Başkan Usta seçim öncesi konuştu

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarına yaklaşan oda seçimiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzon Haber 30.12.2021, 15:05
Başkan Usta seçim öncesi konuştu

7 Ocak itibarıyla göreve başladıklarını ve 4 yıllık hizmet süresini tamamladıklarını hatırlatarak sözlerine başlayan Başkan Ömer Hakan Usta, bu süre boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Usta, “4 yıl içerisinde söz vermiş olduğumuz 21 projeden 11 tanesini pandemiye rağmen hayata geçirdik ve geçmişten gelen birçok borcu da temizledik. Bundan sonra da diğer projelerimizi hayata geçirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” şeklinde konuştu.

Üyeleri ayrıştırmayacaklarını ifade eden Ömer Hakan Usta, “Kim bize oy vermiş, kim vermemiş hesabı yapmadan tüm üyeleri birleştirerek yolumuza devam edeceğiz.” diyerek tekrar aday olduğunu beyan etti.

Mahkemeler sürüyor

Seçildikten sonra odanın parasının boşaltıldığı iddiasıyla önceki başkanı mahkemeye veren Başkan Ömer Hakan Usta, mahkeme süreciyle alakalı gelen soru üzerine,”1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Asli Hukuk Mahkemesi’nde davamız devam ediyor. Pazar günü seçim olmuştu. Biz Çarşamba günü mazbatayı almıştık. Pazartesi, Salı gününe ait parayı dahi alıp eniştesinin sanayideki dükkanında kullandı. Akrabalık bağları olan yaklaşık 10-12 kişinin odadan çıkışı söz konusu oldu. Bunların hepsi bize ek mali yük getirdi. Kasayı sıfırdan devraldık. Bu konuda mahkemelerimiz devam ediyor.” dedi.

Yönetimde yeni isimlere yer verilecek

Başkan Usta, yeni yönetimde herhangi bir değişiklik olup olmayacağına yönelik gelen soruya ise “Yeni arkadaşlarımız katılacak bize. En büyük zorluklarımızdan bir tanesi de yönetim. Arkadaşlarımın hepsi bu yönetimde görev alabilecek vasıfta olan insanlardır. Her birine yer vermek isteriz ama maalesef yedeklerle birlikte 24 kişiye yer verebiliyoruz.” şeklinde cevap verdi.

Haber: Furkan Çelik

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak 06:01
Güneş 07:29
Öğle 12:39
İkindi 15:15
Akşam 17:39
Yatsı 19:02
7
açık