Hızıbey Mahallesi Muhtarı Zühtü Şen: 'Huzurlu bir mahalleyiz'

Hızırbey Mahallesi’nin sessiz sakin bir mahalle olduğunu belirten Şen, “Trabzon’un en huzurlu mahallelerinden biriyiz. Ciddi anlamda bir asayiş problemimiz yok” dedi.

Trabzon Haber 05.07.2021, 10:00 05.07.2021, 10:00
Hızıbey Mahallesi Muhtarı Zühtü Şen: 'Huzurlu bir mahalleyiz'

Yerel yönetimlerin ilk sırasında olan muhtarlardan her hafta birine gazetemizde yer veriyoruz.

Her hafta bir muhtarın yaptığı çalışmaları okuyucularımızla paylaşıyoruz. Trabzon’un Ortahisar İlçesi Hızırbey Mahallesi’nde altı dönemdir muhtarlık yapan Zühtü Şen ile görüştük.

Muhtar Şen, “Altı dönemdir Hızırbey Mahallesi muhtarlığı yapmaktayım. Bu mahallede doğdum, büyüdüm. Sotkalıyız diyebilirim. Mahallede elektrik problemi vardı. Bunu %80-90 civarında hallettik. Elektrik hatlarının çoğunu yer altına aldık. Mahallemize doğalgaz da geldi. Şimdi Büyükşehir Belediyesi’nin ve TİSKİ’nin şehrin genelinde altyapı çalışmaları var. Mahallemizde üstyapı biraz bozuk, bu yüzden TİSKİ’nin çalışmalarını bekliyoruz. Sonrasında üstyapıyla alakalı işleri yapacağız. Mahallenin en önemli eksiği, çocuk parkı… Müsait bir alanda çocuk parkının yapılması gerekiyor. Kentsel dönüşüm projesi vardı ondan vazgeçildi. Vatandaşımız evlerinin içini yaptı, mantolamasını yaptı. Sessiz sakin ve huzurlu bir mahalleyiz. Çok fazla asayiş problemimiz yok. Mahallemizde Afgan kardeşlerimiz yaşıyor. Mahallemizde sokaklar hem dar hem de dik. Afgan kardeşlerimizin çocukları buralarda bisiklet sürüyorlar, ondan endişem var. Geçenlerde bir kaza oldu, buna önlem alınmalı” diye açıklamada bulundu.

hizirbey-mahallesi.jpg

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTTUK

Ortahisar Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalıştıklarını da belirten Şen, “Şu ana kadar Ortahisar olsun, Büyükşehir Belediyesi olsun bizimle ilgilendiler. Büyükşehir Belediyesi caddelerden sorumlu, caddelerimizde yer yer asfaltta sıkıntıları var. Fakat altyapı çalışmaları bitmeden yapılacak bir şey yok. Onun için bekliyoruz. Yapılmasını ben de istemedim, o kadar çalışma yapılacak sonra kırılacak. İsraf olmasını istemedik. Çalışmaların bitmesini bekliyoruz. Bu iş tamamlandıktan sonra yapılması daha mantıklı. Şu ana kadar seçmene söz verip de yapamadığımız bir şey olmadı. Elimizden geldiğince verdiğimiz sözlerimizi tutuyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)