BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Trabzon üzerinden kaos çıkarmak isteyecekler

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Muhtemelen bu ülkede bir kargaşa isteniyor. Bunu da zannımca Trabzon üzerinden başlatmak istiyorlar. Bizim halkımızın burada çok sağduyulu kalması lazım. Seçime kadar hiç bir gerginliğe girmeden sandığı beklemek gerekiyor. Burada başarırlarsa bütün Türkiye'ye yayılır. İnşallah başarılı olamazlar” dedi.

Trabzon Haber 08.06.2022, 13:17
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Trabzon üzerinden kaos çıkarmak isteyecekler

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş memleketi Trabzon’da yerel gazeteleri ziyaret etti. Baş, Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı görüşme sırasında Türkiye’nin seçime gittiğini ifade ederek, “Seçim geliyor, seçime hazırlıklıyız. Türkiye'nin geldiği durum ortada, ekonomik anlamda çok ciddi bir darboğaz var. Geleceğe dair bir umutsuzluk hakim. Hukuktan spora kadar her alana sızmış bir siyasi anlayış var. Türkiye'nin bir formata, düzelmeye ihtiyacı var. Bunu sağlamak adına çalışma ortaya koyuyoruz” dedi.

“Yandaş medyaya para aktarma sistemi”

Hüseyin Baş, iktidarın basına yaklaşımını eleştirerek “Tamamen kendi etraflarındakilere finansman sağlamak adına bir sistem bu. Bu sistem içinde küçük küçük payları siz, o, bu belki alabiliyor ama pastanın büyük bölümünü yandaşlara aktarıyorlar” dedi. Kağıdı fiyatının sürekli artması konusunda BTP lideri Baş, SEKA’nın kapatılmasına dikkat çekti. Baş, “Bizde bir SEKA vardı. Kağıdı kendimiz üretiyorduk. Neredeyse bedavaya bunları yapabiliyorduk, kağıt sorunumuz yoktu. Kapattılar SEKA'yı” dedi.

“Trabzon üzerinden kargaşa çıkarmak isteyecekler”

Baş, Türkiye’nin Trabzon üzerinden kurgulanacak bir oyunla karıştırılmak istendiğini söyledi ve vatandaşları bu tuzağa karşı sağduyulu olmaya çağırdı. BTP lideri, “Siyasi atmosfer değişiyor ve değişimler de genellikle Trabzon'dan başlıyor. Şu anda bu başlamış vaziyette. Ama dün akşam da söyledim, muhtemelen bu ülkede bir kargaşa isteniyor, çünkü kaos her zaman iktidarlara, güçlü olanlara yarar. Bu kaostan faydalanmak adına bir mantalite oluşabilir. Bunu da zannımca Trabzon üzerinden başlatmak istiyorlar. Bizim halkımızın burada çok sağduyulu kalması lazım. Seçime kadar hiç bir gerginliğe girmeden sandığı beklemek gerekiyor. Bu önemli bulduğum bir çağrı çünkü burada bunu tetiklemek isteyecekler. Burada başarırlarsa bütün Türkiye'ye yayılır. İnşallah başarılı olamazlar” dedi.

Yorumlar (0)