CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'dan mülteci tepkisi

CHP'li Ahmet Kaya Trabzon'daki mülteci sayısında yaşanan artışa dikkat çekti.

Trabzon Haber 21.04.2022, 10:31
CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'dan mülteci tepkisi

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon'da mülteci sayısındaki artışa dikkat çekerek, "Parklarımız Afganlarla, Suriyelilerle doldu. Ülkemizin sınırları yolgeçen hanına döndü" dedi.

ATAPARK, AFGANPARK OLDU

Trabzon Ortahisar ilçesinde bulunan Atapark’ı ziyaret ederek parkta oturan vatandaşlarla konuşan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Vatandaşlarımız, Afganistan’dan gelen yüzlerce insanın hemen her gün bu parkta vakit geçirdiğini, buranın Atapark olmaktan çıktığını artık Afganpark olduğunu söylediler. Aynı ortamı paylaştıkları, yanlarında oturan yabancı kişinin kim olduğunu bilmedikleri için tedirgin olduklarını söylediler. Parktaki insanların yüzde 90’ı Afgan, Suriyeli, mülteciler” diye konuştu.

IRKÇILIK DEĞİL GÜVENLİK MESLESİ

CHP’li Kaya, konunun millet ve memleket için bir ulusal güvenlik meselesine dönüştüğünü belirterek, “Bu meseleye ırkçı bir yaklaşımla bakmıyoruz. Bu ülkeye herkes elini kolunu sallayarak gelememeli. Gelen insanın kimliği, kim oldukları, terörist midir, in midir, cin midir bunun tespit edilmesi lazım. Biz parkta kimle oturuyoruz? Ülkemize gelirken bir güvenlik soruşturmasından geçirildiler mi? Bunu araştıran bunu soran maalesef yok. Ülkemizin sınırları yolgeçen hanına döndü” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)