiş gelişmeyi, müthiş ilerlemeyi, ihracat rakamları, büyüme rakamları dünyada rekorlar kırıyoruz” diye konuştu. 

‘2053 YILINA KADAR YAPACAKLARIMIZI PLANLADIK’

Muhalefete de eleştiriler yönelten Bakan Karaismailoğlu, “Tabi ki bunu birileri çekemeyecek. Bunları yabancıların çekememesini anlarız. Çünkü rakiptir, düşmandır, onların da hedefleri vardı, Türkiye onların hedeflerini çok çok katlayıp gitti ama onların yerli işbirlikçileriyle beraber olmaları ve bu yalanlarla, iftiralarla bizi karalamaya çalışmaları tabi ki bizi üzüyor. Üzüyor ama onlar ‘konuşuyor’ diye biz geri duracak değiliz. Tabi ki hedeflerimiz, planlamalarımız var. Biz son 20 yılda yaptığımız ve ülkemize kazandırdığımız vizyon projeleri görerek bundan sonra da ülkemizin ve dünyadaki gelişmeleri bugünden planlayarak bundan sonra biz 2053 yılına kadar yapacaklarımızı planladık” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)