Demirkale’den Ekspres’e ziyaret

Trabzon’un Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Kuzey Ekspres gazetesini ziyaret etti.

Trabzon Haber 30.12.2021, 10:24
Demirkale’den  Ekspres’e ziyaret

Kuzey Ekspres Gazetesi Yazı İşleri Müdür Fatma Yavuz ile görüşen Kaymakam Demirkale, Kuzey Ekspres gazetesini çok beğendiğini belirterek; “Gördüğüm kadarıyla yaptığımız tüm faaliyetleri en iyi şekilde kamuoyuna yansıtıyorsunuz. Tarafsızlıktan ödün vermeden yayın hayatınızı sürdürmeniz bölgemiz için son derece önemlidir” dedi.

Trabzon'da çok güçlü”

Gerçekleştirilen ziyaretlere karşılık iade-i ziyarette bulunduğunu, hem de basın mensuplarıyla Trabzon hakkında fikir alışverişi yaptığını ifade eden Kaymakam Demirkale, göreve başladığından bu yana muhtarları ve işyerlerini ziyaret ederek tanışma ve bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi. Trabzon’da yerel basının güçlü olduğuna vurgu yapan Demirkale, “Yerel basın Trabzon’umuzun tanıtımına çok büyük katkıda bulunmaktadır. Gazeteciler, toplumu aydınlatmakta çok büyük ve aktif rol oynamaktadırlar. Bunun sorumluluğu ve bilincinde hareket edildiği zaman ortaya çok güzel işler çıkıyor. Gazeteciler, toplumun gözü ve kulağıdır, şehirde olan biten her şeyi vatandaşlara duyuruyor ve bilgilendiriyor. Bu da toplum yararına en büyük hizmetlerden bir tanesidir. Gazetecilerin, görevlerini yerine getirirken, fedakârca çalıştıklarının bilincindeyiz. Basın mensuplarımızın çalışma şartlarının kolaylaştırılması, onlara gereken desteğin sağlanması toplum olarak hepimizin görevidir” şeklinde konuştu

“Yerel basın çoğalmalı”

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Fatma Yavuz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında gazetenin dünü ve bugünü hakkında bilgiler verdi. Yazılı basının baskı ve dağıtım aşamasındaki zorlukların git gide arttığını dile getiren Yavuz, yayın politikalarına da değindi. Gazete politikasının, toplumu gerici, ayrıştırıcı haber ve yorumlardan uzak, kaynaştırıcı bir çizgiden yana olduğunu vurguladı. Yerel basının daha da çoğalarak çok sesliliğin olması gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
4
parçalı bulutlu