Kütüphanede şehit onuru!

Trabzon'da ‘Okursuz Kütüphane Kalmasın’ projesi kapsamında oluşturulan kütüphaneye Akçaabat Doğanköy’de doğan şehidimiz Yusuf Köstereli’nin adı verildi.

Trabzon Haber 10.06.2022, 14:23
Kütüphanede şehit onuru!

Trabzon’un Akçaabat İlçesi Doğanköy Mahallesi’nde ‘Okursuz Kütüphane Kalmasın’ projesi kapsamında oluşturulan kütüphane, şehit annesi ve katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

OKULDA KÜTÜPHANE
Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün projesi Doğanköy İlk-Ortaokulu ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrenci topluluklarının tarafından ‘Bir Kitap Bir Mutluluk’ sloganıyla Şehit Kütüphaneleri Gönüllü Topluluğu destekleri ile okul kütüphanesi düzenlendi. Kütüphaneye Kars’ta şehit olan Doğanköylü asker Yusuf Köstereli’nin adı verildi.


SADECE DERS DEĞİL!
Kütüphanenin açılış törenine şehit Yusuf Köstereli’nin annesi de katıldı. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, “Okullarımız sadece ders programlarının öğretildiği yer olarak düşünülmemeli; aynı zamanda, iyi bir insan olma, kendine ve başkasına saygılı birey olma gibi birçok değerin öğretildiği yer olarak bilinmelidir” dedi.


GURURLU VE ONURLU
Fettahoğlu, istediklerinden çok üst seviyede kütüphane ve kitap sayısı ile Trabzon olarak Türkiye seviyesinin üstüne çıkmanın gururu ve bu kütüphanenin şehidimizin adı ile anılacak olmasının onurunu yaşadıklarını kaydetti. İl ve ilçe protokolü de açılışta konuşmalar yaptı, mehter takımı konseri de ilgiyle izlendi. 


 

Yorumlar (0)