Çolak, adaylığını açıkladı!

Trabzon Esnaflarından Ali Çolak Trabzon Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Trabzon Haber 04.11.2021, 14:40 04.11.2021, 14:58
Çolak, adaylığını açıkladı!

Yaklaşan Trabzon Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanlığı seçimleri için adaylar yavaş yavaş netleşmeye başladı.
Trabzon’da uzun yıllar esnaflık yapan Ali Çolak düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıkladı.
Mevcut başkanın yapılacak seçimlerde aday olmayacağını ifade eden Çolak yapacağı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
Trabzon Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanlığına Aday olan Ali Çolak yaptığı açılamada, “Üyelerine değer veren, her zaman yanında olan, haklarını savunan, koruyan bir anlayışı prensip edinip birlik ve beraberliğimizi sağlamak, hep beraber bir güç olmak için 2022 yılının ilk aylarında yapılacak olan Trabzon Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanlığına adaylığımı açıkladım.” dedi.
 

“ESNAFIMIZ YANLIZLIĞA MAHKUM OLDU”
Çolak, “Öncelikle bana güvenerek destek olan, benimle beraber bu yola çıkan odamız üyelerine çok teşekkür ediyorum. Amacımız ayrıştıran, uzaklaştıran ve ayrımcılık yapan bir anlayışla değil; tüm esnafımızı birleştiren, kaynaştıran sevinçte ve kederde bir olabilen bir yönetim anlayışı olacaktır. 30 yıldır sektörün içinde olan biri olarak sektörün ve esnafın sorunlarını biliyorum ve yaşıyorum. Yönetim kurulunda ki arkadaşlarım da her gün bu sorunların içerisinde yoğrulan cefakâr esnaf arkadaşlarım dan oluşmaktadır. Hep birlikte el ele, gönül gönüle vererek kenetlenip sorunların üzerinden nasıl gelebiliriz, bunun plan ve projelerini geliştiriyoruz. Esnaf arkadaşlarımızı ziyaretlerimizde bu konuda ki çalışmalarımızı, projelerimizi kendilerine de ayrıntılı bir şekilde anlatıyoruz.
Esnafımızın birçok sorunu vardır. Bu sorunlarımızın yanı sıra 1 yıldır tüm dünyayı ve ülkemizi tehdit eden salgın hastalık da bu sorunlarımızın üzerine tuz biber ekmiştir, esnafımız bir umut bir destek beklemektedir her gün mantar gibi büyüyen zincir marketler ve sermaye gücüne karşı esnafımız tamamen yalnızlığa ve karanlığa mahkum olmuştur. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım esnafımıza yalnız olmadığını hissettirmek doğru hamlelerle sorunlarına çözüm getirmek için Oda yönetimine talip olduk.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

PROJELERİNİ ANLATTI
Başkan Adayı Ali Çolak projelerini ise şu şekilde sıraladı:
1.Adı Bakkallar ve Sebzeciler esnaf odası olan kurumumuzu sözle değil özde esnaf odası yapacağız. Sadece üyelerimizin aidat ödemelerinin tahsil edildiği bir yer olmaktan çıkaracağız.
2.Üyelerimizi sadece seçim dönemlerinde hatırlamayıp sevinçlerinde üzüntülerinde dertlerinde beraber olacağız.
3. 20 yıldan beri kullandırılmayan eğitim bütçesini kullandıracağız. Üyelerimizin çocuklarından iyi dereceyle üniversite kazanan gençlerimize eğitim bütçesinden burs vererek destekleyeceğiz.
4. Meslekte 30 yıl ve üzeri aktif ticaret yapan üyelerimizi hem onure edeceğiz hem de onların bilgi ve birikimlerinden istifade edeceğiz.
5. Zincir marketler karşısında ezilmemek için MAHALLE BAKKALI kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla afiş ve bilbort çalışması yapıp yerel basınında haberler yaparak esnafımıza destek olacağız.
Esnaflarımız arasında sürekli istişare halinde olacak bir alt komisyon kurarak sorunları yerinde tespit edip anında çözümlemeye çalışacağız.
7. ESNAF KART çalışması yapacağız. Her üyemize bir üyelik kartı çıkartacağız kart sahibi üyelerimizin farklı durumlarda indirim almasını sağlamak için (otopark, sağlık hizmetleri vb) gibi çalışmalar yapacağız.
8. Odamızın kapısını kapatmayıp günlük NÖBETÇİ YÖNETİCİ uygulamasını faaliyete geçireceğiz. Gelen üyelerimiz birebir işlemleri konusunda ilk önce yöneticimizle muhatap olacak.
9. Esnaf odamızla üyelerimiz arasındaki iletişim kanallarını (sosyal medya twitter whatsapp gb) 24 saat açık tutarak her türlü haberleri anında tespit edip üyelerimize bilgilendireceğiz.
10. Satarken değil alırken kazanmak için satın alma departmanı kuracağız üyelerimiz adına firmalar ile pazarlık yapıp fiyat farklılıklarını en az da indirmeye çalışacağız.
11. Kamu kurum ve kuruluşları ile birebir görüşmeler yapılarak üyelerimizin her türlü ihtiyaçları temin edilecek varsa sorunları anında çözülecek.
12. Milli bayramlarda odamızda bayramlaşma programı düzenleyeceğiz.
13. Odamızı sizlerle beraber yönetip layık olduğu en güzel yere getireceğiz.

Haber: İnan Kalyoncu

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2021
İmsak 05:50
Güneş 07:21
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:01
Yatsı 18:26
8
parçalı bulutlu