Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık Trabzon'da iftar yemeğine katıldı

İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık, “Bu topraklara mahcup olmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ekrem Başkan İstanbul Büyükşehirde ben de Beylikdüzü’nde ayrım yapmadan, adaletli bir yönetim anlayışıyla halkımıza hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.

Trabzon Haber 17.04.2022, 11:52
Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık Trabzon'da iftar yemeğine katıldı

İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP Maçka İlçe Örgütü tarafından organize edilen iftar yemeğine katıldı. İlçe Başkanı Nihan Göktürk’ün ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine Başkan Çalık’ın yanı sıra, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ile Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman’ın yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

İftar yemeğinin ardından sohbet toplantısının açılışını yapan İlçe Başkanı Av. Nihan Göktürk, “Birlik ve beraberlikle sırtımızı bir birine dayayarak başaracağız. Maçka’yı, bilimle, sanatla, insanlıkla buluşturacağız. Çünkü bunu hak ediyoruz. Türkiye’de adı tarih kokan Trabzon kentinin en önemli ilçesini yıldız yapmak için el eleyiz” dedi.

MAÇKA BİZE ÇOK ŞEY VERDİ

Kendisi de Trabzon Maçkalı olan İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise yaptığı konuşmada, “Doğduğum topraklardayım. Karakterimin şekillendiği topraklardayım. Maçka bana gerçekten çok şey verdi. Ben de Maçka’nın verdiği her şeyi aldım. İstanbul’a Maçka’dan, Trabzon’dan aldıklarımla gittim. Karadeniz insanı mücadelecidir. Karadeniz insanı tuttuğunu koparır. Biz de İstanbul’da var olmaya gayret ettik. İstanbul’da okudum, güzel memleketimden uzak okudum, her boşluğumda memleketime gelme arzusundaydım. Maçka bize çok şey verdi, biz de bu topraklara mahçup olmamak için var gücümüzle çalıştık, çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

MAÇKA HAKETTİĞİ ŞEKİLDE YÖNETİLMELİ

Maçka’ya olan sevgisini dile getiren Başkan Çalık şunları söyledi: “Maçka’da biraz dolaştık. Geçmişi yadettik. Her sokağında bir anım var. Maçka’nın hak ettiği şekilde yönetilmesi benim de en büyük arzum. Maçka’nın geçmişini hepimiz biliyoruz. Geçmişinde CHP’nin ne kadar ağırlığı olduğunu biliyoruz. Bugün burada Nihan başkanım ile birlikte tabii ki Maçka’nın birçok derdinde sıkıntısında Nihan başkanım elimden geleni yapıyor. Bu seçim işi… Vatandaş tercihini kimden yana yaparsa.. Belediye Başkanlığı mutlaka bir siyasetin temsilcisi ama seçildikten sonra bu topraklara ve bayrağa hizmet eder. Ben onun için ilk seçildiğim gün CHP rozetini çıkardım. Türk bayrağını taktım. Bana oy versin vermesin herkese hizmet etmek gayretindeyim.” 

MİLLETİMİZE HİZMETTEN ONUR DUYUYORUZ

Başkanlığı ve CHP sevgisi ile ilgili konuşan Başkan Çalık, “O koltuk bana babamdan kalmadı. Ben de evladıma bırakmayacağım. O oturduğumuz başkanlık koltuğu bu milletin koltuğudur... Maalesef bugün devleti yönetenler, devleti kendilerinin malıymış gibi görüyorlar. Ama devletin sahibi millettir.

Biz de bu millete hizmet etmekten onur duyuyoruz. Tabi ben CHP’li bir ailenin evladıyım. Büyükbabam, ailem, yıllarca CHP’ye hizmet ettiler. Bizim ailede başka bir şey çıkmaz. CHP’li bir ailenin ferdi olmaktan, CHP ailesinin bir bireyi olmaktan, belediye başkanı olmaktan onur duyduğumu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

EVLATLARIMIN YÜZÜNE BAKMAK İÇİN...

“Seçildiğimiz koltuklar millete hizmet etme koltuklarıdır” diyen Başkan Çalık şöyle devam etti: “Zor anda milletin yanında olmak koltuklarıdır. Biz de Beylikdüzü’nde gücümüz yettiğince bu çabanın, gayretin içindeyiz. Sizin başınızı öne eğdirmeden iş yapmaya gayret ediyorum. Bu kardeşiniz, evladınız hiç bir yerde savunamayacağınız bir şey yapmaz. Bu topraklarda doğmuş, büyümüş evladınız olarak adaletle bir kenti yönetmeye gayret ediyor. Ama gözümüz kulağımız doğduğumuz memlekette. Bizler, biraz değil çok çalışmamız lazım. Kendi evlatlarımın yüzüne 10 sene sonra daha iyi bakmak için mücadele ediyorum. Türkiye Cumhuriyetinin gücü ve enerjisi büyük! Yeter ki adaletle bu ülkeyi yönetebilelim. Ben de adalet duygusundan ayrılmadan hizmet etmeye devam edeceğim. Bizler biraz uzaktayız ama kalbimiz sizinle. Kalbimiz Trabzon, Maçka’yla”

KAYA: ÜLKENİN UMUDU OLDUK

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da, “Hiç birimizin kendi geleceği ile ilgili mücadelesi yok. Biz bu ülkenin geleceği için mücadele ediyoruz. Trabzon’un 2 evladını İstanbul’a yolladık. Orada yaktıkları ışık İstanbul’u da Türkiye’yi de aydınlatıyor. İstanbul’da belediye başkanlığı yapıyorlar ama Trabzonlunun ne derdi olsa, hepimizden daha çok çözme gayreti içindeler. İyi ki varlar. Bu dönem CHP olarak çok şanslıyız. Orada bizim buradaki sorunları, bizden fazla dert eden ve çözmeye çalışan belediye başkanlarımız var. Bizler biraz daha gayretli olursak, inanıyorum ki daha hızlı yol alacağız. Bu ülkeyi içine düştüğü sıkıntılı durumdan dün olduğu gibi yine CHP kurtaracak. CHP’nin yanında İYİ Parti, Millet İttifakı var, hep birlikte kocaman bir aile olduk, bu ülkenin umudu olduk. Hep birlikte bu umudu büyüterek yapılacak ilk seçimlerde iktidar olacağız. Memlekete millete huzur getireceğiz, rahat nefes aldıracağız. Herkes bunu özledi. Bu özlemi yerine getirmek tarihsel sorumluluğumuz” diye konuştu.

Haber:Fatma YAVUZ

Yorumlar (0)