Kadınlar için ilk kazma vuruldu

Yerel seçim kampanyasında Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi sözü veren Murat Zorluoğlu, ilk kazmayı vurdu. Şimdiye kadar kadınlar için hiçbir yatırımın yapılmadığı Trabzon’da böyle bir çalışma tüm kesimler tarafından takdir topladı. Artık kadınlar da çocuklarıyla birlikte zaman geçireceği yaşam merkezine kavuşuyor.

Trabzon Haber 24.11.2021, 14:21 24.11.2021, 14:40
Kadınlar için ilk kazma vuruldu

Türkiye’de seçim çalışması denildi mi ilk akla kadınlarımız gelir. Çünkü kapı kapı dolaşıp oy isterler. Bunun için de hiçbir karşılık beklemezler. Yani çileyi çekenlerin başında gelirler. Siyasiler ise her zaman bir vaatte bulunurlar ama elle tutulur hiç bir şey yapılmaz. Ta ki Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, göreve gelene kadar. Başkan Zorluoğlu seçim döneminde açıklamıştı “Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi’ni.”

İLK KAZMA VURULDU

İlk zamanlar bu projeyi kimse ciddiye almadı desek yeridir. Çünkü bu zamana kadar kadınlarımıza verilen sözler hiç yerine getirilmemişti. Şimdi Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu çıkmış seçim dönemindeki vaadini yerine getiriyor. Zorluoğlu, Trabzon’un Ortahisar İlçesi Beşirli Mahallesi’nde “Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi” için kazmayı vurdu. Bu çalışmayı görenlerde 'Helal olsun Zorluoğlu’na' ifadelerini kullandı.

"YAŞANIR GÜZEL TRABZON İNŞA EDİYORUZ"

Kadın Yaşam ve İstihdam merkezi inşaatı hakkında konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Seçim döneminde özellikle kadınlarımıza bir sözümüz vardı. Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi. Hakikaten çok heyecan verici bir proje. Çok özel bir proje, çünkü sadece kadınlara özgü bir merkez oluşturuyoruz. Burada kullanıcısından çalışanına kadar herkes kadın olacak. Ve burada verilen hizmetler sadece kadınlarımıza has olacak. Sosyal alanlarıyla yaşanır, güzel bir Trabzon inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PROJENİN İÇİNDE NELER VAR?

Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi’nin içindeki alanlarla ilgili bilgi veren Başkan Zorluoğlu, “Bu projenin içerisinde öncelikle bir sosyal alan var. Burada en flaş olanı yarı olimpik yüzme havuzu. Sadece kadınlarımıza has. Onlara özel, onların kullanabileceği yüzme havuzu. Yine hanımefendilere özel fitnees salonları, çok amaçlı salonlar, kafeterya, çocuk oyun alanları gibi kadınlara ve onların çocuklarına hizmet edecek sosyal yaşam alanları olacak. Ama bu proje sadece sosyal yaşam alanlarından ibaret değildir. Aynı zamanda bu projede istihdam bölümü de var. Yani projenin bir bölümü sosyal yaşam alanlarından ibaret, diğer bölümde ise atölye ve çok amaçlı salonlardan oluşacak büyük bir kompleks. Bu atölyelerde de özellikle kadınların kurmuş olduğu kooperatiflere orada üretim yapma imkânı vereceğiz. Orada kadınlarımız üretecekler ve orada üretilen çok çeşit materyali biz Büyükşehir Belediyesi olarak, çok çeşitli yerlerde, bize ait alanlarda bu ürünleri vatandaşa satacağız. Yani bu merkez sadece bir sosyal yaşam alanı değil aynı zamanda kadınlarımızın çalışıp, evlerine ve geçimlerine katkı yapabilecekleri çok önemli bir yer olacak. Ben bu projenin ve bu yatırımın şehrimize şehrimizin kadınlarına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2021
İmsak 05:47
Güneş 07:17
Öğle 12:14
İkindi 14:40
Akşam 17:02
Yatsı 18:27
23
parçalı bulutlu