İstanbul'da Trabzon günleri etkinliği düzenlenecek: İşte tarihi!

Trabzon Dernekleri Federasyonu, Trabzon'da düzenlediği kahvaltı organizasyonunda basın mensuplarıyla buluştu.

Trabzon Haber 03.02.2022, 11:32 03.02.2022, 12:35
İstanbul'da Trabzon günleri etkinliği düzenlenecek: İşte tarihi!

Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetimi, Trabzon'da gazetecilerle bir araya geldi. Federasyon Başkanı İsmail Şatıroğlu düzenlenen kahvaltı etkinliğinde açıklamalarda bulundu. 

Yurt içinde ve yurt dışında 200'ün üzerinde derneklerin bağlı olduğu ciddi bir kurum olduklarını belirten İsmail Şatıroğlu'nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

"İstanbul'da Trabzon evi yapıyoruz"

"İstanbul'da Trabzonluların gelip her türlü hizmeti alabileceği,sorunlarını,sıkıntılarını giderebileceği bir Trabzon evi yapıyoruz. 5 katlı bir yer alındı. Orayı yıkıp yeni yer yapacaktık. Ama sit alanı olduğu için yıkamadık, restorasyon yaptık. Yakında açılacak. Trabzon'dan geldiğiniz de bir eviniz olacak. Basınımızın da orada bir odası olacak.

"Trabzon günlerini yapacağız"

Ben Trabzon'u ve Trabzon insanını çok seviyorum. Bu şehrin insanına nasıl katkı verebiliriz diye uğraşıyorum.İstanbul’da Trabzon'un kurtuluşunu kutlayacağız.2 yıldır pandemi dolayısıyla Trabzon günlerini yapamadık. İnşallah 22-27 Şubat'ta yapacağız. Diyorlar ki orada yağcılar,peynirciler günleri yapıyorlar. Biz Trabzon kültürünü tanıtmak adına her kesimden kurum ve kuruluşları, sanat ve zanaatkarları oraya geitiriyoruz ve bunu ücretsiz yapıyoruz.Bizim eksikliklerimiz olabilir,bunları bize söyleyin ve siz bizi yönlendirin. Bazın basın organlarında çayı 5 liraya sattığımız söyleniyor. Biz çayı parayla satmadık ki.Çay bedavaydı zaten.Bunlar yanlış şeyler. 

"Marka değerlerimizi yükseltmek istiyoruz"

Trabzon'un Trabzonspor gibi bir marka değeri vardı. Ama marka değerini de sadece Trabzonspor'a bağlamamak lazım. Biz marka değerlerimizi daha da yükseltip daha da ileriye gitmesini istiyoruz. Çünkü Trabzon kenti önemli kentimizdir. Bu kenti daha da ileriye taşımak istiyoruz. Burada bir kere daha samimi olduğumuzu ifade etmek istiyorum.Biz kurumu daha da ileriye taşımak, büyütmek ve geliştirmek istiyoruz. 

Biz bu ülkenin bir ferdi olarak mikro milliyetçilik yapmadığımızı da söylemek isterim.Bizim siyasi partilerle alakamız yok. Biz her türlü siyasi partiyle hareket edeceğiz. Bizde bölücü yok. Trabzon HDP binasının olmadığı bir vilayet. Biz bununla övünüyoruz.

"Demiryolu projesini Bakan Karaismailoğlu'na sunduk"

Trabzon'daki demiryolu projesi de bizim için önemli bir konu. Bu konuda yaptığımız çalışmalar sonucu bir proje hazırlayı bunu Ankara'da Sayın Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu'na sunduk.Biz bu konuda da ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Bunun bilinmesinin istiyorum."

Yorumlar (0)