Jandarmadan yılbaşı uyarısı

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı yılbaşı nedeniyle alınan tedbirler kapsamında bir uyarı metni yayımladı.

Trabzon Haber 31.12.2021, 12:29
Jandarmadan yılbaşı uyarısı

Dünya bugün yeni bir yıla giriyor. Her yerde olduğu gibi Trabzon'da da yeni yıla girişin huzurlu ve güvenli olabilmesi için geniş çapta önlemler alındı.

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı vatandaşların huzur ve güven içinde yılbaşına girebilmeleri için çeşitli önlemler aldı.

Bunu bir duyuru ile yayımlayan Trabzon İl Jandarma Komutanlığı, denetim ve kontrollerin aralıksız şekilde, artaracak devam edeceğini söyledi.

Metinde şu ifadelere yer verildi:

Vatandaşlarımızın yılbaşı gecesini huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak ve meydana gelebilecek kazaları önlemek maksadıyla, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli trafik timlerince Jandarma sorumluluk alanı içerisinde,  yılbaşı tatili süresince (151) güzergahta toplam (328) Jandarma Trafik personeli görevlendirilerek 24 saat esasına göre en üst seviyede trafik tedbirleri alınmıştır.
Yılbaşı tatili süresince özellikle trafik güvenliğini tehlikeye düşüren, trafik kurallarına aykırı hareket eden, alkol ve uyuşturucu madde alarak araç kullanan ve sürücü belgesiz araç kullanan sürücülere yönelik denetim ve kontroller yoğun bir şekilde icra edilecektir. Ayrıca trafik timleri tarafından icra edilen denetimlere havadan Drone ile destek verilecektir.
“Huzurunuz Mutluluğumuzdur” parolasıyla Jandarma Trafik Timlerimizce sorumluluk alanımız içerisinde yer alan tüm yollarda denetim ve kontrollerin gece gündüz demeden aralıksız olarak artarak devam edeceği kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
4
parçalı bulutlu