Dünya Muaythai şampiyonu Tuğçe Bektaş'a Trabzon'da coşkulu karşılama

Muaythai Dünya Şampiyonu Milli Sporcu Tuğçe Bektaş,  Trabzon Havaalanı’nda coşkulu bir şekilde karşılandı.

Trabzon Haber 13.12.2021, 15:16 13.12.2021, 15:52

Tayland’da düzenlenen dünya şampiyonasında altın madalyayı Türkiye’ye getiren Trabzonlu sporcu Tuğçe Bektaş’ı Trabzon Havaalanı’nda Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner,MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Büyükşehir ve Ortahisar Belediyesi yetkilileri ile birlikte sevenleri coşkulu bir şekilde karşıladı.

Yapılan karşılamadan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Milli Sporcu Tuğçe Bektaş,”Yaklaşık 10 senedir bir hazırlık içerisindeyiz,mücadelemiz var.Sonunda Dünya şampiyonluğunu elde ettik. Amcama, antrenörüme, aileme beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim.Çok mutlu ve gururluyum” dedi.

Kaşım açılmasına rağmen

3 senedir Dünya Şampiyonaları için Tayland’a gittiklerini söyleyen Tuğçe Bektaş,”3’üncüde şampiyonluk nasip oldu.3 tur atladım.Bir tanesini bay atlayarak geçtim. İlk maçımda Estonyalı rakibimi yendim. Son maçta da Vietnamlı rakibimi yendim.Kaşım açılmasına rağmen devam ettim.” şeklinde konuştu.

İstiklal Marşını tüm dünyaya duyurduk

İstiklal Marşını tüm dünyaya duyurmaktan dolayı gururlu olduğunu ifade eden milli sporcu şu ifadeleri kullandı: “Bizim kategorimizde marş okunmuyor normalde ama Türk’ün gücünü farklılığını her yerde belli etmek için ringte İstiklal Marşını da okuduk. Tüm dünyaya duyurduk. Bu konuda da çok gururluyum ve mutluyum."

Antrenörü ve aynı zamanda amcası olan Gökhan Bektaş’ın kendisinin üzerinde çok emeği olduğunu belirten Tuğçe, bundan sonrası için öncelikle unvanını korumayı hedeflediğini ardından da Muaythai sporunun olimpik bir spor olması durumunda da olimpiyatlarda dövüşmek istediğini aktardı.

Daha güzel yerlere geleceğiz

Tuğçe Bektaş’ın antrenörü Gökhan Bektaş ise duygularını şöyle ifade etti:

”Çok güzel bir duygu.Biz yıllardır bu işin peşindeyiz; Muaythai’nin bir yerlere gelmesi için mücadele ettik, çabaladık. Tabi bunun sonunda da böyle güzel başarılar almak hoşumuza gidiyor. Trabzon’da Muaythai sporunu bir tek ben yapmıyorum. Biz de bu konuda oldukça başarılıyız. Pandemi biraz belimizi büktü. Ama biz yine sporcularımızla birlikte çalışmaya devam ettik. İyi sporcularımız var. Onlardan biri de Tuğçe’dir. Yine var sporcularımız Allah’ın izniyle daha güzel yerlere de geleceğiz.”

Türkiye’nin Muaythai sporunda başarılı olduğunu vurgulayan Gökhan Bektaş, “Türkiye olarak da A klasmanda 2’inci genel sıralamada 3’üncü olduk. Çok başarılıyız Muaythai sporunda. Tayland, Rusya ve biz. Bizim herhalde hamurumuzda var bu toplum olarak. Dövüş sporlarında çok başarılıyız. Hocalarımız da çok kaliteli. Daha çok destek daha güzel başarı.” şeklinde konuştu.

Sponnsor bulmakta zorlandıklarını söyleyen antrenör Bektaş, “Sponsorluk anlamında sorunumuz var. Trabzon’da bütün sporcuların ana sorunu budur. Ortahisar Belediyesi bizi destekliyor. Her zaman bizi desteklediler. Ne zaman gitsem beni boş çevirmediler.” dedi.  

Yorumlar (0)