Başkan Çalık Beşikdüzü'nün teleferik sorunu hakkında konuştu

İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık, Beşikdüzü'ndeki teleferik sorununa ilişkin konuştu.

Trabzon Haber 17.04.2022, 12:15
Başkan Çalık Beşikdüzü'nün teleferik sorunu hakkında konuştu

İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık, Trabzon'da katıldığı iftar yemeğinde Beşikdüzü'ndeki teleferik sorununa ilişkin konuştu. 

SORUNU TRABZON BÜYÜKŞEHİR ÇÖZECEK

Başkan Çalık, “Bildiğim kadarıyla bir önceki dönem yapılmış ihale. İller Bankasından kredi kullanılmış. Benim bildiğim kadarıyla şu ana kadar Ramis beyin yönettiği dönem içinde İller Bankasından normalde belediyelere pay gelir. Ramis başkana hiç pay gelmiyor. Onun için kendisini kutluyorum. İller Bankasından hiç ödenek almadan bugüne kadar belediyeyi getirmiştir. Onun için o kadar kıymetlidir ki bu koltuklarda hizmet etmek. Geleceği de düşünerek hizmet etmek. Siz eğer belediyenin kaderini sadece sizin dönemiz içinde değerlendirirseniz olmaz. Teleferik için bir önceki belediye başkanı iller bankasından belediyenin bütçesinin çok üstünde bedelle ihale yaptı. İller Bankasının kredisinin geri ödemesi Ramis başkanın dönemine denk düştü. Teleferik meselesi bir önceki Belediye Başkanının bıraktığı sıkıntılı bir durum... Dolayasıyla Trabzon Büyükşehir Belediyesi bunu çözmek durumundadır” dedi. 

BU MESELE BİR AN ÖNCE ÇÖZÜME KAVUŞMALI

Milletvekili Kaya ise, “Biz Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımızı makamında ziyaret ettik. Teleferik konusunda bir değerlendirme oldu. Beşikdüzü Belediye Başkanımız Ramis Sungur bey de Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Murat Zorluoğlu ile görüşüyor. Teleferik sorunu son raddesinde, çözüme çok yaklaştığını bize söyledi. AK Parti Milletvekilleri ile görüşmüştük. Gerçekten bu mesele artık bir an önce çözülmesi gereken mesele haline geldi. Murat başkan da ifade etti. Bir belediyeyi 3 yıldır iller bankasından pay almadan yönetmek mucizevi. Ramis başkan bu süre içerisinde maaş almadı. Beşikdüzü’ndeki teleferik konusunda Büyükşehir Belediyesinin de elini taşın altına koyacağı noktasında söz verdiğini bizlere ifade etti. Umuyorum çözülür ve tesis Trabzon turizmine hizmet eder” dedi.

Haber:Fatma YAVUZ

Yorumlar (0)